Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Brak możliwości dodania urządzenia


neposz

Question

Witam

Aktualizacja 3.570 Mam problem z dodawaniem urządzeń bateryjnych .Najpierw nie mogłem dodać Danfossa po około 40 minutach w końcu udało się .Widniała informacja konfigurowanie urządzenia i nic .Po zamknięciu okna czujnik był nieskonfigurowany i tak 5 razy .Jakoś się w końcu udało sam nie wiem jak .Zabrałem się za dodanie czujnika wilgotności i tu zaczęły się schody .Wyświetla informację nie może dodać urządzenia odśwież stronę i spróbuj ponownie

Po odświeżeniu strony nie działa przycisk dodaj urządzenie ,można w niego kliknąć ale nic się nie pojawia .Inne przyciski w tym panelu działają a ten nie .Restart centralki nic nie daje .Pytanie czy ktoś miał taki problem i czy ktoś sobie z tym poradził?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wyłącz centralkę przyciskiem z jej obudowy,następnie odłącz od prądu na 10 sekund i podłącz ponownie. Dodając urządzenia bateryjne musisz w trakcie ich instalacji budzić je ręcznie:

Klikamy dodaj urządzenie

Klikasz w odpowiedni przycisk-tamper na urządzeniu w celu jego dodania

Obserwuj okno w którym pojawi się informacja o wybudzeniu urządzenia w przypadku czujki temp-wilgotności 3x szybko wciśnij przycisk C/F

W oknie dodawania powinny sie pojawiać się kolekne informacje

Czasami trzeba raz jeszcze wybudzić takie urządzenie

Cały proces powinien trwać max 30-40 sekund

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Wyłącz centralkę przyciskiem z jej obudowy,następnie odłącz od prądu na 10 sekund i podłącz ponownie. Dodając urządzenia bateryjne musisz w trakcie ich instalacji budzić je ręcznie:

    Klikamy dodaj urządzenie

    Klikasz w odpowiedni przycisk-tamper na urządzeniu w celu jego dodania

    Obserwuj okno w którym pojawi się informacja o wybudzeniu urządzenia w przypadku czujki temp-wilgotności 3x szybko wciśnij przycisk C/F

    W oknie dodawania powinny sie pojawiać się kolekne informacje

    Czasami trzeba raz jeszcze wybudzić takie urządzenie

    Cały proces powinien trwać max 30-40 sekund

    Powinien ale nie trwa .Dlaczego w tej chwili mam niedziałający przycisk dodaj urządzenie ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Bo nastąpił zwis centralki jak na moje... Uruchom ją ponownie jak napisałem i będzie dobrze.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest yatkha

    Przy okazji zmiany lokalu postanowiłem reaktywować swoją HC2.

    Po ponad 4 miesiącach bezczynności włączyłem ją do sieci, usunąłem wszystkie urządzenia, zrobiłem upgrade do 3.591b.

    Niestety nie mogę dodać żadnego urządzenia bateryjnego (baterie sprawne/wymienione, odległość ok 2m), okno dodawania pojawia się, komunikat jest "Centrala weszła w tryb uczenia", ręczne wybudzanie 3x przycisk - brak jakiegokolwiek efektu.

    Sprawdzałem na kontaktronie, multisensorze, czujniku zalania.

    Restart wyłącznikiem z GUI, z tyłu obudowy, nic nie pomagają. Restarty z zakładki Konfiguracja -> sieć z-wave również.

    Na centralce diody świecą: power, lan, internet.

    Proszę o sugestię co mogę na to poradzić.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    yatkha, wejść najpierw w tryb usuwania urządzeń i w odległości nie dalszej niż 10 usunąć urządzenie a następnie spróbować je dodać ponownie

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    yatkha, mówisz, że reaktywowałeś swoją HC2 więc domniemam, że miałeś te urządzenia dodane.

    Napierw usuń urządzenia. Wejdź w : Urządzenia -> Dodaj / Usuń -> Usuń -> 3x klik na przycisku urządzenia. Pamiętaj aby być w bezpośrednim zasięgu HC2. Usunięcie urządzenia będzie skutkować komunikatem o usunięciu urządzenia o ID = 0. Wówczas będziesz mógł dodać urządzenie.

    Usuwając urządzenia tylko z HC2, nie czyści pamięci urządzenia - ono ciągle pamięta "starą" sieć, przez co nie chce się dodać do nowej.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...