Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Pomysł na dodatkową funkcjonalność - SMSy bez prądu...


lukjel

Recommended Posts

Cel: zapewnić wysyłanie powiadomień (najlepiej SMS) nawet w przypadku braku prądu lub internetu od zwykłego dostawcy.

Problem braku prądu - łatwo - wystarczy UPS, ale - przydałoby się "poinformować" centralę o tym... jak?

Problem braku netu - tu potrzebny jest modem z kartą gps (telemtryczną - minimalny koszt miesięczny)

Ten drugi temat to dodatkowa możliwość zarabiania przez fibaro - koszt takiej karty to kilka złoty miesięcznie (jeżeli uwzględnimy transfer na poziomie niskim bo tylko do wysyłania SMSów poprzez odpowiednią bramkę serwowaną przez fibaro - z własnym mechanizmem dostępowym). Każdy SMS jest oczywiście dodatkowo płatny (tak jak teraz...) a użytkownicy będą płacić (ja przynajmniej bym zapłacił) np. 10 zł abonamentu...

Działanie - jeżeli nie mogę wysłać normalnie sms'a (przez internet) to wysyłam przez modem... dlatego transfer jest mały.

Jeżeli byłaby tak funkcjonalność to wtedy mamy o wiele wyższy stopień pewności działania i wywaliłbym satela (który mnie totalnie XXX) i zamienił wszystkie czujki na fibaro...

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak
Cel: zapewnić wysyłanie powiadomień (najlepiej SMS) nawet w przypadku braku prądu lub internetu od zwykłego dostawcy.

Problem braku prądu - łatwo - wystarczy UPS, ale - przydałoby się "poinformować" centralę o tym... jak?

możesz pobrać informację z Satela

Problem braku netu - tu potrzebny jest modem z kartą gps (telemtryczną - minimalny koszt miesięczny)

Ten drugi temat to dodatkowa możliwość zarabiania przez fibaro - koszt takiej karty to kilka złoty miesięcznie (jeżeli uwzględnimy transfer na poziomie niskim bo tylko do wysyłania SMSów poprzez odpowiednią bramkę serwowaną przez fibaro - z własnym mechanizmem dostępowym). Każdy SMS jest oczywiście dodatkowo płatny (tak jak teraz...) a użytkownicy będą płacić (ja przynajmniej bym zapłacił) np. 10 zł abonamentu...

Działanie - jeżeli nie mogę wysłać normalnie sms'a (przez internet) to wysyłam przez modem... dlatego transfer jest mały.

sms-a możesz wysłać z Satela

ustawiasz że jak wejście naruszone to wyślij sms , wejście naruszasz z HC2

Jeżeli byłaby tak funkcjonalność to wtedy mamy o wiele wyższy stopień pewności działania i wywaliłbym satela (który mnie totalnie XXX) i zamienił wszystkie czujki na fibaro...

1. nie mamy wyższego stopnia pewności bo Fibaro nie jest alarmem

2. wywalenie Satela to zły pomysł

3. wywalenie czujek Satela to zły pomysł

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • SATEL is EVIL

    Nie mam ŻADNEJ kontroli nad tym co robi. Nie mam - bo nie jestem monterem satela i nie znam (i nie chce znac) magicznych kodów... Wole fibaro bo to rozumiem i umiem opanować.

    Co to znaczy - fibaro nie jest alarmem? Jak zechce (czyt. oprogramuje) to będzie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Tak więc odnosząc się do odpowiedzi:

    ad.1 - satel jest zły

    ad.2 - patrz 1 - nie interesuje mnie satel

    ad.3 - patrz 1.

    Twoje odpowiedzi opierają się na założeniu, że satel jest dobry. Dla mnie nie jest dobry. Nie wiem, co robi, dlaczego, etc. Jest zły. Wzywanie montera to nie jest dobry pomysł. Monter zresztą sam pewnie nie będzie zbyt pewny co się dzieje...

    Owszem - mam moduł SMS do satela, ale... NIE WIEM jak on działa. Więcej - jako użytkownik, nie monter - nie chce wiedzieć...

    Są moduły z-wave, które "wydają dźwięki" - syreny...

    Są moduły z-wave, które "monitorują" - ruch, dym, woda, drzwi...

    Dlaczego nie mam zrobić systemu alarmowego typu:

    załączy się 1 czujka - SMS do właściciela... właściciel sprawdza (kamery ip) czy warto coś robić i włącza lub nie alarm,

    załączy się więcej czujek w ciągu jakiegoś czasu - to SMS również do ochrony i włączenie syreny... etc.

    Pomysłów wiele...

    Do tego - auto-załączanie alarmu, gdy wszyscy użytkownicy poza domem. auto alarm gdy noc i nikt już nie chodzi po domu na dole...

    wyłączanie alarmu - prostym mechanizmem powiązanym z aplikacją na iphone (push notification (jesteś blisko domu - czy wyłączyć alarm) + funkcja wyłączenia z aplikacji po odblokowaniu telefonu). BARDZO wygodne i dobre dla dzieci np. z dodatkowym potwierdzeniem od rodzica (push notification do aplikacji rodzica...).

    Dodajcie do tego beacony (też robi polska firma) na BT które zbliżeniowo otworzą drzwi między garażem a wejściem do domu... kupuje od ręki

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> (najbardziej upierdliwa rzecz - jade kupić bułki... gdzie te klucze...)

    poważnie.

    satel is evil. wszystko co nie ma sensownego dla użytkownika modułu komunikacji jest złe. czy jest jakaś aplikacja od satela na iphone? nie ma? to znaczy satel is evil.

    pomyślcie o prostej aplikacji na SMART-TV samsunga

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> czy jakiegoś innego.

    Dodajcie wygodny panel dedykowany (zeby w salonie zamiast 4 przyciskow 2x2 bistabilnych (na których mam na dolnym przyciśnięciu sceny - 1klik, 2 klik, 3 klik i long klik - których nie zapamiętam chyba nigdy...)) był wygodny panel dotykowy zamontowany na ścianie do wywoływania scen - z opisem

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> )... przecież to banalnie proste. Tani tablet z androidem, dedykowana aplikacja... easy... a można sprzedać za dużo więcej.

    Dodajcie piloty... mam jakiś ale nie działa. Znaczy technicznie rzecz biorąc działa.. ale z mojego punktu widzenia - nie. to tak jak z linuxem dla zwykłego użytkownika... albo z windowsem - zawsze są jakieś problemy.

    piszę jako user - 58 urządzeń (będzie więcej) + HC2...

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest damian

    FIBARO to centrala inteligentnego domu, która może pełnić funkcję alarmu (chociaż ja bym nie powierzył jej bezpieczeństwa).

    SATEL to centrala alarmowa, która również może pełnić funkcję inteligentnego (poniekąd) domu.

    Każde z tych urządzeń dedykowane jest do konkretnych zadań, co nie znaczy że nie może robić innych.

    Poza tym:

    Aplikacja na iPhone SATEL:

    Please login or register to see this link.

    Jest też na PC:

    Please login or register to see this link.

    Manipulator "z obrazkami":

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
    SATEL is EVIL

    masz chorobę typowego użytkownika Satela który kupił Fibaro, normalka.

    Nie mam ŻADNEJ kontroli nad tym co robi. Nie mam - bo nie jestem monterem satela i nie znam (i nie chce znac) magicznych kodów... Wole fibaro bo to rozumiem i umiem opanować.

    to podłącz Satela pod Fibaro po ethernecie i będziesz zarządzał z poziomu Fibaro

    Co to znaczy - fibaro nie jest alarmem? Jak zechce (czyt. oprogramuje) to będzie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    znaczy dosłownie : Fibaro nie jest systemem alarmowym. Jak już masz Satela to się ciesz i go zostaw w spokoju. Jest brzydki, prymitywny ale zawsze działa.

    Jak sobie nagrzebiesz w Fibaro i Ci alarm nie zadziała to co zrobisz ?

    Zanim podejmiesz jakąś pochopną decyzję, to poczekaj chociaż pół roku.

    Twoje odpowiedzi opierają się na założeniu, że satel jest dobry. Dla mnie nie jest dobry. Nie wiem, co robi, dlaczego, etc. Jest zły. Wzywanie montera to nie jest dobry pomysł. Monter zresztą sam pewnie nie będzie zbyt pewny co się dzieje...

    Owszem - mam moduł SMS do satela, ale... NIE WIEM jak on działa. Więcej - jako użytkownik, nie monter - nie chce wiedzieć...

    jak już pisałem, podłącz Satela do Fibaro, zobaczysz jakie to fajne. Po czasie sam będziesz wiedział czego oczekujesz od montera bo Satel potrafi w fajny sposób rozszerzyć możliwości Fibaro. Wykorzystasz wszystkie czujniki, klawiatury, czytniki kart ....

    Są moduły z-wave, które "wydają dźwięki" - syreny...

    Są moduły z-wave, które "monitorują" - ruch, dym, woda, drzwi...

    tak, tak. Jak Ci włamywacz zagłuszy syrenę, to usłyszysz tylko szum w uszach, tak Ci ciśnienie skoczy

    Dodajcie wygodny panel dedykowany (zeby w salonie zamiast 4 przyciskow 2x2 bistabilnych (na których mam na dolnym przyciśnięciu sceny - 1klik, 2 klik, 3 klik i long klik - których nie zapamiętam chyba nigdy...)) był wygodny panel dotykowy zamontowany na ścianie do wywoływania scen - z opisem

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> )... przecież to banalnie proste. Tani tablet z androidem, dedykowana aplikacja... easy... a można sprzedać za dużo więcej.

    powieś sobie tablet na Androidzie i zaprzyjaźnij się z Taskerem. Wyklikasz sobie interfejs jaki chcesz.

    Dodajcie piloty... mam jakiś ale nie działa. Znaczy technicznie rzecz biorąc działa.. ale z mojego punktu widzenia - nie. to tak jak z linuxem dla zwykłego użytkownika... albo z windowsem - zawsze są jakieś problemy.

    przecież Minimote bardzo dobrze działa

    piszę jako user - 58 urządzeń (będzie więcej) + HC2...

    okrzepnij trochę i nie podejmuj pochopnych decyzji

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest damian

    Jeśli sterowanie podlewaniem ogrodu potrafi mi samo zacząć podlewać (raz się zdarzyło), potrafi nie przestać podlewać (średnio raz na dwa tygodnie któraś sekcja się nie wyłączy), światła potrafią urządzić sobie dyskotekę (ze trzy razy mi się zdarzyło), czujki ruchu widzą ruch ale FIBARO nie otrzymuje tej informacji (nie zapala światła na schodach pomimo tego że dioda na czujce zamrugała), coś przestaje działać bo "umarło" i nie komunikuje się z centralą, czujniki temperatury potrafią wskazywać kosmiczne odczyty (to akurat nie u mnie, ktoś z forum) - to jak można powierzyć bezpieczeństwo takiemu systemowi?

    Satel raz skonfigurowany działa. Po prostu działa.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    damian : jak myślisz , postawi po flaszce czy będzie sępił ?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest damian

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_biggrin.gif" alt=":-D" />
    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Ad. Damian

    - nie miałem przez 2 lata problemu z podlewaniem ogrodu (chyba...

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> - czyt. nie zauważyłem problemu);

    - czujki ruchu używam od jakiegość czasu (rok? półtora?) do włączania w światła w toalecie dla gości (kupiłem po którymś-tam tłumaczeniu, że te przyciski są BI-STABILNE... i nie musi zostać WŁĄCZONY, poza tym - jest wygodniej) i oprócz opóźnienia z włączaniem świtała nie ma problemu;

    ZDARZAŁO mi się za to CZĘSTO że dostawałem w firmie SMS'a - alarm załączony. Jechałem do domu i nic... ruch w jakimś pokoju (wiele różnych)... ale nikogo nie ma. Nie mamy zwierząt (poza dziećmi

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> i chomikiem ).

    Nikogo nie było, ochrona prawie mnie spałowała (bo oni najpierw biją, a potem pytają - słusznie zresztą, nie słusznie że byli po mnie, a nie przede mną - teraz mam nową firmę).

    Efekt? Na codzień nie włączamy alarmu... Bo nie działa... A jak mamy wyjazd - to trzęsę się na sygnał przychodzącego SMSa...

    Ad. Sztywniak

    - jak podłączyć SATEL do fibaro i/lub żeby używać apki do iphone? co muszę kupić? jak to skonfigurować? poważnie - da radę to zrobić bez jakichś magicznych uprawnień/kodów? - to jest informacja zupełni dla mnie nowa....

    - czy będę mógł budować strefy? decydować o tym, co ma się dziać, gdy czujka zgłosi "ruch"? np. garaż - normalnie to włącz światło, ale gdy załączony alarm to wyj... lub bardziej skompolikowane: (schody na piętro), gdy alarm wyłączony i ciemno, to zapal lekko światło, gdy włączony alarm "A" (śpimy sobie w domu) i ciemno, to też zapal światło - pewnie dzieci poszły do lodówki (w obu wypadkach wyłącz gdy brak ruchu po 1 minucie), ale gdy włączony alarm "B" (nie ma nas w domu) to wyślij SMS do właściciela... (a gdy włączy się minimum 3 czujki, a właściciel nie zareaguje w ciągu 10 minut (sms? email? coś-tam?) to włączaj syreny

    - czy będę miał możliwość zdalnego odwołania alarmu?

    Centrala Fibaro stoi bezpiecznie i daleko w pomieszczniu technicznym. Drzwi mogę wstawić pancerne. Nikt tam mi nie wejdzie. Kamerki IP też sobie ustawie... Nad satelem nie zapanuje. Nie umiem nawet dodać-usunąć czujki... Mam wzywać montera? To poważnie - wole zapłacić za dodatkowe czujki od fibaro.

    Flaszke postawie, a nawet dwie i co więcej będą pełne, jak ktoś mi to dobrze skonfiguruje.

    A fibaro mam w domu od początku i nie jest idealnie... (bo były problemy), ale jest lepiej niż z satelem. Bo używam

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Co do minimote - właśnie to-to mam. Jak zarejestrować to urządzenie w fibaro? Jak przypisać do klawiszy sceny? Brakuje stacji dokującej - żeby łatwo ładować i wiedzieć gdzie odłożyć...

    Android-Tasker... to brzmi jak linux - u kogoś w domu podobno kiedyś działało wszystko ... słyszałem o kimś takim (a może mój znajomy słyszał - nie ważne). Ja chcę jak iphone - włączam i działa, a nie milion opcji do ustawienia.

    Poza tym, co z zasilaniem? kabelkami? mocowaniem? Przecież nie powiesze na sznurku... a na noc nie będę zdejmował żeby naładować... Ma się świecić cały czas? Czy musze dodatkowo coś nacisnąć, żeby się zapalił (włączył??? ile mam czekać na uruchomienie???). Nie - nie tędy droga.

    Rozwiązanie idealne: panel z 8 klawiszami dotykowymi (podświetlane obrazki - definiwalne) plus klawisz lub dwa do przełączenia "strony" - zmiana funkcji klawiszy. Aktywacja podświetlenia: czujnik światła zewnętrznego (gdy jasno to mocniej, gdy ciemno - słabiej świeci) plus ruch blisko powierzchni (jak wykryty - podświetl wszystko).

    Całość w prosty sposób obsługiwana/programowana z poziomu interfejsu HC2.

    BTW - linuxa znam (może nie od poszewki... slackware, debian, gentoo, ubuntu, mint... zaczynałem gdy distro było na 3.5" dyskietach), administrowałem(uję) systemami składającymi się z 20+ maszyn wystawionych w necie dla publiki (zaznaczam - nie dla PKW, KBW czy dla pracowników korpo - to są systemy obsługujące nie rzadko >1k req/sec od zwykłych userów z internetu), napisałem wiele linii kodu (głównie java), a w dawnych czasach kody maszynowe do c64 czy atari 800xl (wlaściwie to chyb bardziej poprawnie kody procesorów M6502 czy też M6510) to znałem na pamięć i nie potrzebowałem disasemblera - wystarczyły hexy, żeby jakieś cheaty do gry rozkminić.

    Teraz mam swój wiek (no bez przesady - stary nie jestem...

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> ) i cenie prostotę i wygodę - dlatego od wielu lat używam apple... i dlatego też fibaro bardziej podoba mi się od satela.

    To tak, żeby nie było, że jestem zupełną blondynką...

    A na koniec - co o moich pomysłach myśli ktoś z firmy FIBARO?

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest damian

    Niestety, nie osiągniesz funkcjonalności których oczekujesz bez grzebania w LUA, mocowania tabletów na gumę do żucia i chowania kabla USB (do zasilania) w ścianie.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    A LUA nie jest jak Apple, zapewniam Cię.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Być może masz przykre doświadczenia z satelem, Bywa niestety i tak. Ja akurat odwrotnie, chodzi od początku i nie mam z nim żadnych problemów.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Jeszcze o SATEL - apka na iphone.

    No zainstalowałem.

    Nie wiem, czy ktoś tego wogóle używał. Ktoś normalny, nie monter/specjalista.

    Ustawienia:

    ICLOUD

    - wyslij

    - pobierz...

    klliknąłem na jedno i nic

    na drugie... i nic.

    potem kliknąłem na przywróć wersję pro - od kilku minut "przywracanie"....

    jak ja mam zaufać tej aplikacji? ona ma być bezpieczna? bo używają (za stroną satel.pl):

    W celu zapewnienia bezpieczeństwa, łączność z centralą - niezależnie od tego czy nawiązana jest z użyciem GPRS, UMTS (3G) czy WIFI, zabezpieczona jest algorytmem AES z użyciem 192 bitowego klucza.

    ???

    A aplikacja nie działa... to po co to całe szyfrowanie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:" />

    Edytuje, bo nie mogę już wytrzymać:

    SATEL - kto wam pisał tą aplikację? Chyba pani Agnieszka?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:" />

    Link to comment
    Share on other sites

    lukjel, juz kilka razy o tym było: SATEL to system dla instalatorów. To oni konfigurują, montują itd, a Ty używasz. Jak coś padnie to dzwonisz, a on przyjeżdża, coś robi (nie wiadomo co), a w efekcie działa. Miałem tak samo jak Ty. System jest archaiczny i niezrozumiały, ale działa. Po jakiś czasie sam nauczyłem się programować SATELA i go zrozumiałem. Po instalatora dzwonię, jak coś chce domontować, a mi się nie chce pruć ścian i kombinować. Od strony programowej robię wszystko sam, a ostatnio nawet udało mi się zaskoczyć instalatora funkcjami. Po podłączeniu do Fibaro SATEL dostaje skrzydeł. Cierpliwości kolego......

    Link to comment
    Share on other sites

    lukjel, nie wiem czemu jestes tak negatywnie nastawiony na Satela. Ja uzytkuje Integre Wrl z modulem ethm i wszystko smiga az milo. Aplikacja na Iphone dziala na zasadzie jakbys stal przed manipulatorem. Mozesz sprawdzic co wlaczylo alarm, wylaczyc wyjaca syrene, uzbroic/rozbroic system, znajac haslo serwisowe konfigurowac system. Ja moge to robic lokalnie lub bedac poza siecia. Ale zeby apka dzialala to przeczytaj instrukcje. Musisz wpisac odpowiedni klucz, ktory sprawi ze apka bedzie sie komunikowac z centrala alarmowa. Z pc'ta tez mozesz za posrednictwem programu dload lub guard64 miec wglad i konfigurowac satela. Mam tez podlaczony dotykowy manipulator INT-TSI ale go jeszcze nie rozpracowalem wiec o jego mozliwosciach sie nie wypowiadam na dzien dzisiejszy. Ja na Satela zlego slowa powiedziec nie moge, nie jestem instalatorem a uzytkownikiem.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • PiotrekS, ja nie lubię mieć 100 systemów...

    Chciałbym miec jeden i tyle.

    Glupia sprawa z smsami - nie wiem nawet jaka kartę mam włożona i nie wiem jak ja doładować albo zmienić na inna... Takie tam.

    Pytanie ponawiam - czy Fibaro bedzie cos takiego jak moduł GPRS z karta oferowało? Myśli o tym?

    Link to comment
    Share on other sites

    A co jak Ci ten jeden system wysiadzie? Nie masz nic, ani bezpieczenstwa, ani komfortu, fajnie miec wszystko w jednym ale jeszcze lepiej by kazdy system mogl dzialac autonomicznie i dodatkowo mogl byc zarzadzany za pomoca jednego urzadzenia

    Link to comment
    Share on other sites

    Jest mowa o dwóch systemach, które się uzupełniają, a nie 100...

    Poczytaj czym się różnią czujki satela od czujek Fibaro. Integracja z Satelem daje ogromne możliwości:) Radzę poczytać i się trochę douczyć od tej strony, a jak nie wezwać fachowca, który to wszystko ustawi.

    Będzie do HCL moduł GSM jest to nawet na stronie fibaro.com.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 month later...

    Najlepszym rozwiązaniem jest mieć 3 systemy które się uzupełniają (SATEL,FIBARO,KAMERY:

    1. Router do internetu który potrafi przełączać się pomiędzy operatorami (podstawowo korzystać z łącza stałego, gdy to nie pinguje np. 8.8.8.8 przełączyć na zapasowe którym jest modem 3G/LTE)

    2. Zamontować porządny zasilacz buforowy (nie UPS który zdechnie po 30 minutach) który to wszystko zasili (modem, router, fibaro, rejestrator) i w razie zaniku napięcia zewrze odpowiedni styk który poinformuje satel o takiej sytuacji.

    3. Fibaro jako system inteligentnego domu (Switche, dimmery, danffosy)

    4. Satel jako alarm i urządzenie dostarczające danych dla FIBARO co się dzieje w pomieszczeniach itp. (jeżeli kupisz sobie integre 128WRL to masz obsługę kart GSM i może satel wysyłać smsy, możesz obsługiwać piloty ABAX które będą Ci włączać sceny w FIBARO, za pomocą SMSa możesz włączać i wyłączać wyjścia w centeali i tym zrestartować np. router albo fibaro albo kamery)

    5 Rejestrator kamer "wystawiony" na zewnątrz abyś mógł zobaczyć czy brama faktycznie jest zamknięta, światło w domu się nie pali, nie ma powodzi w garażu, który ma możliwość wysyłania informacji (zwarcie styków) do satela o naruszeniu pola i uruchomieniu jakiejś procedury w FIBARO

    Dodatkowo z satela przez sterownik wyjść 10A można połączyć zasilanie dla FIBARO, routera łącza 1, routera 3G/LTE, rejestratora kamer aby móc je zdalnie zrestartować albo włączyć i wyłączyć gdy zaistnieje taka potrzeba skryptem z fibaro, albo za pomocą SMSA

    Czy coś więcej potrzeba ?

    U mnie taki system działa od 1.5 roku i tylko co jakiś czas coś nowego dokładam.

    Do urządzeń które zjadają dużo energii albo są "priorytetowe" używam przekaźników sterowanych z SATELA (brama, ogrzewanie podjazdów, pompa w garażu, stycznik odcinający energię 3N do całego budynku, zawór główny wody). Mogę dzięki temu sterować nimi i z satela i z fibaro ale jednak jakoś mam większą pewność co do satela że nie włączą się same.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    Protos : bardzo ładnie to ująłes

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 months later...

    1. Router do internetu który potrafi przełączać się pomiędzy operatorami (podstawowo korzystać z łącza stałego, gdy to nie pinguje np. 8.8.8.8 przełączyć na zapasowe którym jest modem 3G/LTE)

     

     

    Protos: tak z ciekawości funkcjonalność j.w. na czym zrealizowałes?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 months later...

    Wystarczy router Asus`a, oczywiście nie wszystkie modele, ale wszystkie nowsze posiadają taką funkcjonalność i działa to przyzwoicie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...