Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

SW v4.x


Guest merylion

Question

Guest merylion

Witam,

Czytam ze wersja 4.x bedzie jedna wielka rewolucja,

Nowy silnik ZWave,

Obsluga zamkow itd

Pytanie nasuwa sie jedno.

Kiedy ta rewolucja nastapi?

Rozumiem ze nie otrzymamy zadnej konkretnej daty ale czy ktos z Fibaro moze podpowiedziec czy to jest kwestia dni, tygodni, miesiecy czy lat?

Oczywiscie odpowiedz prosze pomnozyc przez dwa zeby uwzglednic ewentualne poslizgi

Pozdrawiam

Marcin

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

merylion, nikt nie poda ci dokładnej daty, tym bardziej jak zmieniane są bardzo kluczowe dla systemu elementy. Musisz uzbroić się w cierpliwość a o postępie prac pewnie dowiadywać będziesz się z licznych przecieków które się nam zdarzają. (nie są celowe) Ze swojej strony mogę zapewnić że prace idą pełną parą

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest simryc
  • Inquirer
  • Witam

    Czy związku z wypuszczeniem nowej wersji softu na centralę nowe silniki itp itd Planowane jest odświeżenie hardwardu kostek?

    Kiedyś był jakiś przeciek o nowym chipie zwave

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest merylion
  • Inquirer
  • A.Socha Jasne rozumiem że dokżadnej daty nie uzyskam

    Ale pytałem w przybliżeniu czy jest to kwestia tygodni, miesięcy czy lat?

    Jak pisałem były już przecieki mówiące o końcu poprzedniego roku.

    Więc tylko mam nadziejż że to kwestia tygodni kilku czy kilkunastu

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Rownież jestem zainteresowany odpowiedziąna pytanie czy nowa 4.x bedzię w pełni kompatybilna z

    obecnym hardwarem czy jednak bedzię konieczność wymiany jakichś kostek i/lub HC2

    Rozumiem że będzie to ogólna rewolucja zarówno w silniku ZWave jak i dodanie wielu innych funkcjonalności.

    Mam tylko nadzieję że pojawi się jakiś porządny manual czy jakikolwiek inny dokument

    Listujący wszystkie możliwosci systemu.

    KAŻDE urządzenie elektroniczne poważniejszej firmy posiada wielostronicowy manual dokładnie wyjasniający możliwosci urządzenia oraz jego parametryzacji.

    Nie mowię tu o manualu do LUA ale wyjaśnienie funkcji specyficznych dla Fibaro widzę jako konieczne.

    Rozumiem ze macie teraz inne priorytety ale dobrze by było pomyślec i o tym.

    Pozdrawiam

    Marcin

    PS dopytuję się o termin bo tak samo jak wielu innych użytkownikow zmagam się z problemem umarłych urządzen. U mnie niestety dochodzi do tego jeszcze kilkuminutowe zablokowanie komunikacji po ZWave do urządzen wykonawczych. Co skutecznie paralizuje cały system. Moja Najwyższa Instancja (Żona) jakis czas temu kazała mi wywalić Fibaro w diabły (co jest łatwe do zrobienia tak samo jak jego instalacja) i nie wiem jak długo będę Ją w stanie przekonywać żeby jeszcze poczekać

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    merylion, zależy do czego do bety czy do wersji 4.x stabilnej - ale na pewno nie będzie to kwestia lat

    Rownież jestem zainteresowany odpowiedziąna pytanie czy nowa 4.x bedzię w pełni kompatybilna z

    obecnym hardwarem czy jednak bedzię konieczność wymiany jakichś kostek i/lub HC2

    będzie w pełni kompatybilna przy czym na 4.x dużo łatwiejsza będzie integracja z nowymi urządzeniami

    Rozumiem że będzie to ogólna rewolucja zarówno w silniku ZWave jak i dodanie wielu innych funkcjonalności.

    tak

    Mam tylko nadzieję że pojawi się jakiś porządny manual czy jakikolwiek inny dokument

    Listujący wszystkie możliwosci systemu.

    pojawi się ale później

    KAŻDE urządzenie elektroniczne poważniejszej firmy posiada wielostronicowy manual dokładnie wyjasniający możliwosci urządzenia oraz jego parametryzacji.

    Nie mowię tu o manualu do LUA ale wyjaśnienie funkcji specyficznych dla Fibaro widzę jako konieczne.

    do każdego urzadzenia dostępna jest instrukcja natomiast do funkcjonalności HC2 powstają nowe manuale które niedługo zaczniemy publikować

    PS dopytuję się o termin bo tak samo jak wielu innych użytkownikow zmagam się z problemem umarłych urządzen. U mnie niestety dochodzi do tego jeszcze kilkuminutowe zablokowanie komunikacji po ZWave do urządzen wykonawczych. Co skutecznie paralizuje cały system. Moja Najwyższa Instancja (Żona) jakis czas temu kazała mi wywalić Fibaro w diabły (co jest łatwe do zrobienia tak samo jak jego instalacja) i nie wiem jak długo będę Ją w stanie przekonywać żeby jeszcze poczekać

    na razie możesz wyłączyć pooling powinno to ograniczyć ruch w sieci (konfiguracja ->zwave -> pooling ->0

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest rafal_ll
  • Inquirer
  • Jakaś wersja ALPHA dla odważnych będzie dostępna?

    Jakby coś to jestem zainteresowany

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    +1 Whow !! I'm interested also / Jestem zainteresowany również

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Panowie,

    Standardowo jak tylko się pojawi, to użytkownicy forum dowiedzą się o tym w pierwszej kolejności

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    dziękuję

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Krikroff: ile Ty znasz języków ?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    sztywniak: google jest moim przyjacielem

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:" /> Po prostu staram się dołożyć starań! :->

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Krikroff, As we can see uncle google is quite good in our national language

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • niusy targowe

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Panowie,

    Standardowo jak tylko się pojawi, to użytkownicy forum dowiedzą się o tym w pierwszej kolejności

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Z niusow targowych.

    Myslalem ze Fibaro zasymuluje funcjonalnosc nesta w aplikacji fibaro zastepujac tym samym kolejne urzadzenie na scianie jednak z tego co widze chyba planuja sie integrowac.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...