Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Choinka w domu a jeszcze Swiąt nie ma


neposz

Question

W dniu wczorajszym około godziny 12 wróciłem do domu ku mojemu zdziwieniu wszystkie światła w pomieszczeniach były zapalone. W dniu dzisiejszym również około godziny 12 zapaliły się samoczynnie wszystkie światła w każdym pomieszczeniu ????? Duchy... co jest grane.... ????

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

neposz, Spokojnie, pomyliłem Twój nick z farmi. Chociaż w sumie dobrze byłoby jakby osoba pisząca o problemie pisała od razu jaką ma wersję

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> wtedy bym się nie pomylił.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzisiaj po raz kolejny samoczynnie zapaliły się światła ramki alarmowe wyłączone satel nie wskazuje alarmu co jest grane po raz kolejny ?

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Problem zapalających się samoczynnie świateł ciągle powraca .Ciekawostka jest to że światła zapalają się bez podłączonej centrali a najlepsze jest to że nie można ich wyłączyć włącznikiem tylko odcięcie prądu sprawia że włączniki zaczynają działać .Czy ktoś w końcu  pomoże mi rozwiązać ten irytujący problem .

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Panowie to jest normalne - u mnie żadnych zmian wczoraj a swiatła i różne urzadzenia załączają i wyłączają się same...

    Ogólnie masakra i czas przejść na raspberry - wygląda gorzej UI ale za to działa.

    Nawet jest w nim obsługa rgbw fibaro której nie ma w samym hc2 bo fibaro nie potrafi zadbać o to aby ich urzadzenia ich produkcji współpracowały z ich produktem - Masakra.

    Czy tam smoke sensory które też nie działają.

     

    Albo backup/recovery który przywraca konfigurację ... prosze ich... to powinien być backup/recovery wersji a nie konfiguracji bo to w ich sofcie jest najwięcej bugów a nie w konfiguracji.

     

    Tak naprawde reklama fibaro powinna wyglądać tak i powinna iść w TV

     

    Wchodzisz do domu i mówisz " Lili światło" - otwiera się brama która nie miała fotokomórki i zgniata Ci boczne drzwi w aucie.

    Wybiegasz na zewnątrz - ale jest ciemno więc chcesz zaswiecić światło - naciskasz przycisk od światła ale niestety nic się nie dzieje.

    Wychodzisz na zewnątrz z latarką - ogladasz swoje pogniecione drzwii - i wracasz załamany do domu.

    Chcesz otworzyć drzwii do domu przecie masz ze sobą telefon - zaraz to sprawnie zrobisz - ale niestety zamek elektryczny umarł... standard - wiec idziesz wejdziesz przez bramę garażową - jeszcze działa.

    Wchodzisz - w domu nie ma światła więc dobrze że masz latarke - za chwile "baaammm" wszystkie swiatła na 100% - budzą się dzieci - idziesz je uspokoić.

    Gasisz światło z telefonu bo z przycisku się nie da - fibaro nie pomyślało o tym że nie kazdy ma przełączniki monostabilne.

    Wychodzisz zadowolony że dziecko poszło spac - siadasz do komputera i ogladasz zdarzenia - i widzisz ze w domu było 1000 pożarów wynikających z odczytów temperatury.

    Ale już się przyzwyczaiłeś i nic sobie z tym nie robisz bo przecie po co to ustawienie o zagrożeniu temperaturą - mozna sobie je ustawić na 10000stopni i już nie będzie alarmów.

    Bo i tak przecież myslisz sobie masz w cholere czujników dymu w domu - więc oglądasz te zaawansowane statystyki z tych urzadzeń... ale niestety wszystkie nie działają - budzisz jedno... a ono po chwili jest zas martwe.

    Można by tak pisać bez końca - bo trudno jest znaleźć coś co działa.

     

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @paol przykro nam z powodu RGBW, faktycznie w ostatniej wersji sprawia sporo problemów, w aktualizacjach jest to poprawione. Co do Smoke Sensora - brak kompatybilności dotyczy tylko wersji wydanych przed premierą urządzenia, niestety niemożliwe było dodanie takiej wstecznej kompatybilności z uwagi na zupełnie nowe oprogramowanie urządzenia, naturalne jest więc, że urządzenie będzie obsługiwane przez wersje, które uwzględniają taki sposób działania modułu. Co do ogólnej stabilności to nie mogę nic powiedzieć z uwagi na nieznajomość instalacji, czy była wykonana przez któregoś z naszych instalatorów? Może warto skontaktować się ze Wsparciem?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Przyznam, że mam podobne doświadczenia. Fibaro używam prywatnie, ale z czystym sumieniem nie mógłbym polecić go innym znajomym, gdyż służyć może tylko jako zabawka - przynajmniej na chwilę obecną. Gdyby nie wyrozumiali domownicy, którym jestem w stanie wytłumaczyć różne nieprzewidziane działania, byłoby ze mną źle. Dziś odesłałem centralkę do serwisu (padła partycja recovery) i większość urządzeń w domu nie działa :/ - to jednak się zdarza wszystkim urządzeniom, więc czepiał się nie będę. Faktem jednak jest, że oparcie całego domu o Fibaro to ryzykowne posunięcie.

     

    - Od początku walczyłem z konfiguracją z Satelem i gdy w końcu udało się to zrobić, system działał całkiem nieźle. Niestety kilka incydentów przekonało mnie do oddzielenia obydwu systemów, gdyż alarm musi być niezawodny. Tutaj jednak nie chcę obwiniać Fibaro, bo problemy mogą leżeć po stronie Satela. Tak czy inaczej Fibaro mocno reklamuje współpracę, więc pytam na jakiej podstawie?

     

    - Pewne czujniki jak np. SmokeSensor mam oparte tylko o Fibaro i niestety nie ufam im, gdyż doskonale wiem, ze dziś powiadomienie o pożarze może przyjść a jutro już nie. Nawet gdy przyjdzie, to pewne nie jest. Podobnie z kilkoma MotionSensorami, które załączają ruch kiedy chcą. Po tygodniu wakacji czujki Satela były nienaruszone od 7 dni a czujki Fibaro (SS) losowo każda inaczej. Gdybym oparł o nie alarm, wakacje trwałyby krócej. Dodam, że dla tych czujek mam różne ustawienia, w tym fabryczne, więc nie jest to wina zbyt wyśrubowanych ustawień,

     

    - Sceny dotyczące oświetlenia również działają losowo - zupełnie niezrozumiale. To zdarza się sporadycznie, ale jednak,

     

    - Po zaniku zasilania w domu mam Sajgon - niektóre urządzenia jak RGBW muszę usuwać i dodawać na nowo tracąc sporo czasu. Prosta procedura usuń/dodaj nie działa a najgorsze jest to, że trzeba to zrobić będąc w domu,

     

    - Logowanie zdalne działa kiedy chce. W 2 na 10 przypadków nie mogę się połączyć. Pewnie ktoś powie, że to wina mojego łącza, ale nie jestem pierwszy, który z tym walczy.

     

    Tak czy inaczej Fibaro to fajna zabawka i pewnie się go nie pozbędę - mało tego, będę dalej inwestował, ale nigdy w zakresie mającym wpływ na bezpieczeństwo domu.

     

    Szkoda, że dostępne na stronie producenta materiały są tak ubogie - brak sensownej, szczegółowej instrukcji dotyczącej samego systemu czy HC2. Wszystko trzeba googlać. Pewnie ktoś założył, że system postawi wykwalifikowany serwisant. Sorry, ale nie pozwolę sobie na postawienie systemu, którego działania nie rozumiem w domu, bo skończy się na tym, że będę musiał dzwonić w niedzielę rano z pytaniem, jak spuścić wodę w kiblu, bo elektrozawór odciął jej dopływ;)

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...