Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Ograniczenie dostępu do forum


muffinka

Recommended Posts

Witam,

nieco dziwnie poczułam się dziś w związku z ograniczeniem dostępu do forum (tylko dla zarejestrowanych użytkowników). Kiedy prawie dwa lata temu chciałam zakupić Fibaro zdziwiłam się dlaczego brak na stronie głównej odnośnika do najlepszej bazy wiedzy o tym systemie. Po zakupie dość szybko zorientowałam się co jest przyczyną...

Brak dokumentacji, pozostawienie w wielu sytuacjach samej sobie (na odpowiedzi tak zwanego "supportu/serwisu" czeka się miesiącami) powoduje, że czytanie tego co tutaj wszyscy piszecie jest niezbędne! W wielu przypadkach nie doczekaliśmy się usunięcia podstawowych błędów w oprogramowaniu FIBARO, które są znane od kilkudziesięciu miesięcy (!). Support nawet nie podaje orientacyjnego terminu ich rozwiązania. Dlatego, gdyby nie zaangażowanie wielu użytkowników (sztywniak, viperlodz, globart, wasil... itd.), którzy dzielą się swoją wiedzą i poświęcają wolny czas - byłoby cięzko - i za to Wam wszystkim dziękuję!

Niestety, publicznie dostępne miejsce, gdzie można znaleźć najszczersze opinie - bo opinie użytkowników - nie jest jak widać na rękę firmie FIBARO, która woli kreować swój własny obraz rzeczywistości malowany przez dział marketingu. Po co niepotrzebnie niepokoić potencjalnego nabywce? Dla niego przeznaczone są materiały prasowe... wyzwaniem niech będzie ekscytacja z każdej nowej grafiki umieszczanej na facebook'owym profilu.

Co będzie następnym krokiem?! Przy kolejnej aktualizacji oprogramowania będziemy musieli oprócz akceptacji tego, że wszystko może nie działać, zaakceptowac także klauzule pełnej poufności? Centralki będą parowane z kontem na forum a niesforni użytkownicy będą karani czasowym brakiem możliwości zalogowania się do swojego HCx? Czy może kolejne pluginy będzie można kupić jedynie za lajki na facebooku FIBARO GLOBAL?

Link to comment
Share on other sites

Guest Grupawrc

muffinka, niestety masz racje...nowa wersja softu a pluginy to jakaś kpina...nie działają....

Link to comment
Share on other sites

Kamikaze,

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> w fibaro teraz sie robi wszystko na raz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> ciekawe

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak

korzystając z okazji chciałbym Fibaro przypomnieć moją propozycję o zablokowaniu publicznego dostępu do informacji o wersjach alfa, ponieważ wielu ludzi nie rozumie czym One są i robią sobie krzywdę. Reszta mi różnicy nie robi bo i tak czytam po zalogowaniu (pokaż nieprzeczytane)

Obojętnie jaka będzie decyzja to proszę też uwzględnić, że do szukania wykorzystujemy google, ponieważ jest najwygodniejsze, więc fajnie by było gdyby był dostęp dla googla w robots.txt.

Link to comment
Share on other sites

No aby była wersja mobilna forum, będzie wygodniej;) bo obecnie nie wyrabiam z czytaniem...

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem forum, ale już spotkała mnie przykra niespodzianka. Na samym początku miałem problem z aktywacją konta. Zadzwoniłem więc do pomocy technicznej, która zawiadomiła administratora, a ten pośpiesznie aktywował konto. Jednak moja radość nie trwała długo bo poprawnie wpisywane hasło okazało się błędne. O tym fakcie powiadomiłem administratora, który zaproponował aby skorzystać z opcji resetowania hasła. Po małych perturbacjach otrzymałem na e-maila nowe hasło. Jak się pewnie domyślacie (albo i nie) nowe hasło okazało się także błędne. Problem ten został rozwiązany dopiero po tym, jak administrator zresetował hasło do domyślnego, które należało niezwłocznie zmienić.

Po tych przygodach zacząłem zastanawiać się dlaczego forum jest ukryte dla osób niezalogowanych? Czy może jest tu opisana kosmiczna technologia, która wymaga tak rygorystycznych zabezpieczeń?

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak
Witam!

Jestem nowym użytkownikiem forum, ale już spotkała mnie przykra niespodzianka. Na samym początku miałem problem z aktywacją konta. Zadzwoniłem więc do pomocy technicznej, która zawiadomiła administratora, a ten pośpiesznie aktywował konto. Jednak moja radość nie trwała długo bo poprawnie wpisywane hasło okazało się błędne. O tym fakcie powiadomiłem administratora, który zaproponował aby skorzystać z opcji resetowania hasła. Po małych perturbacjach otrzymałem na e-maila nowe hasło. Jak się pewnie domyślacie (albo i nie) nowe hasło okazało się także błędne. Problem ten został rozwiązany dopiero po tym, jak administrator zresetował hasło do domyślnego, które należało niezwłocznie zmienić.

forum jest w trakcie przenoszenia i jest informacja o przejściowych kłopotach.

Po tych przygodach zacząłem zastanawiać się dlaczego forum jest ukryte dla osób niezalogowanych? Czy może jest tu opisana kosmiczna technologia, która wymaga tak rygorystycznych zabezpieczeń?

zdziwisz się ale tak, zapraszam do działu POWER USERS

Link to comment
Share on other sites

Witam,

nieco dziwnie poczułam się dziś w związku z ograniczeniem dostępu do forum (tylko dla zarejestrowanych użytkowników). Kiedy prawie dwa lata temu chciałam zakupić Fibaro zdziwiłam się dlaczego brak na stronie głównej odnośnika do najlepszej bazy wiedzy o tym systemie. Po zakupie dość szybko zorientowałam się co jest przyczyną...

Niestety mi również przyczyna zablokowania forum jednoznacznie nasunęła powody takiego postępowania. Również (przy zakładaniu konta) musiałem telefonicznie domagać się jego aktywacji.

Mogę zrozumieć wiele rzeczy, ale mierzi mnie tego typu postępowanie.

Ostatnio zadałem dość istotne pytania w temacie bezpieczeństwa danych osobowych w tym danych lokalizacyjnych GPS. Do chwili obecnej nie otrzymałem na to pytanie odpowiedzi. Zapewne spokojnie dalej bym czekał i równie spokojnie za pewien czas ponowił takie pytanie, ale Fibaro samo na siebie kręci bat. W związku z powyższym jeśli nie uzyskam odpowiedzi przekaże pytania do fachowców w tej dziedzinie którzy z urzędu sprawę wyjaśnią.

To tylko wierzchołek góry lodowej. Jak wspomniałem wiele można zrozumieć i do wielu spraw podejść tolerancyjne ale gra prowadzona przez Fibaro w znaczący sposób zmniejsza moją wyrozumiałość i tolerancję.

Link to comment
Share on other sites

Miras: możesz wrzucić to pytanie odnośnie GPS?

Oczywiście.

Please login or register to see this link.

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak

Trzeba by sniffować jakiś czas aplikację.

Nie korzystam z proxy tak samo jak z aplikacji Facebooka czy Twittera, bo nie lubię jak ktoś mnie śledzi lub wyciąga dane bez mojej wiedzy. Temat za chwilę będzie na topie, bo google już sobie ostrzy zęby na dane z Nest-a.

Sprawdzę to ale to trochę potrwa bo krucho z czasem.

Link to comment
Share on other sites

miras, pozwolisz, że ja Twoje pytania zacytuje jeszcze raz, a może doczekamy się szczegółowej odpowiedzi.

Dziękuję za informacje. Atak ddos to mniejszy problem - nie daje dostępu do danych. Nie mniej proszę skrótowo opisać jak dział usługa dostępu przez wspomniane proxy w szczególności:

- czy dane są przechowywane/przetwarzane (logowane) we wspomnianym systemie - szczególnie chodzi o dane GPS

- czy można normalne korzystać z uprawnień przypisanych do użytkowników/domowników (gdzieś przeczytałem że nie jest to możliwe)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...