Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Wersja 4.031


mpisar

Question

Właśnie zaktualizowałem dwie centralę na 4.031 z 3.60.

To jest chyba jakaś porażka TOTALNA.

Czy ktoś to w ogóle testował czy klienci teraz mają siedzieć i testować ?

Rozsypało mi wszystkie urządzenia.

Najgorszy jest dostęp z telefonu. Z iPhone 6 przy centrali 3.60 logowałem się 1 sekundę

Na wersji 4.031 loguję się 20 sekund.

Ponieważ mam dwie centrale zaktualizowałem kolejną i dokładnie to samo !

Co więcej "rozjechały " się wszystkie dimery 2x1,5 kW

Brak synchronizacji pomiędzy telefonem a rzeczywistym stanem urządzenia .

Pytanie do tych fachowców którzy pozwolili na udostępnienie tej aktualizacji co dalej

Czy ktoś pilnie wrzuci kolejną aktualizację która to naprawi ?

Lub inne pytanie jak wrócić do 3.60 skoro backupy pokazują niezgodny

Pytanie czy da się wrócić do wersji 3.60 jak wykonana była opcja rekonfiguracji urządzeń ?

Link to comment
Share on other sites

20 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest coyote01
Lub inne pytanie jak wrócić do 3.60 skoro backupy pokazują niezgodny

Poprzez tryb recovery (wyłączasz centralkę. włączając trzymasz klawisz recovery i klikasz w klawisz power). Przy pomocy recovery przywracasz do wersji 1.x, później instalujesz aktualizacje do 3.600 i przywracasz backup.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Please login or register to see this link.

Następnym razem może użyj szukaj

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />:)

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Please login or register to see this link.

    Następnym razem może użyj szukaj

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />:)

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Jeżeli nic nie wnosisz do postu po po prostu nie odzywaj się

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Lub inne pytanie jak wrócić do 3.60 skoro backupy pokazują niezgodny

    Poprzez tryb recovery (wyłączasz centralkę. włączając trzymasz klawisz recovery i klikasz w klawisz power). Przy pomocy recovery przywracasz do wersji 1.x, później instalujesz aktualizacje do 3.600 i przywracasz backup.

    Tak też zrobiłem lecz jak instalujesz kolejno wersję 1.040 1.047 itd w pewnym momencie masz przeskok nie na 3.60 lecz na 4.031

    I to mnie zagubiło .

    Aczkolwiek jak zgodziłem się na 4.031 to po jakichś kilku minutach pojawił się screen że jednak instaluje wersję 3.60.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest coyote01
    Lub inne pytanie jak wrócić do 3.60 skoro backupy pokazują niezgodny

    Poprzez tryb recovery (wyłączasz centralkę. włączając trzymasz klawisz recovery i klikasz w klawisz power). Przy pomocy recovery przywracasz do wersji 1.x, później instalujesz aktualizacje do 3.600 i przywracasz backup.

    Tak też zrobiłem lecz jak instalujesz kolejno wersję 1.040 1.047 itd w pewnym momencie masz przeskok nie na 3.60 lecz na 4.031

    I to mnie zagubiło .

    Aczkolwiek jak zgodziłem się na 4.031 to po jakichś kilku minutach pojawił się screen że jednak instaluje wersję 3.60.

    Jedno z wielu dziwactw w Fibaro. Pokazuje co innego instaluje co innego.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Udało się przywrócić ale nie do końca

    4 razy przywracałem i udało się

    Przygotowywanie Przygotowuję centralkę

    Chcesz usunąć wszystkie urządzenia z pamięci z-wave? -NIE

    Zainstalowała się wersja: Wersja oprogramowania: 1.038

    Dostępna aktualizacja: 1.040

    Dostępna aktualizacja: 1.047

    Przywrócenie backup

    Dostępna aktualizacja: 3.517

    W tym momencie trzeba wrzucić backup ponieważ inaczej zawiesi się

    ->> Wymuś aktualizację

    Aktualizuje się 3.60

    Niestety zginęły ikonki które wykonywałem

    Da się je odzyskać ?

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    mpisar, to jest ból przy recovery jest formatowana partycja z systemem i tworzona od nowa a backup nie ma w sobie ikon tylko ponowne wgranie..

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • dzięki za info nie wiedziałem

    [ Added: 2015-01-19, 22:44 ]

    A w takim razie dlaczego mam te ikony w telefonie ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    To mnie tez dziwiło ale chyba apka je sobie ściąga a nazwa pliku zostaje z backupu dlatego sa puste pola na stronie a w apce ikony. Oczywiście apka sciągneła je przed recovery.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    u mnie to już kaplica. Zmieniłem sobie scenę, która sprawdzała mi czy komp działa na:

    Please login or register to see this code.

    Niestety ten SetTimeOut powoduje, że moja centralka wyświetla kod 503.

    Tryb recovery się nie uruchamia u mnie, więc .... chyba przejadę się do Poznania.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    503 nie jest od settimeout ale od ilości wywołań na 1 sekundę urządzenia wirtualnego, spróbuj tego kodu

    Please login or register to see this code.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A.Socha, czytaj ze zrozumieniem - centralka ma kod 503. restart nie pomaga. jestem w pracy jak każdy normalny człowiek, jedynie co mam to VPN. Wchodzę więc na stronkę centralki naciskam "Restart services" i nic się nie dzieje.

    W domu też nie wiele zrobie pewnie, bo zgłosiłem Wam wczoraj, że tryb recovery nie działa u mnie w centralce, ale nikt z Twoich szanownych kolegów nie czyta maili.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    marecki_0luk1, bo co wstaje to twoja scena go zabija. Żaden system nie obsłuży twojej sceny z taką ilością żądań na sekundę, zapewne ktoś z supportu będzie musiał zalogować się i ręcznie usunąć scenę

    Co do recovery, na 4.x działa sprawdzanie systemu recovery jak są z nim problemy proszę o kontakt z [email protected]

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    A.Socha, czytaj ze zrozumieniem - centralka ma kod 503. restart nie pomaga. jestem w pracy jak każdy normalny człowiek, jedynie co mam to VPN. Wchodzę więc na stronkę centralki naciskam "Restart services" i nic się nie dzieje.

    W domu też nie wiele zrobie pewnie, bo zgłosiłem Wam wczoraj, że tryb recovery nie działa u mnie w centralce, ale nikt z Twoich szanownych kolegów nie czyta maili.

    Czytają najpierw dostaniesz informacje że twoja wiadomość dotarła a po 2 dniach na pewno ktoś się odezwie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    marecki_0luk1, bo co wstaje to twoja scena go zabija. Żaden system nie obsłuży twojej sceny z taką ilością żądań na sekundę, zapewne ktoś z supportu będzie musiał zalogować się i ręcznie usunąć scenę

    Co do recovery, na 4.x działa sprawdzanie systemu recovery jak są z nim problemy proszę o kontakt z [email protected]

    Jeśli chodzi o scenę to tak:

    u mnie jest:

    Please login or register to see this code.

    u Ciebie jest:

    Please login or register to see this code.

    Brakowało opisu, że jest potrzebne function() nazwa_fukncji() end, bo zaproponowany przez Ciebie czas: 60000 = 1000*60.

    Jeśli chodzi o backup, to w wersji 4.x może i działa, jedyny problem, że za x należy przyjąć wartość większą niż 31. Wczoraj sprawdziłem, status backupu 'OK' tylko tryb recovery nie działa

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    EDIT: ale żebym nie pisał tylko złych słów o Fibaro to Pan Jędrzej do mnie oddzwonił i umówiłem się na zdalną naprawę centralki w dniu jutrzejszym - więc zwracam honor - czytacie maile.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    w panelu backupów są dwie opcje do sprawdzenia. Jedna sprawdza czy jest moduł recovery i można tworzyć backupy a drugi sprawdza jakość recovery, chcą zrobić recovery oba muszą być OK

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest coyote01
    u mnie to już kaplica. Zmieniłem sobie scenę, która sprawdzała mi czy komp działa na:

    Please login or register to see this code.

    Niestety ten SetTimeOut powoduje, że moja centralka wyświetla kod 503.

    Tryb recovery się nie uruchamia u mnie, więc .... chyba przejadę się do Poznania.

    Nie dziwię się, że kaplica

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> co robi check_cmp()? Odpowiedź: wywołuje funkcję check_cmp. Czyli rekurencyjnie w nieskończoność, bez odczekania nawet milisekundy wywołujesz funkcję check_cmp i zasoby sprzętowe szlag trafił

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Co natomiast robi function() check_cmp() end? Zwraca funkcję anonimową która wywołuje funkcję check_cmp.

    Dlatego

    Please login or register to see this code.

    działa

    Please login or register to see this code.

    też działa, natomiast

    Please login or register to see this code.

    to kaplica

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    No cóż mój błąd.

    Udało mi się wywalić wczoraj problematyczną scenę

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />)) została tylko pomoc w supportu w sprawie nie działającego trybu recovery.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...