Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


INTEGRACJA ZAMKA Z-WAVE BLUETOOTH


viperlodz

Recommended Posts

No cóż, widzę że koledzy z forum nie pomogą, wielkie dzięki...

Ale podsumujmy, mamy zamek z interfejsem Z-Wave i Bluetooth, Z-Wave nie działa z Fibaro jak na razie. Ale Bluetooth działa, z telefonem z natywną aplikacją Danalock.

A co gdyby:

1. Znaleźć sobie telefon z androidem, jakiegoś gruchota byle wifi działało, zrootować, zainstalować aplikację Danalock i taskera z pluginem send/expect. Podłączyć w domu pod ładowarkę, ustawić w opcjach "never sleep" i zostawić w zasięgu bluetooth zamka

2. Zrobić task w taskerze, który po uruchomieniu przez komendę po TCP "naciska" przycisk w aplikacji Danalock (właściwie dwa taski, jeden otwórz, drugi zamknij).

3. Zrobić urządzenie wirtualne w HC2 z dwoma przyciskami, każdy z nim by wysyłał komendę do taskera.

4. I tak, scena "naciska" przycisk w urządzeniu wirtualnym, HC2 wysyła komendę do taskera, ten "naciska" przycisk w aplikacji Danalock, ta wysyła komendę do zamka przez bluetooth.... i się zamek kręci

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

Teoretycznie powinno działać, a w praktyce spróbuję, właśnie wykopałem z szuflady stary Galaxy S4 i biorę się za rootowanie.

Trochę taki ruski ten sposób, ale jedyny jaki na ten moment mi do głowy przychodzi, podejrzewam że jest kilka innych sposobów i dużo prostszych ale jakoś mi nic innego do głowy nie przyszło.

Viperlodz , a nie ujawniłem przypadkiem rąbka Twojej wielkiej tajemnicy?? Wspominałeś o dodatkowych kosztach, czyżby chodziło o telefon z androidem??

Nieważne, jak się ogarnę z czasem to powalczę z tym zamkiem, a jak mi się uda to opiszę wszystko na forum, skrypty, komendy itp.. ZA DARMO! ... No chyba że Fibar będzie szybszy i doda funkcjonalność zamka do HC2.. zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak

Powinno Ci to zadziałać tylko że to trochę naokoło.

Fibaro obiecało że doda ten zamek więc może lepiej poczekać ?

Link to comment
Share on other sites

Pisałem że po rusku....

To tak jak trzeba pod autem pogrzebać. Polak bierze auto na podnośnik a Rusek kopie pod autem kanał...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:" />

Jak mi się będzie nudziło to się za to zabiore, leży mi ten zamek na biurku, patrze na niego co dzień i sie tylko wk***iam..

Jakby nie to że nie mam możliwości przewiercić skrzydła drzwi na wylot i już więcej kabli mi się w korycie w stronę Satela nie zmieści, to bym założył Assa Abloy EL574 i święty spokój. Jest położenie zamka, sygnalizacja ręcznego otwierania i inne bajery, cudo zameczek

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak

Na CES producenci pokazali kilka nowych zamków. Generalnie bluetooth rządzi.

Link to comment
Share on other sites

No i się niewyspałem...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_razz.gif" alt=":-P" />

Zabrałem się za to wieczorem, zeszło do drugiej w nocy ale spiąłem ten zamek z HC2 tak jak pisałem wcześniej... z małymi zmianami.

Efekt można zobaczyć tutaj:

Działa to w taki sposób że przycisk urządzenia wirtualnego w HC2 wysyła wiadomość po http do taskera w telefonie. Pomocny okazał się plugin do taskera Autoremote, który nasłuchuje na wifi i jak odbierze konkretną wiadomość to uruchamia zaprogramowany wcześniej task w taskerze. W tym przypadku task składa się z uruchomienia natywnej aplikacji zamka Danalock, i "naciśnięciu" przycisku w aplikacji (tu potrzebny jest plugin Autoinput), chyba nawet rootować telefonu nie trzeba.

Jak narazie to mogę powiedzieć że ta orginalna aplikacja Danalock za szybko nie działa.. a dwa razy się mi zwiessiła... na to wygląda że musi zostać jeszcze bardziej dopracowana niż HC2

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:" />

Sposób trochę okrężny, ponieważ mój zamek ma Z-Wave ale narazie nie jest wspierany, z drugiej strony, w taki sposób można podłączyć zamek który działa tylko na bluetooth

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> Taskera i aplikację zamka można zainstalować w tablecie który tak i co niektóry użytkownik ma "przybity do ściany", trochę to "upiekszyć" dodać więcej bajerów (odpowiedz zwrotna do fibaro itp,) i śmiga..

Jak ktoś jest zainteresowany taką integracją to niech napisze, opowiem więcej szczegółów jak to u siebie zrobiłem, w sumie bardzo prosto bo wielkim gigantem w programowaniu nie jestem, więcej siędzę z lutownicą i śrubokrętem...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

[ Dodano: 2015-01-21, 20:06 ]

Podpowiem vera i HC2;)

No tak, jedyny kontroler Z-Wave w którym ten zamek działa. Dałeś radę wpiąć Verę w mesh HC2 jako slave kontroler czy postawiłeś drugą sieć Z-Wave która "gada" z HC2 przez ethernet??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...