Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Kiedy poprawka Alfy?


grabek

Question

Witam,

kolejne tygodnie mijają a tu nic.

Pamiętaj jak FIBARO pisało że tuż po świętach będzie.

Trochę długo ta Alfa nie ma żadnej poprawki.

Wiem iż zainstalowałem ją za własne żądanie i odpowiedzialność.

Jednak większość urządzeń czujników mi nie działa.

Boję się iż jak to nadal tak długo potrwa to całkiem odzwyczaję się od Fibaro.

Kiedyś kupowałem przynajmniej po kilka produktów Fibaro miesięcznie.

Obecnie nie ma to sensu bo i tak nie działa.

Czytając na forum problemu ze zrobienie downgradu, boję się go zrobić bo całkiem stracę

HC2 i ją musiał wysłać do serwisu, dlatego też od ponad dwóch miesięcy męczę się z Alfą.

Panowie sam uczestniczę w tworzeniu różnego rodzaju oprogramowania. Wiem iż faza testów jest najdłuższa i tak naprawdę dość kosztowna. Dlatego jak użytkownicy decydują się za darmo testować wasze produkty i jeszcze wysyłają uwagi do Was, to powinniście o nich bardziej dbać.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
...

Kiedyś kupowałem przynajmniej po kilka produktów Fibaro miesięcznie.

...

no widzisz jaka "oszczędna" wersja, a Ty jeszcze narzekasz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_biggrin.gif" alt=":-D" />

...

Czytając na forum problemu ze zrobienie downgradu, boję się go zrobić bo całkiem stracę HC2 i ją musiał wysłać do serwisu, dlatego też od ponad dwóch miesięcy męczę się z Alfą...

lepiej sprawdź, być może po instalacji alfy masz uwalone recovery i nawet nie wiesz

...Panowie sam uczestniczę w tworzeniu różnego rodzaju oprogramowania. Wiem iż faza testów jest najdłuższa i tak naprawdę dość kosztowna. Dlatego jak użytkownicy decydują się za darmo testować wasze produkty i jeszcze wysyłają uwagi do Was, to powinniście o nich bardziej dbać.

niestety, też mam takie odczucia, nie to, że wydano wersję która nie powinna trafić do eksploatacji bo do niczego się nie nadje, to do tego olewka maksymalna, nigdy więcej się nie skuszę na takie eksperymenty

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest kstaniek

Panowie, wersja alfa na pewno nie nadaje się do zastosowania "produkcyjnego".

W/g mnie narzekanie na wersję alfa to szczyt narzekalstwa.

Fibaro wielokrotnie powtarzało, żeby nie instalować alfy.

Please login or register to see this link.

"Alpha software can be unstable and could cause crashes or data loss. External availability of alpha software is uncommon in proprietary software."

Radzę jak najszybciej zrobić recovery, wrócić do wersji stabilnej i cieszyć się tym co działa.

Pozdrowienia,

Klaudiusz

Link to comment
Share on other sites

  • 0
...

W/g mnie narzekanie na wersję alfa to szczyt narzekalstwa.

Fibaro wielokrotnie powtarzało, żeby nie instalować alfy.

...

Jakby była możliwość bezproblemowego powrotu do wersji poprzedniej to miałbyś rację...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest kstaniek

Ja powróciłem bezproblemowo. Jak masz root'a to możesz sobie zrobić kopię całego filesystemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • ...

    W/g mnie narzekanie na wersję alfa to szczyt narzekalstwa.

    Fibaro wielokrotnie powtarzało, żeby nie instalować alfy.

    ...

    Jakby była możliwość bezproblemowego powrotu do wersji poprzedniej to miałbyś rację...

    Dokładnie o to mi chodzi (recovery??).

    Panowie ale ja nie "narzekam" na wersję Alfa czy też zespół FIBARO, gdyż tak jak pisałem

    zainstalowałem tą wersję z pełną świadomością i nie mogę mieć za złe FIBARO że wypuściło Alfę.

    Chodzi tu o czas podesłania poprawek i niespełnione obietnice (króliczki, zające itd...).

    Z drugiej strony wiem iż wszelkie dobre rzeczy rodzą się w bólach.

    Dlatego też rozumiem FIBARO i proszę o naprawienie recovery w przyszłych wersjach

    i wypuszczenie nowej alfy, bądź bety.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Ja powróciłem bezproblemowo.

    a ja nie, centrala po instalacji alfy nadaje się do serwisu, support se z nią zdalnie nie poradził... ale to wg. Ciebie 'narzekalstwo'...

    Jak masz root'a to możesz sobie zrobić kopię całego filesystemu.

    hasło roota też w wiki znalazłeś...

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mad.gif" alt=":-x" />

    wiem jestem złośliwy... a Ty nie do końca obiektywny

    Fibaro spieprzyło robotę i trzeba uczciwie tak sprawę postawić, a do tego chowają głowę w piasek, a Ty piszesz, że można było włamać się do centrali i zrobić kopię...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek

    Mnie tylko chodzi o to, że alfa nie jest z założenia wersją produkcyjną. Jeżeli masz testowe HC2 to nawet odesłanie do serwisu nie boli. Jeżeli masz kopię fs to też nie boli.

    Jeszcze raz zacytuję za Wiki: "Alpha software can be unstable and could cause crashes or data loss. External availability of alpha software is uncommon in proprietary software."

    Jeżeli sterujesz swoim domem i świadomie instalujesz wersję alfa, to nie nazwałbym tego rozsądnym działaniem, i mówienie teraz, że Fibaro spieprzyło robotę i teraz chowa głowę w piasek jest moim zdaniem trochę nie na miejscu.

    Też od dawna niczego od nich nie słyszałem, ale też od dawna moja centralka w wersji 3.591 działa stabilnie.

    Przecież Fibaro w ogóle nie musiało się z nami dzielić wersją alfą. Ja chciałem spróbować bo interesuje mnie nowe API, niestety musiałem odinstalować bo mam tylko jedno HC2. Na szczęście się udało.

    To, że ludzie mają zwalone recovery to jest sygnał, żeby zaimplementować dodatkowe mechanizmy sprawdzania.

    Zresztą ma się pojawić nowe recovery wraz z jedną z kolejnych wersji, softu, które przeryje istniejące.

    Jak ktoś zainstalował alfę i ma zwalone recovery i nie ma kopii to jedyne rozwiązanie na dzień dzisiejszy to wysłanie HC2 do Fibaro.

    Faktycznie w tej kwestii Fibaro mogłoby się wypowiedzieć, bo byłby to jasny sygnał dla tych którzy zrobili upgrade do alfy i mają zwalone recovery czy wysyłać do serwisu czy czekać może na jakieś inne rozwiązanie.

    Co do włamywania się na roota, jak nie masz kopii to i tak ci to teraz już nie pomoże.

    Może dlatego że mi się udało zrobić recovery to nie jestem tak samo wnerwiony jak inni i dlatego udaje mi się spojrzeć na ten problem właśnie obiektywnie.

    Nikt nie kazał robić upgrade do alfy, a wręcz przeciwnie Fibaro odradzało. Dlatego uważam, że pretensje są niesłuszne w tej kwestii.

    Przez takie gadki dajemy jasny sygnał do Fibaro, żeby nie dzielić się z nami wczesnymi wersjami produktu. Osobiście nie chciałbym stracić tej możliwości.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Pracujemy ciągle nad alphą, staramy się jak najwięcej rzeczy dodać oraz poprawić by działała stabilnie, Nie chcemy co chwila wypuszczać nightly i zmuszać alpha testerów do recovery co chwila.

    Co do problemów z recovery to nie jest on związany z alphą ale w większości przypadków z problemem hardwerowym. Problem wyszedł podczas testów alphy tylko dlatego że zmusiła ona userów do korzystania z recovery a problem mógł powstać dużo wcześniej. W najbliższej wersji nie uda nam się dodać narzędzi ale w mamy plan by w kolejnych to zrobić i wcześniej sygnalizować podobne sytuacje a jeśli to możliwe to im zapobiegać

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czy zgrane backup-y z usb recowery na inny nośnik można użyć gdyby usb recovery poleciało i wgrało się je na nowy sparowany usb recovery??

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Czy zgrane backup-y z usb recowery na inny nośnik można użyć gdyby usb recovery poleciało i wgrało się je na nowy sparowany usb recovery??

    bardzo dobre pytanie, też jestem ciekaw stanowiska Fibaro, bo że można "z roota" skopiować/zabezpieczyć dane z centrali to już wynika z dyskusji powyżej

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    powertech,

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_rolleyes.gif" alt=":roll:" /> można tak zrobić, ja tak zrobiłem jak wymieniono mi centralkę na nową żeby nie konfigurować od nowa wszystkich urządzeń.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_rolleyes.gif" alt=":roll:" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    Dobrze jest robić sobie kopię pena na jakimś zewnętrznym nośniku ponieważ pamięci flash mają to do siebie że lubią się psuć i to niezależnie od ceny i producenta.

    Krótka instrukcja :

    Wyciągamy pena z centralki, wkładamy do kompa, robimy kopiuj i wklej.

    Pod żadnym pozorem nie grzebiemy w zawartości pena.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Upewnialem się tylko

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> od pewnego czasu tak robię tylko nie byłem pewny czy to ma ogóle sens:-)

    Zbyt dużo godzin i dni nad tym spędziłem by to stracić

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />:-)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Znakomicie, ale co dalej? Tzn. gdyby nasz pendrive padł, albo gdyby przyszło nam kopiować zawartość starego na nowy, to zwyczajnie wkładamy nowy i nadpisujemy zawartość? Ot tak?

    Pozdrawiam.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Kopiujesz zawartość katalogu backup na nawy pen sparowany przez fibaro i przywracasz z backup-u

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    "Sparowany" czyli przygotowany dla mojej centralki, jak rozumiem. A co w sytuacji, kiedy mam nową centralkę? Czy zawartość starego pena będzie dla niej widoczna i czytelna?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    nie, nie będzie

    wtedy wysyłasz tą nową centralkę do supportu i Oni Ci skopiują te dane

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Rozumiem. Ale co jeżeli stary pendrive też padł? Czy wysylam dane skopiowane "na własną rękę"? Dociekam, bo chcialbym znać rozwiązanie, które zapewni mi spokojniejszy sen, a będzie równocześnie mialo sens.

    Pozdrawiam.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Rozumiem. Ale co jeżeli stary pendrive też padł? Czy wysylam dane skopiowane "na własną rękę"? Dociekam, bo chcialbym znać rozwiązanie, które zapewni mi spokojniejszy sen, a będzie równocześnie mialo sens.

    Pozdrawiam.

    Z jednej strony doskonale Cię rozumiem, niedawno miałem podobny dylemat, tym większy, że stało się to po stwierdzeniu faktu, iż pen recovery po części mam uwalony (dane 'backups' dało się skopiować).

    Ale skoro już wiesz, że dane można samemu zabezpieczyć, wiesz jak to zrobić, to dalej już nie rozumiem Twoich obaw. Co za różnica, czy dane przywrócisz sam, czy też skopiujesz je i wyślesz na płycie razem z wualoną centralką do supportu...?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Chodzi o to, że rozumiem to tak, iż nawet jeżeli zabezpieczę dane samodzielnie, to samodzielnie ich nie przywrócę, tylko ewentualnie mogę wysłać do supportu. Pytam zatem, co na to support - czy załadują je na nowy pen w ogóle. Jeżeli nie, to po diabła robić kopię danych, których ja nie przywrócę, bo nie mam uprawnień, a support - bo nie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...