Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Komercyjne uzycie Fibaro


bogdans

Question

Witam!

Od kilku miesiecy testujemy elementy systemu Fibaro.

Pomysl na produkt swietny, produkty bardzo ladne (rowniez opakowania

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> ) ale...

Przykladowa testowana instalacja:

HC2

9 x czujnik ruchu

18 x wall plug

12 czujnik otwarcia drzwi/okien

8 x relay 2x1.5kw

4 x relay 1 x 3kw

4 x universal sensor (czujniki temp i switche)

Niestety po 5 miesiacach testowania systemu odnosze wrazenie, ze nie nadaje sie on do zastosowan komercyjnych w obecnej wersji.

Co kilka tygodni elementy systemu "rozprogramowuja sie": np pobor pradu zaczyna byc wykazywany w Luxach

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> albo stopniach Celcjusza.

HC2 reaguje czasami z ogromnym opoznieniem, np zapalenie swiatla po otwrciu drzwi nastepuje po 20 sekundach.

Niekiedy pomaga dopiero usuniecie czujnika/wlacznika z systemu, ponowne dodanie go. Ale to pociaga za soba koniecznosc ponownej rekonfiguracji wszystkich scen.

Dodatkowo falszywe alarmy pozarowe.

Niestety na dziejn dzisiejszy nie widze mozliwosci uzycia komercyjnego tego systemu, wymagaloby to ciaglych wizyt u sfrustrowanych klientow.

System ktory ma sterowac domotyka nie moze tracic konfiguracji co 2 tygodnie.

Uprzejmie prosze o wasze doswiadczenia .

Pozdraiwam

BogdanS

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Posted Images

Recommended Posts

  • 0
Guest Paweł Świerczyński

tak antena pasuje do Home Center 2 oraz Home Center Lite

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Danfosy

Próbowałeś dodać je ponownie? Ja mam dodane i mi często znikają, zastanawiam się właśnie czy nie jest tu potrzebny bezpośredni kontakt z centralką - więc i lepsza antena. Nie chcę z nich rezygnować, w zasadzie niby czemu miałbym to robić, skoro sprzedawane są przez przedstawicieli Fibaro to powinny działać.

Czekam też niecierpliwie na diagnostyke z-wave bo bez tego to można zgadywać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ejsi, starsze wersje Danfoss'ów mogą mieć problemy z routowaniem sygnału, dlatego przy braku bezpośredniej komunikacji mogą wystąpić problemy i spowolnienie reakcji całej sieci Z-wave.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
ejsi, starsze wersje Danfoss'ów mogą mieć problemy z routowaniem sygnału, dlatego przy braku bezpośredniej komunikacji mogą wystąpić problemy i spowolnienie reakcji całej sieci Z-wave.

Jak mogę to sprawdzić? Moje są zakupione rok temu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie wiem czy to coś wniesie do całości. U mnie w budynku rozproszenie urządzeń jest duże. (3 piętra, stropy lane zbrojone (WIFI nie przechodzi za dobrze) i rozłożystość budynku (powierzchnia zabudowy 12x16) do tego są urządzenia pomontowane w zewnętrznych budnynkach oddalonych o jakieś 20-30 m od głównego budynku.) Całość powiązana z SATELEM WRL128 (część obwodów wykonawczych jest sterowanych przekaźnikami satela bo tak było prościej zrobić do na szynie DIN). System obecnie ma 44 modułu Z-WAVE i 86 punkty w SATELU. Nie miałem nigdy umarlaka !!!. A sygnał WIFI w budynku muszę replikować co piętro w kilku miejscach bo inaczej telefony, tablety, laptopy mają problem z zasięgiem) Może to będzie podpowiedzią dodatkową że nie mam w okolicy żadnej linni przesyłowej wysokiego napięcia, do najbliższych zabudowań sąsiedzkich około 300 metrów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
ejsi, wersje zakupione w tamtym okresie mogą powodować problemy, o których wspomniałem w poprzednim poście.

Poproszę o odpowiedź na pytanie: Jak mogę sprawdzić czy moje mają wadę fabryczną?

Gdyż: jeżeli jest to wada fabryczna produktu, to obligatoryjnie powinny zostać (wybrać jedno z):

- naprawione,

- wymienione na nowe,

- zaktualizowane.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ejsi, żeby wykluczyć inne przyczyny konieczny będzie kontakt z naszym supportem, by sprawdzić, czy w sieci Z-wave nie występują inne czynniki mogące zakłócić komunikację.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
viperlodz, damian,

[ Dodano: 2014-07-30, 13:10 ]

na natenie jest opis DIPOL, a tak to wygląda

Daro czy możesz podać dokładnie jaki to model anteny?

Już nieaktualne. Znalazłem na Allegro

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest g6pl
viperlodz, damian,

[ Dodano: 2014-07-30, 13:10 ]

na natenie jest opis DIPOL, a tak to wygląda

Daro czy możesz podać dokładnie jaki to model anteny?

Już nieaktualne. Znalazłem na Allegro

A więc jaki model tej anteny kolego?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest rafoto

To jak to jest z tymi Danfossami, powodują problemy czy nie? Właśnie przymierzałem się do kupna kilka do testów kiedy natrafiłem na ten wątek. I jaki model Danfossów kupić bo czytam tu (jak i w innych wątkach), że nie wszystkie dobrze działają z Fibaro? Obecnie praktycznie nie mam problemów z umarlakami i nie chcę żeby mi się to zmieniło.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

rafoto, w złym momencie pytasz bo jest teraz wielki armagedon z nowa wersja softu 4.xxx

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> może wstrzymaj sie jakiś czas

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak ma się wstrzymać jak chce kupić odpowiedział byś mu jak wiesz a nie o jakiejś wersji softu piszesz :mrgreen:Armagedon będzie jeszcze pół roku jak chłop ma kupić

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Proszę te działają w wersji 3.600 z małymi problemami ale da sie zyc Glowica-termostatyczna-Z-Wave-Living-Connect-014G0012/43

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest rafoto

Ok, dzięki. Liczę na to, że wersja 4 wyjdzie na prostą w krótce. Np ikony już są

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> . A jakie są te "małe" problemy? Funkcjonalnosc na którą licze to ustawianie temperatur za pomocą scen blokowych. Da się?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Co do wersji danfoss-ow to najnowsza jest DANFOSS 014G0013. W necie znajdziesz za 174 zl sztuka + przesylka. W hurtownii w lodzi do kupienia za 170

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />.

Do momentu przejscia na 4.03x działały u mnie super

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

ps. jak sie nie myle, instalatorzy fibaro sprzedają je jako dat-001 za 230 - 300 zl

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest rafoto

Ziutus, dzięki. Możesz napisać co jest nie tak z nimi w 4.03? Bo przeczytalem sporo postów z informacją, że danfossy w 4.03 działają. Jak mam kupić do testów to system musi dzialać na 100% bo inaczej co to za testy, ale też potrzebna mi zima:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest damian

Na chwilę obecną łatwiej będzie z załatwieniem zimy, niż 100% pewności że danfossy bedą działały na 4.03

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po usunięciu z systemu i ponownym dodaniu Danfosy śmigają.Mam takie jak na foto.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ja ma 17 danfosow i przed updatem zero problemow.

z 2 mamy problem: są w systemie ale nie reagują na zmiany temperatur z panelu ogrzewania. Dzisiaj będę miał więcej czasu do usunę je z systemu i dodam jeszcze raz.

4.030 jest dopiero od kilku dni wiec trudno mówić czy działa dobrze czy zle. Ja sam dopiero później zauważyłem że te 2 danfoss-y nie reagują na polecenia z centrali mimo że są tam widoczne...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...