Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Salony Fibaro


Grzegorz

Recommended Posts

Właśnie poczytałem o przygodzie Virgojavier 'a z kamerkami poleconymi przez salon w Opolu i od razu przypomniała mi się seria akcji salonu we Wrocławiu.

Poza naobiecywaniem tego czego nie ma zanim kupiłem HC2 (m.in. inteligentne ogrzewanie, bezproblemowe sterowanie podłogówką itp.), próbą naciągnięcia (wciskanie zwykłych DS'ów w koszulce przylutowanych do skrętki za 80zł/szt. jako "profesjonalnie przygotowane i przetestowane", po ostrej wymianie zdań zakończonej "ooops, pomyłka, 80zł miało być za 6 szt.), ostatnio pojechali już zupełnie po bandzie próbując w salonie przekonać mnie, że czujnik ruchu Fibaro ma złączki zasilania takie jak czujnik zalania, tylko trzeba go otworzyć. Akurat temat był drążony na forum, więc kryjąc rozbawienie pomieszane z irytacją poprosiłem Pana o demonstrację. No nie udało się... Ale pan twardo zapewniał, że musi tylko doczytać jak się otwiera, bo nie chce uszkodzić. Dopiero na wyraźne żądanie sprawdzenia tego i podesłania fotek, po kilku dniach odesłali maila z informacją, że to mission impossible.

Tak się zastanawiam ilu jeszcze klientów tacy "specjaliści" posługujący się oficjalnym logo Fibaro próbowali wkręcić... W moim przypadku gdyby nie osobista interwencja dwóch forumowiczów, po akcjach salonu już dawno wywaliłbym Fibaro na Allegro i odradzał wszystkim dookoła. Skończyło się tylko na tym, że ostrzegam rękami i nogami przed nieuczciwym/niekompetentnym salonem. Kupuję tam tylko czasem moduły z braku innej opcji kupna "z półki" w mieście, ale już wiem, że żadnego pytania merytorycznego w życiu im nie zadam.

Czy jest szansa, żeby powstała lista tych salonów, w których sprzedawcy mają pojęcie o czym mówią i jest to ostro weryfikowane przez Fibaro? Chciałbym mieć komfort przyjścia do miejsca, w którym mogę sprzedawcy zwyczajnie zaufać...

Dodatkowo, warto rozważyć jakieś minimalne oczekiwania co do systemów demonstracyjnych, np. we Wrocławiu jakiś czas temu gdy chcieliśmy obejrzeć HC2 przed zakupem, demo prawie przekonało nas, że to straszna kicha (w salonie było kilka urządzeń dodanych "na odwal się", brak sensownych scen, nie podpięta aplikacja mobilna i zwyczajny bałagan w systemie).

Teraz jako coraz bardziej bawiący się systemem widzę, że Fibaro jest całkiem fajne. Ale w międzyczasie przeszedłem drogę przez mękę. Szkoda, aby kolejni użytkownicy doświadczali czegoś podobnego.

Link to comment
Share on other sites

Jestem jak najbardziej za taką opcją, ale obawiam się, że jest to raczej niemożliwe. Pozwoliłoby to uchronić klientów od takich "specjalistów". Jest to przy okazji duży plus dla lepszych salonów/punktów Fibaro w całej Polsce:)

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • viperlodz, tym dobrym (wiem już, że takie są) te kiepskie też psują renomę. Dlatego przydałby się jakiś dobry system certyfikacji.

    To jest możliwe i stosuje się to w wielu branżach. Wystarczy:

    - losowo sprawdzać sytuację po montażach choćby telefonem lub ankietą internetową wysyłaną "z centrali",

    - określić minimalny poziom przeszkolenia obsługi i regularne testy np. po większych release'ach (da się zrobić przez internet),

    - stosować raz na jakiś czas technikę "mystery customer" (choćby telefonicznie),

    - stworzyć łatwy mechanizm publicznej oceny obsługi ("gwiazdki" jak na Allegro) dla zarejestrowanych użytkowników HC2.

    To nic szczególnie trudnego przy tej liczbie salonów (przynajmniej w Polsce). A da szansę na lepsze zarządzanie nimi i pozwoli klientom świadomie wybrać te, w których ma dobrą obsługę.

    Link to comment
    Share on other sites

    Niestety wydaje się to proste, ale wprowadzenie w życie już takie nie jest.

    Wiem natomiast, że był objazd po Polsce i sprawdzane punkty pod względem np. wyglądu i ilości zainstalowanych urządzeń

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> bo też miałem wizytację także progres pod tym względem jest.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    z tym że nie umiał otworzyć czujnika to mnie rozłożyłeś Grzesiek na łopatki.

    Przecież nawet dzieci z przedszkola by to potrafiły. Może ten Pan nigdy nie jadł "jajka niespodzianki" ?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    PS: Proszę zmień ten podpis bo czuję się skrępowany.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • No do poziomu dostępu do baterii rozłożył. Tylko dalej coś mu nie szło, choć wystartował na pewniaka jakby robił to wcześniej

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> To pod tym plastikiem pod baterią miały się kryć wszelkie dobrości w postaci styków integrujących z alarmem i w ogóle zasilaniem kosmicznym.

    PS. Jeszcze ze dwa posty i podpis zmienię

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" /> A co prawda w podpisie to prawda. Gdyby nie Twój telefon pewnego dnia, to już był chętny na zakup centralki...

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Paweł Świerczyński

    #jestemwszoku

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />, ale taka jest prawda, do nas jest przynajmniej raz w tygodniu telefon z potwierdzeniem czy to tak faktycznie działa, czy to się da tak zrobić- i powiem jedno Jak w przypadku systemu w jego rozbudowie ogranicza nas tylko wyobraźnia , to w przypadku niektórych salonów wyobraźnia nie zna granic... :>

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest

    Witam serdecznie Panie Grzegorzu.

    Otrzymałem informację z naszego supportu odnośnie Pańskiego wpisu i całej sytuacji.

    Czy mógłby Pan napisać w jakiej placówce we Wrocławiu Pan był i kto Pana obsługiwał?

    Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby się Pan ze mną taką informacją podzielił.

    Zapraszam na PM lub na maila [email protected]

    Pozdrawiam.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...