Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Universal Binary Sensor nie widzi czujników temperatury


jjjanek1

Question

Witam zwracam się do was z prośba o pomoc dotyczącą ustawienia czujników temperatury, do Universal Binary Sensor .Urządzenie podłączyłem wraz z czujnikami według schematu i nie wiem co dalej skonfigurować ponieważ widzi mi urządzenie a nie widzi czujników temperatury czy te czujniki trzeba gdzieś w opcjach ustawiać? podłączyłem według instrukcji schematu nr 4 i cisza może coś doradzicie dziękuje za pomoc

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

usuń ubs_a i dodaj ponownie (patrz druga "Uwaga" w ostatniej kolumnie instrukcji), sprawdź też podłączenie czujników, w instrukcji jest widok na czujnik "bottom view"

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • dziękuje za namiar jutro posprawdzam jeszcze raz połączenia ale powinny być ok tez sugerowałem się podłączeniem widoku BOTTOM VIEW Tak dla pewności dopytam URZĄDZENIE USUWAM STANDARDOWO W zakładce urządzenia za pomocą usuń urządzenie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    jjjanek1, usuń urządzenie z hc2, poczekaj chwile i dodaj ponownie jeśli podłączenie jest prawidłowe pokażą się się endpointy z temperaturą

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam!

    Przepraszam, że się wtrącam, ale czy nie jest przypadkiem tak, jak z DW sensorem? Tzn, że trzeba go zresetować, aby zobaczył temperaturę? W DW też niby po dodaniu ponownym miało działać, a nie działo. Męczyłem się chyba z tydzień, a wystarczyło zrobić reset (pisałem o tym na forum...).

    Pozdrawiam.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    sprawdz jeszcze na innym zasilaczu, ja mialem taka sytuacje ze modul byl widoczny a czujek nie chchial dodac, po zmianie zasilacza dziala bez zarzutu

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Witam dziękuje wszystkim za podpowiedź podłączyłem zgodnie ze schematem odłączałem na rożne sposoby czujniki ruchu i urządzenie widzialne,ale temperatury brak.Obecnie jedzie do mnie nowe urządzenie ,obecne urządzenie jest już spakowane do wysyłki ale nie ukrywam że być może jutro przed wysyłką rozpakuje i sprawdzę z innym zasilaczem bo takiej opcji nie próbowałem ogólnie czujnik był teraz podłączony pod centralę alarmowa napięcie 12.6v .Dało mi teraz domyślenie z tym napięciem pozdrawiam.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    jjjanek1,

    Przede wszystkim sprawdź czy na 100% DS18B20 jest podłączony zgodnie ze schematem. UBS po prostu MUSI go wykryć

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Obowiązkowo usuń moduł z centralki i po podłączeniu DS18B20 dodaj do HC2 ponownie.

    Moduł konfiguruje czujniki temperatury w momencie dodania do centralki, dlatego zgodnie z instrukcją, po wszystkich zmianach na linii 1-wire konieczne jest usunięcie i dodanie modułu ponownie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • vect0r No niestety Reset w moim przypadku nie pomagał ale dzięki za podpowiedź

    [ Dodano: 2013-11-08, 05:17 ]

    Krystian podłączyłem według instrukcji dodatkowo żeby mieć pewność w podłączeniu wygrzebałem w necie zdjęcie podłączenia samego czujnika

    [ Dodano: 2013-11-08, 16:31 ]

    Witam wszystkich wychodzi chyba na to że jestem pierwszą osoba na forum której trafił się Universal Binary Sensor niewidzący czujników temperatury.Dziś dotarło nowe urządzenie podłączony bezproblemowo czujniki działają prawidłowo.Dodam tylko że trafiłem na idealnego sprzedawce urządzeń fibaro w przeciągu 24/h przesyłka była u mnie wraz z nowym urządzeniem.Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...