Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


INTEGRACJA ZAMKA Z-WAVE BLUETOOTH


viperlodz

Recommended Posts

Udało mi się jeszcze przed świętami wstawić filmik odnośnie zamka z-wave, który pasuje do większości drzwi. Dodatkowo udało mi się go zintegrować z Fibaro, ale takie cuda świąteczne tylko u mnie. Zamek posiada bluetooth oraz z-wave. Dostępny na terenie Polski jest tylko u mnie.

Już w przyszłym roku kolejne ciekawe testy - czujnik wiatru z dokładną informacją

Link to comment
Share on other sites

Danalock? Calkiem fajne ale strasznie wolno zamyka/otwiera, nie masz takiego wrazenia? Jak z montowaniem tego? Kiedys ogladalem filmik ktory mowil o przycinaniu jakis elementow itd. Skomplikowane?

Link to comment
Share on other sites

Warto podkreślić, że z zewnątrz ten zamek wygląda tak jak zwykły standardowy zamek.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> Wyprzedzając pytania o bezpieczeństwo tutaj złodziej musiałby się domyśleć, że jest jakaś elektronika bo z zewnątrz niczego nietypowego nie zauważy.

Link to comment
Share on other sites

Guest merylion

Hej.

Rozumiem, że masz Danalock?

Od której wersji jest wspierany? Od 4.x czy może już w 3.591?

Czy znam rzeczywiste położenie zamka? Czy mogę "przekręcić" zamek o dowolny kąt w przód lub w tył?

Pozdrawiam

Marcin

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • 1. "działa strasznie wolno zamyka/otwiera"

    Odp. Można ustawić 5 prędkości otwierania. Oczywiście im szybciej tym mniejsza jest siła zamka. U mnie zamek chodzi bardzo ciężko dlatego jest ustawiona prędkość najwolniejsza. Dodatkowo u mnie przekręca się zamek o 740 stopni (ustawiamy to w ustawieniach zamka). W zależności od zamka różnie potrzeba ustawić np. wystarczy 90 stopni.

    2. "Jak z montowaniem tego?"

    Odp. U mnie jak widać bezproblemowo zmieścił się nawet bez demontażu nakładki. Mamy około 6 możliwości montażu. Wkładka, którą dostajemy w zestawie ma dużo dodatkowych otworów. Jeśli będzie zainteresowanie postaram się nakręcić filmik z montażu zamka. Czas montażu u mnie wyniósł 10min.

    3. Zamek testuję od 2 miesięcy i działa bezproblemowo. Dodatkowe funkcje jak auto unlock itd. jeszcze nie działają super, ale jeśli chodzi o kliknięcie otwarcia/zamknięcia to działa niezawodnie. U mnie mam ustawione automatyczne zamknięcie po minucie.

    4. "Z zewnątrz wygląda jak zwykły"

    Właśnie dlatego wybrałem ten zamek chociaż interesowałem się jeszcze kilkoma.

    5. "Czy działa z Fibaro"

    Odp. Mi działa przy 3.591, ale to u mnie. Trzeba umieć to zrobić i ponieść dodatkowe koszta na ten moment. W przyszłości będzie działać z Fibaro 4.x, ale nie od pierwszej wersji.

    6. "Czy znam położenie zamka?"

    Odp. Nie znamy położenia zamka chyba, że zamontujemy kontaktron we wkładkę. Możemy natomiast zamknąć drugi raz drzwi i nic się nie stanie (na drzwiach zainstalowany kontaktron jak u mnie). Mamy natomiast logi jak wejdziemy w informację o zamku. Nie widać tam jednak ręcznego otwierania zamka. Fajną funkcją jest udostępnienie innej osobie na określony czas dostępu do naszego zamka. Np. chcemy wpuścić kolegę, bo coś ma nam zostawić i będzie on między 14-15 w dniu 24 grudnia. Dostaje smsem kod z aplikacją i dostępem do naszego zamka tylko w tym czasie.

    7. "Czy mogę "przekręcić" zamek o dowolny kąt w przód lub w tył?"

    Odp. Tak jak już wcześniej napisałem możemy dokładnie określić w którą stronę zamek się otwiera i o ile stopni ma się przekręcić.

    Dodatkowo można ustawić zasięg bluetooth'a oraz dużo innych funkcji.

    Więcej info o zamku:

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Ja mam zamek Yale nie jest z-wave lecz z konfigurowałem go pierw z Satelem i przez integracje do Fibaro.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> Chodzi bardzo dobrze żadnych opóźnień, położenie zamka rozwiązałem montując kontaktron. Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • crazyeyes, Też myślałem nad tym, ale po pierwsze premiera przesunięta jest już o 7 miesięcy. Kolejna sprawa to z zewnątrz widać, że masz dziwny zamek. Fajna jest za to opcja kamerki i wyświetlacza.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 weeks later...

    no to czekamy chyba do kwietnia

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    mam nadzieje, ze nie bedzie problemow w HC2 z obsługą

    Link to comment
    Share on other sites

    5. "Czy działa z Fibaro"

    Odp. Mi działa przy 3.591, ale to u mnie. Trzeba umieć to zrobić i ponieść dodatkowe koszta na ten moment. W przyszłości będzie działać z Fibaro 4.x, ale nie od pierwszej wersji.

    Viperlodz, mógłbyś trochę bardziej objaśnić jakie to koszty trzeba ponieść i jak bardzo trzeba byc umiejętnym żeby ten zamek zadziałał w Fibaro. Otóż mam takowy zamek i bardzo bym chciał moc nim sterować. na chwilę obecna (4.031) dodaje się do Fibaro ale nie ma szablonów i przyciski zamknij/otwórz nie działają

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_cry.gif" alt=":cry:" />

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_cry.gif" alt=":cry:" />

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_cry.gif" alt=":cry:" />

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • jires, Niestety takie rzeczy instaluję sam u klientów i na ten moment nie jest to zbyt proste.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Grupawrc

    viperlodz, czemu twierdzisz że premiera przesunieta ? jest dostepny do kupienia. Przesyłka 60 dolkow do Polski

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Grupawrc, Bo początkowa premiera była na lipiec 2014;) Tak samo można było kupić jak teraz. Znam ten zamek od samego początku. Teraz jest podany kwiecień, ale nie byłbym pewny czy znów nie będzie przesunięta premiera. Cieszę się, że nie kupiłem 1,5 roku temu bo tylko bym zamroził fundusze;)

    Minusem tego zamka jest to, że widać co jest na zewnątrz i działa po wifi...

    Link to comment
    Share on other sites

    jires, Niestety takie rzeczy instaluję sam u klientów i na ten moment nie jest to zbyt proste.

    trochę mi to psem ogrodnika zajeżdża

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_razz.gif" alt=":-P" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Wiedzę, że zamek wstawiłeś w środkowym pomieszczeniu, a więc nie wiesz jak zareaguje on na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych (deszcz, śnieg mróz,). Gdybyś go przetestował na zewnątrz i opisał swoje wyniki to mielibyśmy kolejny argument za lub przeciw. Podejrzewam jednak, że w drzwiach antywłamaniowych ryglowanych w kilku miejscach zamek się nie sprawdzi.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • jagkja, Są to drzwi zewnętrzne... Co ma śnieg itd. jak z zewnątrz jest normalny zamek euro.

    deptula, Zapraszam na szkolenie, w którym dzielę się ciężko zdobytą wiedzą

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    viperlodz, faktycznie, nie zauważyłem chodnika więc zawracam honor. Zazwyczaj zamki przy minusowej temperaturze chodzą o wiele ciężej. Dlatego uważam, że istnieje ryzyko, że zimą silnik zamka może nie wyrobić.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • jagkja, Najpierw byś musiał zabrać mi honor;) Jak już wspominałem u mnie zamek jest ustawiony na najwolniejsze tempo otwierania, bo chodzi bardzo ciężko i musi mieć siłę. Jest podwójna warstwa uszczelek więc jest naprężony a i tak daję radę. Zawsze można kupić yale i przerobić wszystkie otwory klamkę itd. pod niego.

    Link to comment
    Share on other sites

    deptula, Zapraszam na szkolenie, w którym dzielę się ciężko zdobytą wiedzą

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Jak by Ci tu grzecznie napisać... już na jednym szkoleniu byłem, nic się nie dowiedziałem (nowego), ale podobno mogę 'legalnie' ynstalować

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    A co do zamka, to jak będę miał kaprys go kupić i zainstalować to również go sobie zintegruję. A mój post miał Ci zasygnalizować, iż nie podoba mi się Twoje 'komercyjne' podejście na forum. Mam wielki szacunek do kolegów z forum którzy bezinteresownie udostępniają takie perełki, że aż szczęka opada, a Ty robisz wielkie tajemnice ze zintegrowania durnego zamka. Wiesz i tak go ktoś zintegruje i opisze, a Tobie pozostanie tylko niesmak... ale to tylko takie moje smęcenie, jak Ci się nie podoba to nie bierz do bani...

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    Jak by Ci tu grzecznie napisać... już na jednym szkoleniu byłem, nic się nie dowiedziałem (nowego), ale podobno mogę 'legalnie' ynstalować

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    A co do zamka, to jak będę miał kaprys go kupić i zainstalować to również go sobie zintegruję. A mój post miał Ci zasygnalizować, iż nie podoba mi się Twoje 'komercyjne' podejście na forum. Mam wielki szacunek do kolegów z forum którzy bezinteresownie udostępniają takie perełki, że aż szczęka opada, a Ty robisz wielkie tajemnice ze zintegrowania durnego zamka. Wiesz i tak go ktoś zintegruje i opisze, a Tobie pozostanie tylko niesmak... ale to tylko takie moje smęcenie, jak Ci się nie podoba to nie bierz do bani...

    akurat trafiłeś nie tego co trzeba ale muszę przyznać, że Twoje słowa pasują do 90% instalatorów na tym forum.

    Jadą na czyimś garbie, oczekują gotowców, które później sprzedają klientom, a jak sami do czegoś dojdą to cisza.

    Z całą pewnością viperlodz nie należy do tej grupy, co pokazują Jego wpisy na forum.

    Dopóki użytkownicy będą wiedzieli o systemie więcej niż instalatorzy, to nic się nie zmieni.

    Taka smutna prawda.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...