Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Coś dla zielonych - Jak dodać SONOS do Fibaro krok po kroku


AppleMobile

Recommended Posts

Dla tych co mają problem z dodaniem SONOS do Fibaro, proszę krótki poradnik krok po kroku z obrazkami i potrzebnym plikiem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

Please login or register to see this link.

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak

Warto by było zaznaczyć kto jest autorem tego skryptu szczególnie że udostępnia go za darmo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Topic Author
  • A przypomnij proszę kto, a chętnie dodam

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    Jean-Christophe Vermandé na forum występujący jako Krikroff

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...

    Mam pytanko.

    Zaimportowalem urzadzenie wirtualne, utworzylem dwie konieczne zmienne, ale jak naciskam jakikolwiek przycisk sterowania Sonosem brak reakcji.

    Dopiero jak nacisne np pauze a potem znaczek dyskietki (zapis) to komenda jest wykonywana przez Sonosa.

    Czy ktoś wie może co może być przyczyna?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 months later...
    Mam pytanko.

    Zaimportowalem urzadzenie wirtualne, utworzylem dwie konieczne zmienne, ale jak naciskam jakikolwiek przycisk sterowania Sonosem brak reakcji.

    Dopiero jak nacisne np pauze a potem znaczek dyskietki (zapis) to komenda jest wykonywana przez Sonosa.

    Czy ktoś wie może co może być przyczyna?

    Witam mam ten sam problem, ktos juz to rozwiazal ?

    Dodam iz w debug pojawia sie blad:

    [ERROR] 21:28:56: line 914: attempt to index local 'value' (a function value)

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Paweł Świerczyński

    oczywiście że się da

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />, upnp

    Link to comment
    Share on other sites

    Mam pytanko.

    Zaimportowalem urzadzenie wirtualne, utworzylem dwie konieczne zmienne, ale jak naciskam jakikolwiek przycisk sterowania Sonosem brak reakcji.

    Dopiero jak nacisne np pauze a potem znaczek dyskietki (zapis) to komenda jest wykonywana przez Sonosa.

    Czy ktoś wie może co może być przyczyna?

    Witam mam ten sam problem, ktos juz to rozwiazal ?

    Dodam iz w debug pojawia sie blad:

    [ERROR] 21:28:56: line 914: attempt to index local 'value' (a function value)

    Jakas podpowiedz ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 months later...

    W końcu udało się zintegrować HCL z głośnikiem Sonos

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Niestety mimo poszukiwań, nic tu na naszym forum nie udało mi się znaleźć o integracji sonosa z HCL, ale na googlach wyszperałem stronkę z gotowym skryptem urządzenia wirtualnego

    Please login or register to see this link.

    Integracja jest połowiczna, bo HCL nie otrzymuje statusu zwrotnego z Sonosa (głośność, jaki odtwarzany jest plik itp.), ale i tak da radę wykorzystać ten skrypcik do puszczania komunikatów przez google text to speech.

    Instalacja skryptu jest banalnie prosta:

    - dodaj urządzenie wirtualne z pliku VFIB

    - dodaj IP swojego sonosa w sieci

    - dodaj port swojego sonosa (jeśli nie był zmieniany to powinien to być port 1400)

    ...i gotowe. Kontrola sonosa z poziomu HCL już działa, ale tak naprawdę schody zaczynają się chcąc uruchomić komunikaty Google TTS po polsku

    Sama zmiana komunikatu na język polski, powoduje kompletny brak reakcji sonosa, czyli jakiś błąd z wysyłanym stringiem do google translate. Do tego google translate nie wiedzieć czemu nie czyta polskich znaków, także przekonwertowanych na UTF-8.

    Po całym dniu prób i błędów (nie jestem programistą) doszedłem do tego jak powinna wyglądać składnia i jak wydusić choć częściowo język polski z googlowej pani spikierki.

    - Dodajemy sobie powiedzmy 5 nowych przycisków w konfiguracji sonosa

    - kopiujemy kod przycisku oznaczonego "1" do jednego z nowych przycisków

    Oryginalny kod wygląda tak:

    POST /MediaRenderer/AVTransport/Control HTTP/1.1

    Content-Length: 434

    SOAPACTION: "urn:schemas-upnp-org:service:AVTransport:1#SetAVTransportURI"

    0,x-rincon-mp3radio://translate.google.com/translate_tts?tl=pl0x26amp;q="Jest+godzina+14:43",0x0D0x0A0x0D0x0A

    Teraz ważne jest kilka rzeczy:

    - podanie liczby znaków jaki zawarty jest między znacznikami zaznaczonymi na zielono - można to sobie szybko wkleić do notatnika czy worda i zobaczyć ile jest znaków

    - zmiana języka w zmiennej "tl=en" na "pl"

    - składnia zapytania po "q=" gdzie spacje musza być zaznaczone jako + lub jako %20 . Polskie ogonki zostaną obcięte przez googla i niestety będzie to brzmiało jak bełkot, dlatego pisać trzeba komunikat tak, aby nie trzeba było ich używać

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> ALE na szczęście podawanie dat, liczb i godzin można wydusić z googla po polsku z ogonkami, jeśli całość składni po "q=" zawrze się w cudzysłowach, np. q="jest+godzina+10:35"

    czyli po zmianach mój przykładowy przycisk wygląda tak:

    POST /MediaRenderer/AVTransport/Control HTTP/1.1

    Content-Length: 453

    SOAPACTION: "urn:schemas-upnp-org:service:AVTransport:1#SetAVTransportURI"

    0,x-rincon-mp3radio://translate.google.com/translate_tts?tl=pl0x26amp;q="Jest+godzina+10:00.+Wynocha+do+pracy!",0x0D0x0A0x0D0x0A

    Teraz już tylko tworzymy scenę, która o określonej porze będzie nam ustawiała dużą głośność sonosa, wybierała odpowiedni przycisk z urządzenia wirtualnego z komunikatem, naciskała przycisk "play" (niestety niezbędne) i na koniec wyłączała komunikat sonosa.

    sonos_scene_167.jpg

    Gotowe! Mamy teraz bardzo drogi gadający zegarek

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Oczywiście poustawiałem sobie tak też alarmy do zdarzeń.

    Teraz pytanie do kogoś bardziej rozgarniętego w kodowaniu HTML, XML czy czymś podobnym. Jak zmusić googla do akceptowania polskich ogonków? Wysyłanie komendy z normalnymi polskimi znakami z przeglądarki działa bez problemu, natomiast przesyłanie tego przez HCL nie działa. Widocznie przeglądarka sama zmienia kodowanie na odpowiednie a HCL nie. Czy da radę to jakoś zakodować w tej komendzie? //translate.google.com/translate_tts?tl=pl0x26amp;q="Jest+godzina+10:00.+Śpiesz+się+do+pracy!"

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 months later...

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...