Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Blokada centrali


Guest mariusz4567

Question

Guest mariusz4567

Centrala HC2 najnowsze stabilne oprogramowanie 3.570 w jakis odstepach czasowych trudno okreslic np. co dwa tygodnie wystepuje u mnie calkowita blokada lub smierc centrali, mozna na nia sie dostac przez internet, ale nie wykonuja sie zadne sceny, moduly sie przelaczaja w interfejsie lecz np swiatlo nie zostaje wlaczone.Pomaga restart centrali.

Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

To samo u mnie ale zwykle gdy cos pogrzebię np zmienię sceny lub ustawienia urządzeń...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest sztywniak
  • Inquirer
  • U mnie podobnie a myślałem że to efekt mojego grzebalstwa.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Miałem podobny problem, wydawało mi się że to przypadek jak to z urządzeniami elektronicznymi. Może warto to zgłosić na bugtruckera.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Paweł Świerczyński
  • Inquirer
  • Bez kitu miałem dzisiaj podobna sytuację

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    hmm mam 3.570 i nic złego się nie dzieje:

    martwych urządzeń nie doznaję, zawieszania centrali również nie ma. Centrala pokazowa działa non stop od ponad roku, przeżywa wyłączenia prądu (specjalnie bez UPS), nie raz logujemy się z kilku komputerów i ipada jednocześnie - jest w porządku.

    Tak z ciekawości jakie macie numery central (nie tak dokładnie tylko orientacyjnie) ? Moja pokazowa to 0013xx.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    U mnie jest ok.

    yulas, Po akcji serwisowej mam numer 0003xx, a przed wymianą był jeszcze mniejszy;)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam HC2 od 3 tygodni (firmware v3.570), 21 urządzeń z-wave w tym 6 Danfossów. Do tego zintegrowany Satel z prawie 40 we/wy. Przez ten krótki czas też nie doświadczyłem żadnej zwiechy ani umarlaka.

    Numerek mojej HC2 to 0014xx

    edit:

    Pomyliłem się, numer mojej HC2 to 014xxx

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    2 tygodnie temu montowalem numer 0063xx i miałem wrażenie ze nie odpowiada czasami, ale tam wifi miał słaby zasięg i tak sobie to tłumaczyłem. Teraz trwa wykończenie lokalu więc klient odlaczyl centrale i nie mam jak potwierdzić.

    Pytam o numery bo mam wrażenie zmiany hardwaru samej centrali i czy to nie ma wpływu na zawieszanie się central.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • to zależy od wielu rzeczy

    niektórym wydaje się że 50 modułów to dużo ale są tu osoby które maja ponad 200 urządzeń i z Ich punktu widzenia to wygląda całkiem inaczej.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    u mnie ta sama sytuacja co dwa tygodnie restart i u klienta co montowałem to samo :/ chyba trzeba dodać zakładkę "restart centrali" i ustawiac sobie date kiedy ma sie robic z automatu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    U mnie zawiech nie ma, ale na tej wersji (3.570) zaczęły mi się regularnie pojawiać umarlaki i to np. na FGS211 (w wer 2.1) oddalonym od centrali 2 metry, a DSB05 w zasadzie cały czas jest martwy - kliknięcie na "Obudź martwe urządzenia w sekcji" go budzi, ale wystarczy przejść na inną zakładkę i powrócić na "Twój dom" i już jest martwy. Co ciekawe "najdalszy" FGS211 na bramie, który mi kiedyś znikał obecnie nie znika wcale.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • hmmm jakoś samo przeszło

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Centrala użytkowana od połowy listopada 2013, S/N: 13xx, firmware 3.571, 116 urządzeń.

    Zjawiska "zwiech centrali" nie zaobserwowałem.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...