Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Dostęp zdalny - mam już dosyć! !!


tom3sko_ok

Question

Dostałem dzisiaj maila z centralki

Temp przy oknie (Sypialnia): Attention! Potential fire detected!

I szlag mnie juz trafia bo ciągle mam problemy ze zdalnym logowaniem. Raz działa raz nie działa chodź więcej razy to nie działa.

Nie można było się zalogować przez apke na androidzie i spróbowałem przed dom.fobaro.com.

o nowym interfejsie mogę zapomnieć po zalogowaniu się trybka przestają się kręcić i koniec. Na starym interfejsie wyskakuje 503.

Nie mam pojęcia co się dzieje w domu bo przez ciagle umarlaki mógł się zawiesić świtch od pieca. Może szanowni panowie z fibaro podskocza do mnie do domu i zobaczą co jest przyczyną bo ja wracam dopiero 7 stycznia już zaczynam mieć dosyć tego systemu.

wersja softu to najnowsza 4. Az mnie dreszcze przechodzą co to będzie gdy podczas premiery większość przesiadzię sie na 4.

Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wersja softu 4.x jest obecnie beta także nie dziwię się, że są problemy...

Instalując betę jest się beta testerem, a co za tym idzie:

"wyłapywane są błędy związane z różnymi środowiskami i warunkami pracy programu"

Kolejne pytanie: system był instalowany we własnym zakresie czy przez fachowca?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tom3sko_ok, pod koniec grudnia była krótka przerwa w dostępie zdalnym dla HC2, lecz został on szybko przywrócony, jeśli nadal występują problemy proszę skontaktować się z działem wsparcia.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
I szlag mnie juz trafia bo ciągle mam problemy ze zdalnym logowaniem. Raz działa raz nie działa chodź więcej razy to nie działa.

Jeżeli chcesz mieć dość pewny dostęp zdalny to proponuję VPNa. Ja tak robię i nie mam problemów.

Używam www.pfsense.org jako firewalla na którym jest ustawiony OpenVPN. Bezproblemowy dostęp do wszystkiego w domu. W zasadzie, to dla telefonu nie ma wtedy znaczenia, że jestem w innej lokalizacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Witam, na szczescie po powrocie okazalo sie ze to falszywy alarm.

    @viperlodz - oczywiscie masz racje ze zgodzilem sie na testy ale przez ile roznych wersji bledy beda sie powtarzac, ile razy pisalem do supportu o umarlakach to tylko ja wiem i support, nawet zakupilem antene do HC2, ktora ktoś polecał na forum (to rowniez konsultowalem z supportem)

    PS. a fachowcem jestem ja

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    @protos - nie odzywalem sie wczesniej, bo nie bylem pewien czy to faktycznie nie jest wina internetu. Po powrocie okazalo sie ze jednak nie jest to wina internetu. Poniewaz internet dzialal bez zarzutu, a ja mialem problem z zalogowaniem sie lokalnie do centralki. Kręciły sie tylko cztery koleczka i nic wiecej. Po restarcie (wtyczka z gniazdka) zalogowalem sie w wersji angielskiej i za cholere nie moglem sie zalogowac ponownie w wersji polskiej. Nie pamietam za ktorym restartem udalo mi sie zalogowac do wersji polskiej.

    Dzisiaj o dziwo dostep zdalny dziala ale na wersje 4.30 nie dam sie namówić ponieważ przeczucie mnie nie myliło.

    [ Dodano: 2015-01-09, 19:55 ]

    Dzisiaj dla odmiany wyskakuje Access Forbidden 403, o co chodzi ? Nikt w centralce nie grzebal bo nikogo nie ma w domu.

    [ Dodano: 2015-01-10, 14:08 ]

    koledzy pomóżcie, bo wyjde z siebie co to za bląd 403, menu sie otwiera wyskakuje Acces forbidden 403 i mozna zapomniec o jakim kolwiek uzytkowaniu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Temp przy oknie (Sypialnia): Attention! Potential fire detected!

    To Panowie z fibaro nie raczyli nawet przetłumaczyć komunikatów, alby były zrozumiałe w naszym ojczystym języku? Oj nie ładnie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    jagkja, 11 postów i już masz pretensje?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> Przyjrzyj się, post dotyczył wersji BETA, co oznacza że różne rzeczy mają prawo być BETA.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Troll (norw., szw. troll, duń. trold) – przypominający wyglądem człowieka stwór ze skandynawskich wierzeń ludowych, wywodzący się z mitologii nordyckiej.

    Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    tylko po co ?, wszedłeś tu w wiadomym celu. Treść Twoich wypowiedzi mówi sama za siebie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Adv.Usr.sztywniak, a może wypowiesz się w temacie, który utworzyłem tylko po to, aby uzyskać konkretną odpowiedź na zadane pytanie?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Szanowni Koledzy,

     

    nie bardzo rozumiem cel Waszych słownych przepychanek.

     

    Dla mnie problem dostepu zdalnego istnieje i dotyczy w moim przypadku dwóch platform tzn, Windows i OS.

     

    Oststne udane logowanie zdalne do mojej centralki mialem ok. 9-tej 26 lutego i od tego czasu, pomimo wielokrotnych prob zerowy sukces.

     

    Poprzednio bywały kłopoty ale dajace się zaakceptować.

     

    Mam system kontrolujący i regulujący temeperaturę w domu, który używam nieregularnie i dostęp zdalny dla monitorowania sytuacji jest dla mnie istotny.

     

    Centrala HC-2 aktualizowana zgodnie z pojawianiem się aktualizacji sygnalizowanych przez centralkę. Resetowanie centralki nic nie pomaga.

     

    Myslę, że oczekiwanie od Fibaro jakiejś w miarę konkretnej odpowiedzi nie jest oczekiwanie nadmiernym.

     

    Pozdrawiam miłosników inteligentnych domów!

     

    Tomek

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Post pod postem ale to chyba ważne, po dzisiejszej aktualizacji z wersji 4.33 do 4.35 dostęp powrócił. Nie wiem czy to za sprawą aktualizacji czy innym zmianom np. na serwerze. Jedno jest pewne, że wieczorem przed aktualizacja żadnych szans na dostęp a teraz jest.

     

    Tak trzymać

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

     

    Tomek

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...