Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Propozycje użytkowników


j.nowacki

Recommended Posts

Trochę z innej beczki. W dostępie zdalnym pod nazwami centralek mógłby się pokazywać IP publiczny z jakich loguje się aktualne  lub logowała sie ostatnio centrala. Pomocne jeśli centrala została skradziona lub nie mamy pewności którym połączeniem ruter skierował ruch przy kilku WAN.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nie znalazlem...

Czy przewidywana jest implementacja taryfy G12 i wariacji do panelu zuzycia/kosztow energii ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cóż, to typowe dla Fibaro i innych tego typu corpo, zrobili sobie jakieś brainstorm session, postanowili że będą robić coś dla użytkowników.

Entuzjazm trwał pewnie kilka dni, po czym olali system bo wpadły inne objectivy, Temat do zamknięcia?

Link to comment
Share on other sites

@virgojavier śledzimy i analizujemy propozycje, jak coś podoba się nam to ux i grafik robi projekt i jest wdrażane, tak, tego typu elementy są na niskim priorytecie nie oznacza to jednak że giną czy olewamy, co jakiś czas są one wdrażane

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Na forum znalazłem pomysł, którego po części szukałem. A mianowicie co zrobić, żeby bez mojej ingerencji, przy podchodzeniu do drzwi/lokalizacji rozbrajał się alarm.

Ktoś dał pomysł, żeby system rozpoznawał, kto wchodzi do domu.

Przydałaby się taka funkcja, że jak pojawia się urządzenie WiFi (telefon)w sieci to alarm się rozbraja, a jak znika - uzbraja.

Nie znam się na programowaniu, bo pewnie dałoby się to zrobić.

Może w systemie blokowym coś takiego się da stworzyć?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Dnia 25.06.2014 o 17:55, j.nowacki napisał:

Pierwsze wirtualne urządzenie na prośbę dayton84, sterujące obiegiem CWU. Załącza ono obieg na 5 minut o określonej godzinie, po naciśnięciu przycisku lub gdy określony czujnik został naruszony, a obieg nie działał od 30 minut. Instalacja:

1. Utworzenie zmiennych globalnych o nazwach:

-ghr

-gmin

-lactive

2. Zaimportowanie urządzenia wirtualnego z załącznika

3. Utworzenie sceny z pliku z załącznika

4. Uzupełnienie sceny i urządzenia wirtualnego o ID czujnika i switcha.

W przypadku chęci nasłuchiwania z więcej niż jednego czujnika należy dodać w scenie kolejne odczyty wartości czujników, połączone instrukcjami or.

Proszę o uwagi.

Please login or register to see this link.

Dzień dobry,

 

Podbiłem wersję OS z 3.6 do 4.130 i przedstawione powyżej rozwiązanie przestało działać. Sama scena działa ale urządzenie wirtualnie nie aktualizuje zmiennej lactive. Jeśli to możliwe prośba o poprawienie. Ewentualnie info jak uzyskać powyższe założenia inną metodą.

 

Analogicznie mam z rozwiązaniem "auto lights". Też nie działa. Proste załączenie da się zrobić z magic scenes. Ale jeśli potrzebuje jeszcze warunek z porą dnia to już zaczynają się schody.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.08.2017 o 18:26, dayton84 napisał:

Dzień dobry,

 

Podbiłem wersję OS z 3.6 do 4.130 i przedstawione powyżej rozwiązanie przestało działać. Sama scena działa ale urządzenie wirtualnie nie aktualizuje zmiennej lactive. Jeśli to możliwe prośba o poprawienie. Ewentualnie info jak uzyskać powyższe założenia inną metodą.

 

 

EDIT:

Skonfigurowałem wszystko od początku i kod zaczął działać jak należy. Prawdopodobnie migracja coś niepoprawnie przekonfigurowała a ja nie mogłem się dopatrzeć co to jest.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest vandi

Ja mam pytanko.

Czy firma Fibaro  ma w planach stworzenie panelu z funkcjami globalnymi?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Panel powiązań (ogrzewanie, chłodzenie, podlewanie) możliwość ustawienia urządzeń wykonawczych typu dimmer oraz rgbw - nie wymagam sterowania pwm,  wystarczy on/off. Głowice na rozdzielaczach 24V można spokojnie na rgwb zrobić (4 zawory na moduł), zawory podlewania też pracują na 24 V.

 

Druga sprawa - dashboard. Nie znam nikogo kto tego używa. Chciałem to wykorzystać na TV ale nie sprawdza się.  Moja propozycja to oddzielna strona bez logowania np. http://ip_centrali/tv i tam umieszczenie na zasadzie przycisków obsługi rolet, światła może videofurtki - tak aby można było strzałkami pilota (ja mam pilot magic ale nie wszyscy mają)  skakać po  przyciskach i aktywować.

Implementacja - w uprawnieniach widok np, user: TV - i zaznaczamy co będzie dostępne (lub nic).  Ja to robię na raspberry i API centralki ale każda zmiana to pisanie kodu. Taka funkcjonalność dodaje niezłą funkcję centralki, a wystarczy programista i grafik - większość TV ma już html 5 więc można to wykorzystać. Podobnie rozwiązał to YT (

Please login or register to see this link.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Brakuje opcji ELSE w blokach.

 

Jeśli chcesz przypisać po niewykonanej scenie wartość zmiennej, trzeba iść tak na około, że masakra, wystarczyłoby krótkie ELSE i w jednym wierszu przypisałoby się inną wartość dla zmiennej.

 

Autorzy chyba obawiali się loopów ;)

Edited by ePasjonat
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...