Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Zdalny dostęp?


virgojavier

Question

Witam

Panowie co jest grane? Zdalny dostęp nie działa od samego rana z poziomu www, iPhona i iPada…

Forum działa tak jakby chciało a nie mogło, non stop wywala error sql itd

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'fibargroup.sql.dserwer.pl' (99) in /home/klient.dhosting.pl/fibargroup/forum.fibaro.com/public_html/db/mysql4.php on line 48

phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.

Can't connect to MySQL server on 'fibargroup.sql.dserwer.pl' (99)

Czy tylko ja tak mam?

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Jak u was z tym zdalnym dostępem obecnie? Mam HC2 od 3 tyg.i wieczny problem z dostępem zdalnym, zdarza się nieraz że dostęp jest ale w 90% pokazuje "błąd połączenia z serwerem zdalnego dostępu". Support twierdzi, że to wina dostawcy internetu, ale jakoś w to nie wierzę, próba na innym łączu nic nie pomogła, dostęp był a za chwilę już nie było. Co jeszcze może mieć na to wpływ, jakieś pomysły???

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja korzystam dużo ze zdalnego, ale przez appkę iPhone - sporadycznie zdarza się błąd, ale po kliknięciu "połącz ponownie" jest OK. Fakt, że mam bardzo stabilne łącze w domu, więc może coś być na rzeczy. Iphone jest w orange.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

Może to niewłaściwy dział ale ponieważ w tym miejscu jest już wątek dotyczący zdalnego dostępu postanowiłem tutaj skrobnąć.

Od tygodnia jestem użytkownikiem systemu Fibaro i niestety również mam problem z uruchomieniem zdalnego dostępu. Dostęp lokalny działa bez problemu.

Moja konfiguracja to HC2 z softem 3.590. Adresacja nadana statycznie z puli prywatnej 192.168.1.200/24. Ponieważ wyczytałem, że może być problem z DNS'em to zgodnie z rekomendacją ustawiłem adres serwera DNS na 8.8.8.8. Dostęp do internetu jest przez neostradę 40Mbit VDSL z routerem Livebox 3.0. HC2 bez problemu widzi internet bo zaraz po podłączeniu bez problemu ściągnęła się nowa wersja softu

W konfiguracji LAN dostęp zdalny ustawiony na TAK. Na stronie dom.fibaro.com zarejestrowałem sobie konto i dodałem moją centralkę HC2. Wszystko przebiegło ok tylko niestety o zalogowaniu oprócz tego, ze na liście widzę moje HC2 nic z tym nie mogę zrobić. Klikając na ikonce HC2 nic się nie dzieje. Próbowałem odpalić stary interface i jest nieco lepiej. Po zalogowaniu i kliknięciu na centralkę po ok 30 sekundach (to bardzo długo bo przy dostępie lokalnym działa błyskawicznie) pojawia się panel administracyjny ale w zasadzie żadna opcja nie działa. Założyłem nawet na HC2 usera z takim samym loginem i hasłem jak konto, które zarejestrowałem na dom.fibaro.com i nadałem maksymalne uprawnienia ale to nic nie daje. To co powinno być jednym z głównych atutów takiego systemu nie chce zadziałać. Może na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

darel, czy koła zębate widoczne po zalogowaniu do dom.fibaro.com obok ikony centrali są"wyszarzone"? Rozumiem, że aktualizacja została pobrana, ale czy dioda LED sygnalizująca połączenie z internetem jest zapalona? Jeśli tak, proszę skontaktować się mailem na [email protected], konsultant sprawdzi połączenie między centralką, a naszym serwerem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po zalogowaniu koło dwóch kółek zębatych przez jakieś 10 sekund lata takie trzecie kółko z kropkami i potem znika. Te dwa kółka zębate faktycznie są wyszarzone. Na centralce cały czas palą się trzy diody: power, LAN, Internet więc raczej połączenie do internetu jest OK.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

darel, Niech Pan zrestartuje centralkę ponownie po restarcie powinno zadziałać

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A.Socha, po restarcie wszystko działa. Wielkie dzięki za pomoc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Znowu sie cos wyłożyło:

    Warning: session_start() [function.session-start]: open(/home/klient.dhosting.pl/fibargroup/.tmp//sess_aacf79e1ecd56caca5ada9b0878c9013, O_RDWR) failed: Read-only file system (30) in /home/klient.dhosting.pl/fibargroup/dom.fibaro.com/public_html/cmh/header.php on line 20

    Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/klient.dhosting.pl/fibargroup/dom.fibaro.com/public_html/cmh/header.php:20) in /home/klient.dhosting.pl/fibargroup/dom.fibaro.com/public_html/cmh/header.php on line 20

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/fibargroup/dom.fibaro.com/public_html/cmh/header.php:20) in /home/klient.dhosting.pl/fibargroup/dom.fibaro.com/public_html/cmh/includes/functions.php on line 52

    Warning: Unknown: open(/home/klient.dhosting.pl/fibargroup/.tmp//sess_aacf79e1ecd56caca5ada9b0878c9013, O_RDWR) failed: Read-only file system (30) in Unknown on line 0

    Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/klient.dhosting.pl/fibargroup/.tmp/) in Unknown on line 0

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    virgojavier, doświadczyliśmy pewnych problemów z serwerami, już powinno być ok, proszę o kontakt, jeśli nadal występują jakieś problemy.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


    ×
    ×
    • Create New...