Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Stan włączników


ejsi

Recommended Posts

Czy znacie jakiś sposób aby na włącznikach pokazywać ich stan np. za pomocą świecącej diody. Np. jeżeli mam pod włącznik podpiętą scenę, to chcę wiedzieć czy jest obecnie aktywna.

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak

Możesz poprzez montaż diody sygnalizacyjnej (pod Ox) wskazać czy wyjście jest włączone czy nie ale czy scena jest aktywna to już nie bo to tak trochę nie ma związku.

Można to sobie oczywiście odpowiednio oprogramować.

Jak włączysz i jest napięcie na Ox to dioda świeci, uruchamia się scena. Scena zanim się skończy wyłącza Ox

lub robisz wirtualkę, która monitoruje przyciski z sygnalizatorami i uruchomione sceny. Dzięki takiej wirtualce nawet jak scena się przerwie z powodu błędu to Ty to zobaczysz bo wirtualka wygasi diodę poprzez wyłączenie Ox.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Topic Author
  • Znalazłem coś takiego

    Please login or register to see this link.

    co ciekawe dość tanie te włączniki

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest damian

    Aeony tanie, ale potrzebują kostek aeonlabs bo wymagają zasilania 3V. A kostki z tego co wiem na chwilę obecną pracują dość kapryśnie z Fibaro. Ja Na razie zdecydowałem się na włączniki Livolo, jak uruchomię to napiszę coś więcej.

    Link to comment
    Share on other sites

    Panowie te przełączniczki co opisałem podświetlają się na jaki chcecie kolor, wzór przycisku możecie sami sobie wybrać nawet ze zdjęcia, kolory też wybieracie, z fibaro działa bez najmniejszego dramatu - problem jest tylko jeden potrzebują 12 V do startu ja jak budowałem podciągałem kabelki między innymi skrętkę do każdego gniazdka więc nie był to dla mnie problem. A gość robi to nawet na 8 przycisków. Broń Boże nie reklamuje gościa - mówię co mam i jestem zadowolony dlatego nie boje się polecić, i do tego facet miły i konkretny. Facet zrobił mi wyjście na sygnał dla diody w przełączniczku czy jest zapalone czy nie, kiedyś miałem system STERBOX (troszkę wyśmiewany ale spisywał się nieźle) i on umożliwiał mi podanie właśnie tego sygnału, teraz wykorzystuje do tego przekaźnik - jak pyka się światełko to przez niego i on zapina mi diodę w kontakcie.

    a zapomniałem - potrzebują one głębokich puszek

    Link to comment
    Share on other sites

    • 8 years later...
    W dniu 17.01.2015 o 16:56, marcinwojciesz napisał:

    ja mam wszystkie przelaczniki od tego Pana

    Please login or register to see this link.

    naprawdę sa super

    Hej. Jak po 8 latach oceniasz włączniki z dotykowy.eu ? Jak awaryjność, działanie z FIBARO itd.? Byłbym mega wdzięczny za krótką recenzję :)

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...