Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Komercyjne uzycie Fibaro


bogdans

Question

Witam!

Od kilku miesiecy testujemy elementy systemu Fibaro.

Pomysl na produkt swietny, produkty bardzo ladne (rowniez opakowania

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> ) ale...

Przykladowa testowana instalacja:

HC2

9 x czujnik ruchu

18 x wall plug

12 czujnik otwarcia drzwi/okien

8 x relay 2x1.5kw

4 x relay 1 x 3kw

4 x universal sensor (czujniki temp i switche)

Niestety po 5 miesiacach testowania systemu odnosze wrazenie, ze nie nadaje sie on do zastosowan komercyjnych w obecnej wersji.

Co kilka tygodni elementy systemu "rozprogramowuja sie": np pobor pradu zaczyna byc wykazywany w Luxach

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> albo stopniach Celcjusza.

HC2 reaguje czasami z ogromnym opoznieniem, np zapalenie swiatla po otwrciu drzwi nastepuje po 20 sekundach.

Niekiedy pomaga dopiero usuniecie czujnika/wlacznika z systemu, ponowne dodanie go. Ale to pociaga za soba koniecznosc ponownej rekonfiguracji wszystkich scen.

Dodatkowo falszywe alarmy pozarowe.

Niestety na dziejn dzisiejszy nie widze mozliwosci uzycia komercyjnego tego systemu, wymagaloby to ciaglych wizyt u sfrustrowanych klientow.

System ktory ma sterowac domotyka nie moze tracic konfiguracji co 2 tygodnie.

Uprzejmie prosze o wasze doswiadczenia .

Pozdraiwam

BogdanS

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Posted Images

Recommended Posts

  • 0

viperlodz,

Co według Ciebie znaczy "Kwestia konfiguracji"??? co ma zmienić poprawić, ustawić???

No i znów wracam do punktu wyjścia, zreszta nie po raz pierwszy.

Dlatego tak jak pisałem na początku, dopóki głowny zainteresowany i zorientowany, czytaj Fibaro, nie zajmie się tym tematem to będą tworzone co chwile nowe koncepcje na rozwiązanie tematu.

Mi również się wydaje że ilość uruchamianych urządzeń nie ma diametralnego znaczenia ponieważ po moich zmianach w tym zakresie nie powstałą żadna poprawa w częstotliwości występowania umarlaków.

Licze że dodanie zewnętrznej anteny poprawi sytuację. Choc jak mówią mądrzy ludzie "nadzieja matką głupicha" no ale w coś trzeba wierzyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest mariusz4567

Napewno nie ma na dzien dzisjeszy rozwiazania jesli chodzi o martwe urzadzenia, odkad pamietam zawsze u mnie byly i sa.Mialem 10 szt urzadzen byly, mam teraz 200 i tez sa. Kwestia konfiguracji? prosze podac przyklady poprawnych ustawien lub konfiguracji, zeby wyeliminowac umarlaki z systemu.Trzeba sie do nich przyzwyczaic, albo uruchomic jakis skrypt ktory na biezaca bedzie je budzil.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Daro,

1. Danfosy to zło

2. Warto i tak uruchomić skrypt budzący umarlaki.

3. Sprawdzić jak są zamontowane moduły (ich antenki)

4. W którym miejscu jest centralka w domu. (Zawsze można sparować HC2 z HCL i połaczeniu centralek w celu eliminacji martwych urządzeń - istotne odległości itp.)

5. Stare moduły 1.2, 1.4

6. Interwał odpytywanie

7. Itd.

Możliwości jest bardzo dużo. Jak instaluję u klienta system sprawdzam wszystkie możliwości i jeszcze nie spotkałem się z jakimś ogromnym problemem umarlaków, które powodowały problemy. Kwestia jak ich jest dużo. Jeśli jest to jedno urządzenie, które jest daleko od centrali to jest to normalne i wystarczy skrypt budzący (oczywiście jeśli urządzenie nie jest martwe kilkanaście razy dziennie).

Rozumiem, że sam Pan instalował system u siebie?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

viperlodz,

ad1. usunąłem juz jakiś czas temu

ad2. uruchamiam przed zamykaniem i otwieraniem rolet ale dodam wybudzanie w czasie dnia

ad3. na co zwrócić uwagę przy antence? na pewno antenki nie dotykają żadnych metalowych części.

ad4. mama centrale HC1 którą kupiłem na początku może zrobię tak jak mówisz i je sparuje. Rozumiem że wtedy komunikacja może być przed dwie centrale?

ad5. mam moduły rolet 1.2 ale więcej martwi mi się ostatnio modułów On/Off w wersji 1.9

ad6. interwał teraz mam jakie 960. Wcześniej było 440 jak zalecała centrala i cały czas podnosiłem, nic to nie pomagało

Centrale instalowałem sam i teraz tego żałuje bo jak by to zrobił instalator to bym miał przynajmniej kogo wzywać do problemów a tak sam muszę eis męczyć. Oczywiście przy zakupie nie było mowy o tych problemach o których piszemy co więcej była mowa że instalacja kostki trwa 3 minuty i "każdy głupi może to zrobić".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ad4. mama centrale HC1 którą kupiłem na początku może zrobię tak jak mówisz i je sparuje. Rozumiem że wtedy komunikacja może być przed dwie centrale?

Niestety niemożliwe jest łączenie HC1 z HC2, można podłączyć jedynie HCL.

Ponawiam prosbę o podanie terminu możliwej sesji zdalnego dostępu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Daro, To już kwestia punku. Ja zawsze odradzam montaż samemu, bo po pierwsze doświadczenie po drugie dodatkowo piszę klientom na zamówienie specjalistyczne skrypty w LUA, które potrzebują np. do obsługi solarów itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

chciałem poinformować, że po zakupie i zainstalowaniu zewnętrznej anteny do HC2 brak umarlaków. Jest to co prawda od jakiś 3-4 dni ale i tak to dla mnie mega sukces ponieważ nigdy wcześniej tak dobrze nie było

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:" />

Pozdrawiam

Daro

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Daro, Możesz podesłać jaką antenę kupiłeś? Może się kiedyś przyda;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest damian

Albo od razu załóż osobny post i opisz antenę (mała reklama nie zaszkodzi). Zostanie dla potomnych.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0

viperlodz, damian,

trudno mi coś dokłdanie o tej antenie pisać to ją kupiłem zainstalowałem i działa. Kupiłem od Pablos321 [email protected], tak więc myśle że Paweł ma dużó więcej informacji co to jest za antena.

Ja potwierdzam że po instalacji nie mam żadnych umarlaków i mam nadzieję, że taki stan będzie trwał.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-07-30, 13:10 ]

na natenie jest opis DIPOL, a tak to wygląda

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Też kupiłem tą antenę i jak na razie od 2-3 dni spokój z tym że ja jednocześnie optymalizowałem swoje kody pod względem ruchu w sieci z-wave i nie wiem co było powodem uciszenia umarlaków. Jednak sądzę że problem rozwiązała antena. Wcześniej 2-3 umarlaki na co dzień to norma.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

flapjack,

Ja nic wiecej nie robilem jak tylko wymiana anteny i od tego czasu praktycznie nie mialem zadnego umarlaka, a wczesniej tak jak u Ciebie albo jeszcze gorzej.

Mialem tez plan aby ta antene przeniesc do salonu za telewizor bo to bylby bardziej centralny punkt domu ale skoro dziala w tym miejscu gdzie jest centrala to na razie nic nie zmieniam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czyżby miało się okazać,że głównym powodem umarlaków przy prawidłowej instalacji i konfiguracji systemu miała być antena dołączana do Home Center2

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_eek.gif" alt=":shock:" /> Czy któryś z Panów z Fibaro mógłby się wypowiedzieć na ten temat,jakie są Wasze przemyślenia,doświadczenia itp.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_question.gif" alt=":?:" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Było wałkowane, gdzie podobno antena nie ma znaczenia do umarlaków. Tyle, że z ostatnich wpisów wynika, że ma to znaczenie. Sam nie wiem co o tym myśleć. Czy ktoś z Fibaro mógłby wypowiedzieć się na ten temat, bo byłby wstyd gdy raptem się okazało, że coś na rzeczy leży.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie kolejne dni bez umarlakow, od czasu instalacji anteny nie pojawił sie ani jeden

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:" /> . W systemie mam jeszcze dwa moduły w wersji 1.2 i z nimi tez nie ma żadnego problemu.

Dla mnie to nie może być przypadek że antena zmieniła diametralnie sytuacje z umarlakami. System zainstalowałem i użytkuje ponad dwa lata i nigdy nie było tak dobrze jak po instancji anteny.

Mój system rozwijał się w czasie, na początku miałem tylko 38szt Roller Shutter i rolety zamykały i otwierały się raz dziennie - umarlaki były. Pózniej dodawane kolejne modułu typu On/Off-y i nic to nie zmieniało, miałem też Danffosy które usunąłem ponieważ miały być przyczyna problemów z umarlakami - nie pomogło. Wymieniłem stare moduły w wer. 1.2 bo to niby one miały stwarzać problem - nie pomogło, umarlaki jak byly ta są. Nagle inwestuje w system 70zl i od prawie dwóch tygodni ani jednego umarlaka, czy to może być przypadek???!!!

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_rolleyes.gif" alt=":roll:" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Daro, To absolutnie nie może być przypadek, tym bardziej,że nie jesteś pierwszą osobą u której antena rozwiązała problem z umarlakami... Szkoda,że Panowie z Fibaro nie wypowiadaj się na ten temat. Może teraz testują z innymi antenami. Mam nadzieję,że jeśli był to ich błąd to się do niego przyznają i nie będą owijać w bawełnę...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na razie na moim przykładzie nie wysuwałbym pochopnych wniosków. Testuję antenę od kilku dni i miałem jeden przypadek umarlaka (i to moduł znajdujący się 2 metry od HC2). Jest to zbyt krótki okres abym stwierdził że antena rozwiązała problemy umarlaków. U kolegi Daro problem umarlaków rozwiązany może u mnie będzie podobnie jednak każdy przypadek jest inny. W przypadku urządzeń na granicy zasięgu zwiększenie zysku anteny może pomóc jednak jeśli problemem jest zapychanie się sieci z-wave z powodu nadmiernego ruchu to wydaje się bezsensownym wymiana anteny (chyba że ruch ten wywołany jest zwiększeniem ruchu przez urządzenia na granicy zasięgu). Na razie ostrożnie podchodzę do twierdzenia że

antena jest rozwiązaniem problemu z umarlakami. Antenę zakupiłem gdyż wydaje mi się że zwiększenie zysku antenowego w moim przypadku nie powinno zaszkodzić a tylko poprawić sytuację i jak na razie poprawę taką zaobserwowałem (1 dead na 3 dni, wcześniej było kilka dziennie) więc 70zł nie poszło w błoto, jednak czy u każdego tak będzie, nie dowie się nikt kto nie sprawdzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

eh....widząc, że antena stała się forumowym hitem postanowiłem iść z tym trendem i też zamówiłem. U mnie umarlak jeden na tydzień, ale to żadna kwota, więc nie zaszkodzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
eh....widząc, że antena stała się forumowym hitem postanowiłem iść z tym trendem i też zamówiłem. U mnie umarlak jeden na tydzień, ale to żadna kwota, więc nie zaszkodzi.

Moje spostrzeżenia są takie:

Antenę zewnętrzną mam od zawsze (znaczy się od początku odkąd mam Fibaro) ze względu na montaż centralki w szafie informatycznej 19`` i umarlaki czasem się pojawiały i czasem się pojawiają - rzadko (raz, dwa razy na miesiąc) ale jednak. W niektórych wersjach oprogramowania problem się nasilał, w niektórych był mniejszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...