Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


rolety Fakro ARZ Z-Wave,


adamz9

Recommended Posts

Witam

Będą działały te rolety z fibaro, Fakro ARZ Z-Wave.??

Czy stosował może ktoś te rolety, jeżeli tak to jakie wrażenie z używania jakieś problemy??

Link to comment
Share on other sites

Ja używam 18 rolet Fakro od 2011 roku i działają. Mam też jeden siłownik Fakro do uchylania okna dachowego i również współpracuje z fibaro

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Mam problem z pozycją pancerza. Czy was też to dotyczy? Mianowicie mogę płynnie suwakiem sterować pozycją pancerza.... mam 8 rolet ARZ Z-WAVE, i każda inaczej oddaje stan rzeczywisty. Używam Fibaro HC2 i nie wiem jak zrobić temu urządzeniu jakąś konfigurację czy cuś. Może ktoś zna temat i pomoże? Musi być jakaś kalibracja...

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Podbiję temat.

Dodałem swoje rolety (ARZ Solar) do HCL3 bez problemu.

Kłopot jednak mam z kalibracją - jeśli na suwaczkach przy każdej rolecie ustawię powiedzmy 50% to każda z nich będzie fizycznie w innej pozycj.

Sterowanie otwórz/zamknij działa poprawnie.

Jak to ogarnąć ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć,

 

Mam roletę Fakro ARZ Solar - pomoże ktoś skonfigurować z HC2. Z góry dzięki. Póki co pracuje z pilotem ZRH12 ale to tragedia jest - tylko otwórz i zamknij.

Link to comment
Share on other sites

Hej. Ja podpinalem pod HC3L ale wydaje mi sie ze to powinno działać tak samo.

PO 1 musisz odpiąć je z sieci utworzonej przez pilot (najpierw z grupy, pozniej z sieci).

Później reset pilota.

Potem dodajesz do HC jak każde inne urządzenie z wave. Jedyne co to centralka musi byc blizko rolety - inaczej mi sie nie udalo. Musiałem wziac centralkę w podróz po domu na przedłużaczu.

I to w zasadzie tyle.

Póżniej jeszcze możesz dodać pilota do centralki (jako podrzędny) i ustawić asocjacje z roletami.

Wtedy rolety działają i z centralką i z pilotem :)

Link to comment
Share on other sites

Dodałem roletę - wszystko spko śmiga ale nie rozumiem - nie wiem jak mam dodać tego pilota jako podrzędny do rolet - jak go dodać do HC2 i potem do rolety :) - czy na odwrót :) w jaki sposób :)

Link to comment
Share on other sites

No Kolego :) skoro ja to rozgryzłem czytając internet to Tobie też się uda :) Trochę wiary.

Niestety temat pod tytułem smart home, cały czas wymaga dość hmm interdyscyplinarnego podejścia. Trzeba być trochę elektronikiem, troche programistą, trochę cudotwórcą :)

 

W skrócie:

Reset pilota - ma być świeży jak z fabryki

Restart centralki żeby nie zamulała.

W centralce 'dodaj kontroler podrzędny' / secondary - to jest w opcjach z-wave

Jednocześnie w pilocie 'dodaj jako podrzędny' - to jest w instrukcji.

Powinien Ci się pilot pokazać jako 'pilot/kontroler' w urządzeniach z-wave

Potem roleta/asocjacje, i dodajesz: Endpoint 0, Grupa 1, Kontroler (singlechanel)

Tryb uczenia w pilocie i po chwili działa

 

Oczywiście wszystko robisz w bezpośrednim pobliżu centralki. Nie po drugiej stronie chaty :)

 

Jaśniej się tego nie da opisać :)

Jak utkniesz to pytaj;)

 

A i jeszcze jedno... tutaj też będzie póki co otwórz i zamknij... Niestety Te rolety nei mają enkoderów więc centralka nie zna pozycji rolety. Działają losowo - u mnie jedna rozumie ile to jest 50% i działa ok - a pozostałe przy 50% są ledwo podsunięte.

Co jest dziwne bo krańcówki są więc powinno się dać na przykład robiąc dwa pełne przebiegi, nauczyć sterownik ile czasu trwa zamknięcie/otwarcie i dopasować ten czas do procentów... Nawet Tuya tak ma że sterownik rolet można właśnie wg czasu nauczyć pozycji... Niestety z jakiegoś powodu w Fibaro tak sie nie da...

Edited by Staszek.S
Link to comment
Share on other sites

Dzięki - coś tam już wczoraj robiłem - dodałem pilota jako podrzędny nawet go dodał (wyskakuje błąd E7 więc nie działa jak powienien )- co do centralki to nie musze jej przenosić ponieważ w miejscu gdzie mam roletę mam też czujnik zalania więc działa jak centralka i wszystko pięknie łaczy się od razu :)

Teraz musze tylko jakoś te asocjacje dodać :P . Dzięki wielkie.

W necie nic nie ma w tym temacie - niestety.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...