Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Samoczynne alarmy


wasil

Question

Witajcie Panowie,

Mam kłopot u dwóch klientów. Dwie centralki HC2 z softem 3.590. Problemem są samowyzwalające się alarmy. U jednego z klientów wariuje czujka pożaru (Everspring) która wydaje krótkie piknięcia, wysyła sms-a o pożarze i poprzez asocjację włącza/wyłącza światła w domu. Sytuacja miała miejsce 3x w ostatnich dwóch dniach.

W drugim przypadku Flood Sensor, nie wiem czy światła mrugają ale potrafi mi wysłać (mam na początku podłączony swój telefon do panelu klienta) 6 powiadomień push o zalaniu... Mało to profesjonalne i niezawodne jeśli takie alarmy wyzwalają się samoczynnie.

Podobny temat jest na międzynarodowym forum i zastanawiam się czy problem nie jest poważniejszy i w jaki sposób go ewentualnie wyeliminować...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_curve.gif" alt=":-/" />

Z góry wielkie dzięki za pomoc i podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

wasil, wyłącz tamper w czujce zalania i sprawdź wtedy, przypuszczam że czujka jest pod katem ułożona i tamper przechyłu się załącza

Co do czujki dymu (Everspring) to ciężko mi powiedzieć ale wydaje mi się że wysyła alarm komory dla pewności sprawdź w oficjalnej instrukcji

Link to comment
Share on other sites

  • 0

wasil, Everspringa nie mam więc się nie wypowiadam, ale FS potrafi wysyłać fałszywki zalania. Wyłączyłem reakcję na tamper, ale to nie to. Czasami tak po prostu jest i staram się przyzwyczaić, choć faktycznie to mało profesjonalne. Nie wiem, czy już tego nie pisałem w innym wątku - stabilność, czy to softwarowa, czy hardwarowa, oraz powolny czas reakcji inżynierów Fibaro to aktualnie największa bolączka systemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

globart, jesteś pewny że to nie był tamper? sam mam w domu czujki zalania od początku ich produkcji i nie mam fałszywych alarmów, sprawdź przy takim raporcie podłoże bo naprawdę wystarczy minimalna ilość wody by zewrzeć układ i wysłać raport zalania (długo u siebie tłumaczyłem jak myć podłogę w miejscach gdzie są niektóre czujki)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • A.Socha, Na pewno to nie tamper,bo jest to pierwsza opcja ktora wyłączam... Nie wiem czy nie jest to spowodowane slaba bateria,chociaz ta ma dopiero kilka miesiecy i w HC2 byla interpretowana jako dobra (zielony pasek ok 75%)Bede to monitorowal i sprawdzal,chociaz jest to srednio wygodne u klienta.

    Jesli chodzi o Flood Sensor to nie wyobrazam sobie,zeby mial wysylac falszywki.W koncu jego NAJWAZNIEJSZA funkcja to informacja o zalaniu... Problem nie wystepuje u wszystkich,tylko w jednym konkretnym przypadku. U mnie w salonie pokazowy Flood Sensor spisuje sie bez zarzutow.

    Czekam na informacje czy ktos ma podobnie...

    Przepraszam za brak polskich liter,ale pisze z telefonu

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_redface.gif" alt=":oops:" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A.Socha, tamper mam wyłączony we wszystkich 5szt jakie mam w systemie. Muszę przyznać, że jest od jakiegoś, bliżej nieokreślonego czasu lepiej (początkowo dostawałem przynajmniej push'e dwa/trzy razy w tygodniu, oczywiście przeważnie w nocy

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />, a teraz raptem raz na dwa, ale to i tak nie jest dobry wynik. Częste są fałszywki pożaru z czujników temperatury w multisensor Aeon, ale już dawno zauważyłem, że jest przez system traktowany po macoszemu. Jak na razie najlepiej spisuje się Smoke Sensor - tylko jeden "pożar" od premiery. Oczekuję stabilności i przewidywalności jakiej doświadczam w archaicznym Satelu i jego archaicznych, do bólu prostych i niekonfigurowalnych czujnikach. Jeszcze sporo pracy przed Wami, aby do tego dojść, dopieścić to co jest. Nie chciałbym, żeby praca nad nowymi produktami i nowymi funkcjami systemu odbywała się kosztem niedopracowanie tego co jest.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    globart, a możesz na próbę położyć czujkę w miejsce gdzie na pewno nie będzie miała kontaktu z wodą?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Skoro padło pytanie, więc odpowiadam - w ostatni weekend też mi taki numer FloodSensor zrobił. Całe szczęście, że byłem blisko domu i mogłem to zweryfikować.

    Nawet żona się nie zorientowała że przez parę ładnych minut nie mieliśmy w domu wody, bo asocjacja z elektrozaworem zadziałała wzorowo

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:" />

    Tamper oczywiście wyłączony, mój kot mnie do tego szybko przekonał. FloodSensor mam praktycznie od dnia jego premiery na rynku i pierwszy raz coś takiego się zdarzyło.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A.Socha, postawię dla testu gdzieś w suchym miejscu, ale słabo to widzę, bo zmieniałem im miejsca po każdej fałszywce

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
    Oczekuję stabilności i przewidywalności jakiej doświadczam w archaicznym Satelu i jego archaicznych, do bólu prostych i niekonfigurowalnych czujnikach. Jeszcze sporo pracy przed Wami, aby do tego dojść, dopieścić to co jest.

    nie życz Im tego.

    Pojechałem do Maroka. Czujka PIR Satela wykryła duchy w korytarzu.

    Konsekwencją było :

    - wszystkie syreny ON

    - opiekun domu szybki wyjazd z pracy żeby sprawdzić co się dzieje

    - grupa interwencyjna

    - rachunek za telefon z Maroka (koordynacja akcji)

    Dobrze że nie miałem podłączonego, tylko na tym czujniku bez potwierdzenia na innym, generatora dymu bo by opiekun domu lub grupa interwencyjna wezwała straż pożarną, więc doszedłby koszt wezwania straży i wymiany drzwi zewnętrznych

    2 tygodnie temu czujnik dymu z Satela o 5 rano stwierdził że w kuchni się pali :

    - syreny ON, rodzina ON , sąsiedzi ON

    - grupa interwencyjna

    Gdyby firma Satel miała mi zwrócić koszty niedoróbek w swoim bądź co bądź prymitywnym systemie to by mnie na kolanach błagali żebym zrezygnował z używania Integry.

    Ja mam mega negatywne doświadczenia z Satel-em i uważam że jest na niego popyt bo jest prymitywny i każdy może go założyć.

    Nie widzę w nim w ogóle jakości. Nawet interfejsu nie chce Im się poukładać a wygląda jak jakieś 3 wymieszane kupy. Tak szanują klientów.

    W Fibaro zdarzyła mi się raz fałszywka w czujniku dymu. W zalania i ruchu jeszcze nigdy (mam ich dużo i już długo)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest andre
    Moze pomysl nad jakims izraelskim systemem alarmowym

    Używałem Visonica Powermax+ , teraz leży odcięty( dosłownie) na półce z powodu

    częstych fałszywych alarmów.Serwis nie potrafił sobie z tym poradzić , proponowali

    ciągłe wymiany baterii w czujkach bezprzewodowych poza tym wszystkie wspomniane wady

    Satela.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
    Moze pomysl nad jakims izraelskim systemem alarmowym

    Patrioty czy Scudy ?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    sztywniak, własnie życzę Im żeby dopieścili to co jest, nawet kosztem jakiegoś opóźnienia w nowościach, aby cieszyć się stabilnością i przewidywalnością. Satela miałem na długo przed Fibaro i całe szczęście nie mam takich złych doświadczeń jak Ty, a jest mocno rozbudowany. Dlatego przyzwyczajony do "spokoju" biję pianę o stabilność. W temacie interfejsu Satela to przecież wszyscy wiedzą, że to system pod instalatorów, specjalnie zagmatwany, aby Klient nie grzebał sam, tylko wzywał instalatora. Z tego powodu nie można w tej materii go porównać do Fibaro, bo to inny target i inna strategia sprzedaży.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    globart : jak masz spokój z Satel-em to może lepiej sprawdź czy Ci w ogóle działa

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    sztywniak, celna uwaga. Na początku się zaśmiałem, ale po dłuższej chwili nie było mi do śmiechu. W sobotę sprawdzę wszystkie elementy........

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • globart : jak masz spokój z Satel-em to może lepiej sprawdź czy Ci w ogóle działa

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Dobre

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" /> Rysiu zawsze potrafi poprawić humor i zasiać nutkę niepewności, prawda Rysiu?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    Dobre

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" /> Rysiu zawsze potrafi poprawić humor i zasiać nutkę niepewności, prawda Rysiu?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:" />

    zawsze może być lepiej

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    właśnie zabrałem się za szukanie lepszych czujników do Satela

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ułatwię Ci szukanie, zwróć uwagę na coś z Siemensa. Np. stara sprawdzona seria IR-100, 120, 200, (jest już na rynku co najmniej 7 lat) stosuję od lat przez co fałszywki to u mnie rzadkość.

    2 razy w swojej karierze dałem szansę czujkom Satela (Aqua i Graphite) i za każdym razem mi się to odbiło.

    Dość popularne na rynku są też czujki dualne PIR + mikrofala i najczęściej można skonfigurować wyzwolenie alarmu zależnie od naruszenia któregoś z czujników AND, OR itp.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    Dziękuję Jacku za informacje , to mi sporo ułatwi

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Sprawdziłem i wszystko mi działa jak należy. Przy okazji "przypomniałem" sobie, że nie mam czujników Satel, tylko DSC, po poprzednim alarmie. Jak przechodziłem na Satela nie wymieniałem czujników, tylko same rezystory. Dlatego Satela mam centralę, a reszta osprzętu pochodzi z DSC.

    PS. w nocy z niedzieli na poniedziałek o 00:29 Smoke Sensor zaraportował "pożar" - a tak go wychwaliłem ostatnio.....

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...