Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Alarm Satel


mysiar

Recommended Posts

Witam,

przymierzam się do wymiany alarmu w domu i integracji go z Fibaro.

Czy ktoś mógłby mi polecić rozwiązanie ?

Jaką centralkę wybrać Integra czy jakiś inny model ?

Co konkretnie należy nabyć aby połączyć to z Fibaro i skonfigurować najpierw wszystko zanim się odpali to na "żywym" domu.

Za wszelki podpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Guest Grupawrc

damian, możesz opisać po krótce jak podłaczyć integre do fibaro ? krok po kroku najlepiej

Link to comment
Share on other sites

Grupawrc, musisz kupic Integre i modul ethernetowy ETHM-1, podlaczasz go do sieci i konfigurujesz. W ten sposob masz komunikacje pomiedzy Fibaro a Satelem

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • czyli minimum to

    Integra + ETHM-1

    a co z czujkami ruchu, czy gotowe zainstalowane z innego systemu alarmowego będą "gadały" z Satel Integra ?

    Link to comment
    Share on other sites

    ja od dziś jestem uzytkownikiem fibaro, wczesniej zainstalowałem Satela Integre 128 WRL + ETHM oczywiście. Do tego mam czujki dualne Bosha.

    Fibaro bardzo ładnie je widzi, utworzyłem nawet kilka scenek z wykorzystaniem tych czujek, wszystko bardzo ładnie śmiga.

    jak to podlączyć to Ci nie pomogę, ponieważ robił to instalator.

    Link to comment
    Share on other sites

    a co z czujkami ruchu, czy gotowe zainstalowane z innego systemu alarmowego będą "gadały" z Satel Integra

    O to musisz raczej zapytac instalatora alarmu.

    U mnie integra smiga z fibaro az milo (na wersji 3.600) i jestem bardzo zadowolony z takiego wyboru. Jedyne co bym zmienil to zamiast integry 64 kupilbym 128 wrl, bo do kupionej 64-ki teraz powoli dokladam pozostale "klocki" ktore 128 wrl ma w standardzie - np teraz modul GPRS do powiadamiania SMSowo o wywolanym alarmie. Poczatkowo sprzedawca zapewnial mnie ze zalatwi to wszystko Fibaro, ale teraz widze ze to fajna zabawka ale alarm to alarm i przede wszystkim musi dzialac niezawodnie, a ze ma oldschool-owe GUI to trudno

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    mysiar, jeśli masz w tej chwili inny system i modernizujesz go pod Fibaro, to tak jak pisali poprzednicy: Integra + ETHM. Dodatkowo, aby "stare" czujki działały pod Satelem może być potrzeba wymiany rezystorów w samych czujkach. Jest to banalnie prosta operacja. Wtedy będzie hulać......

    Link to comment
    Share on other sites

    A czy nikt z Was nie ma problemu z pobieraniem konfiguracji?

    Mam u siebie integre32 + ethm1 + abax do czujek.

    Mam zasadniczo problem z pobieraniem konfiguracji.

    Po dodaniu centralki stoi mi na 0%, a w urządzeniach robi się syf z ilością outputów itd.

    Gdy robię przeładuj konfigurację to kończy proces ale zostaje bajzel z urządzeniami.

    Macie na to jakiś sposób? Kiedyś na przy innej konfiguracji miałem podobne problemy ale za którymś razem zaciągnęło się ładnie wszystko. Fibaro wersja 3.600

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...

    Wczoraj udało mi się pobrać konfigurację z Satela - jeszcze nie wiem czy wszystko działa ale wygląda dużo lepiej niż wcześniejsze integrację (tylko nadal świeci uwaga, że centrala nie posiada strefy alarmowej o nazwie Fibaro chociaż taka istnieje).

    buliyo sprawdź na jakim porcie integrujesz - u mnie to co opisujesz pojawiło sie jak użyłem złego portu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 weeks later...

    Witam,

     

    od tygodnia jestem użytkownikiem Fibaro HC2 i nadszedł czas na integrację z Integrą 64 + ETHM-1. Integrę konfigurowałem sam jakiś rok temu (metodą żmudnych prób i błędów - sporo zdążyłem zapomnieć), z Fibaro poszło zdecydowanie prościej. 

     

    Niestety nie mogę zaciągnąć danych z Satela do Fibaro i proszę Was o pomoc.

     

    1. Podczas dodawania alarmu w Pluginie wpisuję adres IP (lub odczytuje go automatycznie) i podaję port 7094 (domyślny w Satelu - nic nie zmieniałem). Wpisuję kod użytkownika i test połączenia jest negatywny. Po dodaniu centrali mimo to nie zaciąga żadnych danych,

     

    2. Wpisując port 7091 (na takim chodzi mi w lokalnej sieci KPD-2) test jest pozytywny, ale też nie zaciąga żadnych danych z centrali,

     

    3. Zmieniłem nazwę strefy w Satelu na "Fibaro", ale nie pomogło.

     

    Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników. Pewnie coś robię źle, ale wołanie instalatora to spory koszt.

    Link to comment
    Share on other sites

    Standardowy port integracji satela to 7094. KPD działa na 7091 ale w pluginie też mi to nie działa do końca… W wersji 3.600 działa ok. Może w satelu masz nie odznaczoną opcje integracji

    Link to comment
    Share on other sites

    Dzięki za odpowiedź.

     

    Poszperałem w Satelu i udało mi się uzyskać status połączenia w Fibaro = OK na porcie 7094. Mimo to nie zaciąga mi danych z Satela do Fibaro.

     

    Zerknij proszę, czy moje ustawienia z Satela są OK:

     

    1. Integracja (T)

    2. Port integracji (7094))

    3. Klucz integracji (   )

    Link to comment
    Share on other sites

    W satelu tylko zaznaczasz w integracja ptaszka

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> i port 7094

     

    W fibaro adres ip satela port i kod użytkownika taki wpisujesz w manipulatorze satela

     

    klucz integracji?? gdzie to??? może chodzi Ci o klucz Guardx/java ?? ale to fibaro nie używa....

     

    Jak już Ci się połączy i zacznie działać po 100 próbie zasysania to warto jeszcze zaznaczyć opcje nie wygaszaj informacji o stanie w satelu.

     

    W 4.x jak masz połączenie ok to po ciśnięciu zasysania zrób sobie kawę wypij piwo i odczekaj jakieś 30 minut bo to się dzieje ale fibaro jest za leniwe by o tym cię poinformować . Po odczekaniu odśwież stronę.

    Link to comment
    Share on other sites

    ...... to warto jeszcze zaznaczyć opcje nie wygaszaj informacji o stanie w satelu.

    Możesz przybliżyć gdzie ta opcja się znajduje?

    Link to comment
    Share on other sites

    Dzięki powertech - udało się zaciągnąć dane z Satela do Fibaro.

     

    Podłączam się do pytania, gdzie znajduje się opcja "nie wygaszaj informacji o ostanie w satelu". Byłoby niemiło, gdyby nagle dane z Satela zniknęły w Fibaro. Podejrzewam, że wówczas wszystkie ustawienia i sceny powiązane np. z czujkami rozsypią się.

    Link to comment
    Share on other sites

    Hej...

     

     

     

    Satel --> program do obsługi dloadX ---> Dane---> Opcje---> Czasy ----> 3 od góry jest "Wygaś informacje o czuwaniu po"  i to standarowo jest 180 sec. ustawcie 0.

     

    Jeśli tego nie zrobicie kogucik w Fibaro po tym czasie może zrobić się rozbrojony mimo czuwania.

     

    Kiedyś miałem z tym problem i do tego dochodziłem...

     

    Reszta czyli czujki działa ok nawet bez zamiany tej opcji.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...