Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Jakiego poroducenta głowice termostatyczne ?


jagkja

Recommended Posts

Witam!

Widzę, że na forum jest dużo negatywnych opinii dotyczących głowic termostatycznych firmy Danfoss. W związku z tym chciałbym zapytać zarówno użytkowników, jak i twórców systemu fibaro, jakie polecacie głowice, które działają prawidłowo?

Link to comment
Share on other sites

Guest mariusz4567

Z głowicami Danfoss nie jest wcale tak zle jak sie tutaj na forum pisze, ja mam jedne z pierwszych i działają bez jakiś większych zgrzytów, jedynie co robię co jakiś czas to wymieniam baterię.

Alternatywy z bateryjnych urządzeń raczej chyba nie ma.

Link to comment
Share on other sites

danfossy prawidlowo pracuja z fibaro.

w wersji HC 3.060 gdzie dodawałem działały bezproblemowo.

Wszystkie problemy zglaszane z HC 4.030 sa problemami z migracja jako ze (o czym łaskawie fibaro nie poinformowało) należy usunąć i dodać jeszcze raz wszystkie urządzenia (więc im więcej masz urządzeń i scen tym więcej masz pracy).

Po dodaniu na nowo do systemu danfossy pracują jak powinny.

Link to comment
Share on other sites

Po dodaniu na nowo do systemu danfossy pracują jak powinny.

nigdy wczesniej nie mialem problemow z danfosami, a i zadnego nie dodawalem ponownie na 4.031 i dalej dzialaja poprawnie, mam ich 13 i jestem zadowolony. kupil bym pewnie ponownie bo poki co sa najzgrabniejsze

Link to comment
Share on other sites

U mnie też działają jak powinny, a mam ich 5 szt.

Podejrzewam że większość złych opinii na forum wiąże się z tym że ludzie nie czytają instrukcji obsługi (Danfossów). Pisze tam że przez pierwsze kilka dób, termostat może się zachowywać dziwnie bo się musi "wyzerować" i "wczuć" w kaloryfer.

A tu taki jeden z drugim, kupuję parę termostatów, podjarany że ma nową zabawkę, instaluje i zaraz testuje, kręci przestawia... i tu jest błąd. Trzeba je podłączyć ustawić stałą temperaturę i zostawić w spokoju na parę dni, nawet odradzał bym wietrzyć drastycznie pomieszczenie. Po kilku dniach termostaty znajdą punkty skrajne kaloryfera, jego opóźnienia reakcji itp, i będą działały lata

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

Wszystkie problemy zglaszane z HC 4.030 sa problemami z migracja jako ze (o czym łaskawie fibaro nie poinformowało) należy usunąć i dodać jeszcze raz wszystkie urządzenia (więc im więcej masz urządzeń i scen tym więcej masz pracy).

Przez urządzenia masz na myśli tylko termostaty Danfoss czy wszystkie urządzenia Z-Wave??

Ja swoich danfossów nie usuwałem, wystarczyła miękka rekonfiguracja.

Link to comment
Share on other sites

jires, Niestety w niektórych przypadkach danfosy nie będą działały poprawnie. Jest tam "inteligencja" o której nic nie wiadomo i czasami działa fajnie, a czasami tragicznie nawet dopasowując rozmiar pomieszczenia itd. Lepszym rozwiązaniem są pod stałe zasilanie siłowniki, które będą działały wieki i nie trzeba tracić czasu na wymianę baterii.

Link to comment
Share on other sites

To bardzo możliwe w znjadzie się takie pomieszczenie z taką konfiguracją kaloryfera, okna i ściań że duńskie inżyniery tego nie przewidziały i termostat głupieje. Ale to bedzie raczej mały odsetek, i bardzo znikomy w standardowym pokoju na bazie prostopadłościanu z kaloryferem pod oknem.

Ale w tym że po kablu lepiej, muszę ci przyznać rację viperlodz, tylko tutaj pojawia się znowu ogólna zasada istnienia modułów Z-Wave. Jak ktoś nie buduje sobie domu od podstaw, i nie pociągnął kilometrów kabli we wszystkie miejsca jakie mogą tylko przyjść do głowy, to ma do wyboru albo rąbać ściany i kłaść kable, szafy sterownicze itp. albo zrobić to bezprzewodowo i prawie bezinwazyjnie a potem pilnować baterii.... A później się mieszka w "mikrofalówce"

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" /> bo prawie wszystko ma albo WiFi albo bluetooth, Z-Wave lub coś jeszcze innego..

Link to comment
Share on other sites

jires, Jakoś sobie radzę z kablami w wykończonych budynkach;) Wystarczy gniazdko elektryczne w okolicy grzejnika i po problemie. Tam jest montowany moduł i po problemie;) Kabel dość ładnie można schować za grzejnikiem itd.

Około 30-40% jest pomieszczeń dla których się nie sprawdzają danfossy z mojego doświadczenia. Tzn. jak założy się, że na nim jest jakaś tam skala to jeszcze ujdzie, ale jeśli ustawiamy temperaturę 20 to będzie np. utrzymywał 18.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...