Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Diody Bergmen 7W ściemnialne


hts9

Question

Kupiłem niedawno kilka żarówek diodowych Bergmen 7W- sa reklamowane jako ściemniane. Na dwóprzeewodowej instalacji ruszyły ale niestety nie da się ich ściemniać Dimmerem. Czego może to być przyczyna?

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • W momencie kiedy zaczynam ściemniać zaczynają migać a później nie chcą się wyłączyć udało mi się tak je skonfigurować że albo się włączają albo wyłączają, bez możliwości ściemniania. Są to jedne z niewielu halogenów ledowych które są ściemniane zresztą koszt jednego to około 60 PLN więc mało nie jest . Jest ich cztery w lampie więc razem mają 28W oczywiście jest to GU10 na 230V

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Przyczyna zapewne w bypassie. Dimmer do pracy potrzebuje jakiś prąd który dla normalnej żarówki jest za mały aby płynąc przez nią ją zaświecić. (mierzyliśmy na szkoleniu i jeden sterownik pobiera około 1 Watta jak jest przekaźnik włączony). Dla diody 7 Watt taki przepływ prądu powoduje że dioda zaczyna świecić.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Ale te Ledy świecą i dają się wysterować ON/Off nie działa ściemnianie a po to je kupiłem abym mógł je na noc przyciemnić

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A bo zrozumiałem że jak robisz na OFF to one migoczą i się nie wyłączają całkiem.

    Spróbuj sprawdzić czy jak na pajęczaka ( na stole) weźmiesz moduł i do niego podłączysz je na zasadzie że do modułu dochodzi L i N i do nich normalnie N i O1 a klawiszem sterujesz od sx do s1 jak tak będzie działać poprawnie to znaczy że jednak musisz mieć instalację 3 klawiszową do nich.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...