Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Fibaro Motion Sensor - pierwsze wrażenie


Guest kstaniek

Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedź.

Opcja sejsmografu jest dla mnie wyjątkowo ważna.

To dzięki niej zdecydowałem o zakupie MS.

Link to comment
Share on other sites

Guest damian
  • Topic Author
  • Ja to zrobiłem na dimmerach, dzięki czemu czujniki ruchu wzbudzają światło ustawiając wartość dimmera na 100% a scena wykrywająca włączone światło zmniejsza wartość o 1% co 300ms. Światło przygasa płynnie a po około 30 sekundach mam ciemność.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 weeks later...
    Mam kilka czujników. Raczej działają dobrze. Jedno urządzenie zgłosiło słabą baterię w ciągu kilku godzin od instalacji, ale rekonfiguracja pomogła.

    Dzisiaj w nocy spotkał mnie jednak inny przypadek. Czujnik ruchu "zamienił" się w czujnik temperatury (w efekcie były dwa). Wykryty ruch wskazywał jako 255C a brak ruchu to 1C. W efekcie w nocy dostałem kilkanaście alarmów o potencjalńym pożarze albo potencjalnym zamrożenie. Rano awarii uległ drugi czujnik. Niestety nie pomagało wyburzenie ani rekonfiguracja. Dopiero usunięcie urzadzenia i dodanie go na nowo sprawę załatwiło.

    Miałem tak wiele razy z 3 czujników 2 chorowały na to bardzo długo, jeden wymieniłem w serwisie , drugi po ustawieniu długich czasów odpytywania się na razie uspokoił...

    Ale powiem tak fajny czujnik w b. jasnych pomieszczeniach w tych ciemniejszych juz niestety nie, bo się mocno gubi

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    kulfon250, możesz ustawić jego zachowanie dla ciemniejszego pokoju wtedy bedzie działąć prawidłowo, nietsety przy domyślnych ustawieniach staramy sie wybrać coś po środku

    Link to comment
    Share on other sites

    wróciłem właśnie do wersji 3.590 i pierwszą rzecz, jaka mnie spotkała, to znowu jeden z czujników zamienił się w termometr. Niestety - trzeba było usunąć i dodań urządzenie na nowo. Dziwne trochę.

    Czy MS są niezniszczalne? Jedną a czujek dzieci mi notorycznie zrzucają z 2 piętra. Za każdym razem się wszystko rozsypuje, a po złożeniu działa, jak nowe

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Robert K, jakie masz ustawienia odnośnie raportowania? a po wybudzeniu o ile zmieniają się wartości, bo wydaje mi się że progi do wyzwolenia raportu nie zostają przekroczone więc urządzenie nic nie wysyła

    a jakie ustawienia powinny byc? Moj czujnik swiatla raportuje 1Lux i pozostaje tak przez caly dzien.

    Link to comment
    Share on other sites

    julexmon, zmień parametr 40 na np 150 lub 100

    Link to comment
    Share on other sites

    Dzięki, chyba pomogło. Parametr 40 był nastawiony na 200.

    [ Dodano: 2014-10-11, 08:06 ]

    Jednak problem mam nadal. Po zmianie parametru na 100 czujnik prawidlowo odczytal jasnosc, zmienił wskazania po oswietleniu dodatkowym swiatlem po czym pozostal z tym wyźszym odczytem.

    [ Dodano: 2014-10-14, 08:58 ]

    Czujnik zamontowany jest wewnatrz. Dopiero zmiana na 20 pomogla.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 months later...

    Witam

    Wracam do tematu sejsmorafu.

    Skonfigurowałem go wg instrukcji.

    Pojawił się wśród urządzeń ale nie reaguje na wstrząsy.

    Czy ktoś ma doświadczenia z sejsmografem i może mi pomóc?

    Link to comment
    Share on other sites

    kulfon250, możesz ustawić jego zachowanie dla ciemniejszego pokoju wtedy bedzie działąć prawidłowo, nietsety przy domyślnych ustawieniach staramy sie wybrać coś po środku

    A.Socha,  możesz rozwinąć co miałeś na myśli żeby zmienić ustawienia do ciemniejszego pokoju ?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...