Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Propozycje użytkowników


j.nowacki

Recommended Posts

Guest andre

Na początek cytat :

Please login or register to see this code.

.

Już ponad 20 miesięcy temu Adv.Usr.kstaniek znalazł i wskazał portal ThingSpeak , który znakomita większość userów HC2 w tym ja wykorzystuje mniej lub bardziej do archiwizacji i wizualizacji danych zbieranych przez HC2 i inne pomocnicze urządzenia typu raspberry,arduino itp.

Ja np.używam router TP-Linka z wgranym OpenWRT. do zbierania danych o mediach w domu.

NorthQ też nie załatwi sprawy a jego implementacja się przeciąga.

Chodzi o zrobienie uniwersalnego pluginu , który w postaci wirtualek ściągałby z api thingspeak w json, dowolne dane i wizualizował je jako plugin w HC2. Mogłoby to wyglądać trochę lepiej niż u mnie (google-gauge-ThS)

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • andre, ciekawy pomysł, takie customowe panele zużycia. Postaram się zrealizować to w najbliższym czasie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest andre

    @j.nowacki .Dzięki za odzew.

    Proponowałbym wstrzymać się z tym do czasu wypuszczenia stabilnej 4.xx co pozwoli wykorzystać w pełni wszystkie narzędzia programowe.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 weeks later...

    Prośba o dodanie do aplikacji na Androida obsługi urządzeń ubieralnych zwłaszcza zegarków z Android Wear. Pozwoliłoby to na wydawanie poleceń głosowych mówiąc do zegarka np. "OK Google niech Lili otworzy bramę garażową"

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Taka możliwość pojawiła się niedawno:

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest damian

    Absolutnie genialne by to było. Rozwiązuje problem zaprzęgania taskera z jakimiś dodatkami i konfigurowania tego godzinami. Koniecznie dodajcie taką funkcjonalność do apek na androida (zarówno tablet, jak i telefon).

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    dlaczego godzinami ??

    za pierwszym razem trochę trwa ale nie jest to dramatycznie długo. Wszystko jest gotowe tylko trzeba sobie uruchomić.

    Jak chcesz to możesz czekać aż Fibaro to kiedyś doda. Jak chcesz mieć już, to tu masz instrukcję :

    PS: oczywiście ja także jestem za tym żeby dodali obsługę głosową w tę i z powrotem co już nie raz pisałem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 month later...

    To jeszcze obsługę z poziomu Google Now i informowanie kartami o zdarzeniach - tak jak to niedawno Google pokazało w przypadku NEST'a.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 month later...

    Poproszę o plugin do Parrot Flower Power -

    Please login or register to see this link.

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    zbiszek, zrób może urządzenie wirtualne. Powinno być proste jak budowa cepa

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> Popatrzyłem na API, potrzebna malinka/serwer www bądź scena, która pobierze dane i wrzuci do globali (https jest wykorzystywane).

    Link to comment
    Share on other sites

    DO ZESPOŁU FIBARO:
    Jedną z pierwszych i oczywistych  scen o jakie pytają użytkownicy Fibaro na forach jest: sterowanie światłem (lub wall plug itp urządzeniami) za pomocą czujek ruchu (sprawdzających obecność przez określony czas np 10 minut)  oraz działając zależnie od pory dnia (ranek, dzień, wieczór, noc na podstawie wschodów i zachodów słońca). Wg mnie tak podstawowa scena i tak bazowe zmienne jak PORA DOBY powinny być zintegrowane w oprogramowaniu (w formie jakiegoś prostego kreatora lub jako gotowe pola do wypełnienia) lub gotowej sceny do pobrania.

    Wbrew pozorom takiej prostej sceny nie da się wykonać bez użycia LUA. Stosując schematy blokowe, można się bardzo spocić, a i tak brakuje prostych warunków czasowych wyłączenia/dezaktywacji sceny np. jeśli zapalone jest światło to je wyłącz  jak nie wykryjesz ruchu przez 10 min (chyba że ruch wykryjesz, to licz od nowa) i dezaktywuj całą scenę po godzinie 2 w nocy. Do tego jeśli dojdzie zmienna dzień, wieczór noc, czy natężenie to bloki wysiadają albo stają się zawiłe.Trzeba tworzyć kilka scen dla jednego światła, które potrafią się wzajemnie wykluczać oraz wymagają tworzenia kilku odrębnych akcji, zmiennych i jest to pracochłonne  w kontroli i zarządzaniu gdy mamy np. 20 pomieszczeń i w każdym choćby 2/3 źródła światła.

     

    CO (WG MNIE) NALEŻY DODAĆ DO STANDARDOWEGO OPROGRAMOWANIA :

    • Dodanie na stałe zmiennej PORY DNIA : ranek, dzień, wieczór, noc (określanej na podstawie wsch/zach słońca lub zadanych "ręcznie" godzin) To pozwoli w 90% przypadków wykorzystać domyślne i globalne ustawienia oraz zintegrować tę funkcję w SCENACH MAGIC i BLOKOWAYCH (powinien pojawić się DEDYKOWANY PANEL i te przedziały czasowe można by sobie ustawić po swojemu) A dla tych co potrzebują więcej indywidualnych ustawień robić sobie dodatkowe zmienne (jak teraz ) Jest to oczywisty element uzupełniający do funkcji SECN
    • GOTOWE SCEN do sterowania światłem za pomocą czujek z uwzględnieniem pory dnia i czasu działania, które będą zintegrowane w Firmware (może jakiś kreator prosty ?)
    • DODANIE WARUNKÓW CZASOWYCH OBOWIĄZYWANIA SCENY w formie wyzwalacza i/lub funkcji dezaktywujących scenę o zadanym czasie/porze czy po upływie np. 35 minut  (chodzi o możliwość zadania czasu obwiązania sceny w przedziale  np. 15-18 tylko we wtorek, lub o danej porze dnia WIECZOREM).
    • DODANIE na stałe funkcji OBECNOŚCI/ NIE OBECNOŚCI (badane np. za pomocą czujek ruchu) i status WAKACJE (np. Panel gdzie mapuje czujki które odpowiadają za badanie obecności w budynku globalnie )
    • Dodanie do okienka SCEN  w/w ograniczników czasowych działania/obowiązywania (np. tylko  WIECZOREM lub tylko jak jestem na WAKACJACH)
    • ZAKOŃCZENIE SCENY Dodanie funkcji pozwalających w jednej scenie włączyć światło za pomocą czujki i wyłączyć po określonym czasie (w jednej sekwencji). Można to np. zrealizować tworząc dla SCEN MAGIC/BLOKOWYCH  ostatni krok jakim jest ZAKOŃCZ GDY zajdzie warunek.... (teraz mamy w SCENACH MAGIC :  JEŚLI coś TO coś .... ale bardzo brakuje czegoś typu kończącego scenę...(np. warunek po 10 minutach lub czujka przestanie wykrywać ruch lub nadejdzie godzina/czy wystąpi pora: NOC itp)

    W załączeniu małe prymitywne kreatorki systemu Belkina WeMo - marzę żeby coś tak prostego znaleźć, któregoś dnia w FIBARO

    Taką scenę można ustawić w mniej niż 30sekund i bez kopania tydzień na forum czy dzwonienia do serwisu.

     

    Jeśli kreujecie się na firmę przyjazną i tworzycie produkty łatwe w użyciu i przyjazne to niech użytkownik po wyjęciu z pudełka ma jakieś przyjazne oprogramowanie w tym gotowe sceny do natychmiastowej implementacji bez potrzeby zgłębiania języków programistycznych i wyższej matematyki czy spędzania wielu godzin w necie na polskich i zagranicznych stronach.

     

     

     

    Please login or register to see this image.

     

     

    WeMO_001.jpg

     

    WeMO_003.jpg

    WeMO_000.jpg

     

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Grupawrc

    No własnie fibaro staneło z mobilnoscią...przykład z góry to pokazuje

    Link to comment
    Share on other sites

    • 10 months later...
    Guest rafal_ll

    Moja propozycja

    Opcjonalny przycisk usuwania bazy pomiarów i panelu zdarzeń w celu zwolnienia zasobów systemowych.

    I opcja przechowywania baz danych na osobnym pendrive użytkownika umieszczonym w drugim gnieździe USB 

     

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 months later...

    Propozycja do zespołu Fibaro związana z kontrolą zdalnego dostępu.

    Posiadam ogrzewanie firmy Viessmann, gdzie bardzo dobrze rozwiązana jest kontrola zdolnego dostępu. W chwili, gdy serwer straci połączenie z moim urządzeniem, otrzymuję po kilku minutach push informację. Również w przypadku wznowienia połączenia.

    Czy coś podobnego moźna również wprowadzić do aplikacji Fibaro? Jest to także aspekt bezpieczeństwa, bo w ten sposób jestem poinformowany np. o braku zasilania lub problemem z internetem. Sądzę też , że wielu użytkowników Fibaro potwierdzi moją propozycję. Jeżeli jestem poza domem , to nie muszę co chwilę sprawdzać, czy wszystko funkcjonuje. W moim sąsiedztwie były przypadki włamań, gdzie sprawcy próbują najpierw doprowadzić do zwarcia instalacji elektrycznej. W tym przypadku byłaby by to

    bardzo pożądana informacja.

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 months later...

    Dla mnie fajnym ficzerem byłaby możliwość stworzenia konta w którym możemy zdefiniować więcej niż jeden PIN do wyłączenia alarmu. Na chwilę obecną opiera się on u mnie wyłącznie o Fibaro (mieszkanie w bloku, strzeżone osiedle) i służy głównie do ustalenia kiedy w mieszkaniu nikogo nie ma. Przy drzwiach wisi tablet, z poziomu którego można rozbroić alarm. 

     

    Tablet musi być zalogowany na konkretne konto użytkownika a do konta można przypisać jeden kod PIN. Przydana byłaby możliwość ustawienia więcej niż 1 kodu i jakieś API do sprawdzenia kogo kodem Alarm został wyłączony. W ten sposób np. PINy sprzątaczki i poszczególnych domowników byłby różne. Pozwoliłby to skonfigurować powiadomienia gdy określone osoby rozbroją alarm.

     

    Chyba że ktoś ma pomysł jak zrobić to na dotychczasowej wersji softu?

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 month later...

    Proponuję w aplikacji na tablety umożliwić stworzenie własnych pulpitów sterujących, na których możnaby w/g własnego uznania umieszczać poszczególne urządzenia jako "widgety" o regulowanej wielkości. Umożliwiłoby to podgląd oraz możliwość sterowania urządzeniami ważnymi dla użytkownika z jednego ekranu. W tej chwili aby sterować różnymi typami urządzeń w różnych pokojach, trzeba przełączać się pomiędzy ekranami, co jest irytujące

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 weeks later...

    1.brakuje info o ostatnim logowaniu.(np: ip z jakiego nastąpiło logowanie udane lub nie).
    2.brakuje skórek.
    3."inni" są lepsi w klockach.W programowaniu blokowym. brakuje dla If 'a Then Else'a ? mam tylko If Then AND OR gdzie jest Else Else if ?Mam wersję Lite ale dołóżcie troszkę klocków.

    4.Ariva produkuje dekodery satelitarne i zdobywa również rynek IoT prośba o pluginy dla ich urządzeń.Np. Ferguson Ariva Combo 150/250.Posiada sterowanie poprzez aplikację STB remote wystarczy chyba tylko "podsłuchać" komendy z aplikacji. Sam producent nie chce udostępniać komend

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />
     

    "Niestety nie udostępniamy takich informacji. Ale jest kilku użytkowników którzy podsłuchali transmisję i wyciągnęli trochę danych.

    Please login or register to see this link.

    "

     

    5.Czy jest opcja wymuszenia włączenia alarmów z czujników water i smoke sensor. (miały by dodatkową funkcjonalność jako syreny alarmowe w momencie włamania)

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...

    Przydało by się !! ja mam 6 elektrozawórów do nawadniania i muszę każdy oddzielnie klikać bo zbyt małe ciśnienie w wodociągach. A przydał by sie przycisk "PODLEWAJ 5 min" i sekwencyjnie każdy zraszacz kolejno odpali się na 5 minut  

    Link to comment
    Share on other sites

    Przydało by się !! ja mam 6 elektrozawórów do nawadniania i muszę każdy oddzielnie klikać bo zbyt małe ciśnienie w wodociągach. A przydał by sie przycisk "PODLEWAJ 5 min" i sekwencyjnie każdy zraszacz kolejno odpali się na 5 minut  

     

    przecież da się to zrealizować istniejącym panelem zraszaczy. Wystarczy dodać odpowiednią ilość cykli i rozłożyć je odpowiednio w czasie. Nie potrzeba żadnych dodatkowych urządzań do tej funkcjonalności.

    Link to comment
    Share on other sites

    przecież da się to zrealizować istniejącym panelem zraszaczy. Wystarczy dodać odpowiednią ilość cykli i rozłożyć je odpowiednio w czasie. Nie potrzeba żadnych dodatkowych urządzań do tej funkcjonalności.

    I tak to robię !! co 15min kolejny zraszacz, ale chciał bym również Przycisk awaryjny jak jest potrzeba żeby uruchomił cykl nawadniania kolejno a tak przed komputer i wklepywać dodatkowe cykle żeby w danej chwili podlać. a klepanie na telefonie tego jest mało praktyczne. 

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest
    This topic is now closed to further replies.
    ×
    ×
    • Create New...