Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Alarm Satel


mysiar

Recommended Posts

U mnie było co prawda w innym miejscu, ale znalazłem i przestawiłem. Dzięki wielkie. 

 

Przy okazji - czy ktoś natknął się na problem w postaci braku możliwości usunięcia skonfigurowanej już centralki Satel? Ja robię to już 20 raz i nie idzie. Niby coś się dzieje w tle, ale po chwili centralka nadal istnieje. Dodałem drugą (tą samą) i teraz mam dwie, też bez możliwości usunięcia. A pytam, bo pomimo że pierwszym razem udało mi się zaciągnąć danne z Satela, to po próbie przeładowania danych straciłem wszystko i ponownie nie mogę ich zaciągnąć. Istna loteria. 

Link to comment
Share on other sites

Najprościej jest powrócić do momentu dodania stela z backupu. Spróbuj tez nacisnąć usuń i zrób sobie dobra kawę napij się piwa i odczekaj 30 minut nie robiąc nic.

Link to comment
Share on other sites

Panowie, a też tak macie że SATEL działa z Fibaro (jakiś czas)... tzn czujki po naruszeniu są raportowane do FIBARO i widać to w przeglądarce Chrome ... po czym z niewiadomych przyczyn zawiesza się i pomaga tylko restart HC2 ... i znów działa kilka godzin ...

 

Jak Sobie z tym poradzić?

 

Ustawiłem Sobie scenkę do restartu ... tylko czy to ma sens ?

Link to comment
Share on other sites

Tak od samego początku jadę na 4.xx,  obecnie (4.35) ... może w końcu wyjdzie porządny soft ... działający ...

Link to comment
Share on other sites

U mnie też Satel chwilę działał, później przestałem widzieć na iPhonie naruszenia czujek, ale na komputerze nadal były widoczne. Teraz nie widzę nigdzie naruszeń. Odzyskiwałem raz z Backup'u satela, ale nie wrócił do stanu sprzed usterek. Też używam 4.035, na 3.... nie pracowałem w ogóle.

 

Zaczekam jeszcze z miesiąc, może wypuszczą w końcu stabilnie działający soft a jak nie, to utopię centralkę w stawie za domem, bo zaczyna mnie wqrzać.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie do Powertech, który brzmi bardzo wiarygodnie w tym wątku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Mam soft 4.035 i w żaden sposób nie mogę dodać Satela (moduł ETHM-1 z softem 1.06). Próbowałem kilkanaście razy, dodawałem i usuwałem plugin Satela z HC2. Złe porty, adres IP i kod wykluczam, bo wszystko jest jak Pan Bóg, Fibaro i Satel przykazały. Połączenie jest, niby dodaje Satela, ale później żadnych wejść, wyjść ani stref. Czyli nic. Żdengo paska stanu jak we wcześniejszych softacg HC2.

 

Czy pisząć w którymś miejscu tego wątku "Jak już Ci się połączy i zacznie działać po 100 próbie zasysania" oraz "W 4.x jak masz połączenie ok to po ciśnięciu zasysania zrób sobie kawę wypij piwo i odczekaj jakieś 30 minut bo to się dzieje ale fibaro jest za leniwe by o tym cię poinformować" miałeś na myśli ciśnięcie "Przeładuj konfigurację" aż do skutku?

Link to comment
Share on other sites

Panowie, a też tak macie że SATEL działa z Fibaro (jakiś czas)... tzn czujki po naruszeniu są raportowane do FIBARO i widać to w przeglądarce Chrome ... po czym z niewiadomych przyczyn zawiesza się i pomaga tylko restart HC2 ... i znów działa kilka godzin ...

 

Jak Sobie z tym poradzić?

 

Ustawiłem Sobie scenkę do restartu ... tylko czy to ma sens ?

Mam to samo jutro próba usunięcia i dodania jeszcze raz do tej pory na 4.xxx się nie zawieszał tak jak teraz.

Link to comment
Share on other sites

Laki_luk nie . Naciśnij dodaj i nie rób nic przez przynajmniej 20 minut.

Tak już próbowałem z 10 razy. I nic

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

Please login or register to see this link.

 dla tego też wku…. mnie każdy nowy upgrade 4.xx jak widzę że w tym temacie się nie dzieje co wiecej nie dzieje się prawie nic w Znanych Problemach. Są prawie takie same jak w betach 4.xx

Link to comment
Share on other sites

Please login or register to see this link.

 dla tego też wku…. mnie każdy nowy upgrade 4.xx jak widzę że w tym temacie się nie dzieje co wiecej nie dzieje się prawie nic w Znanych Problemach. Są prawie takie same jak w betach 4.xx

 

Szczerze mówiąc to niezłe kur..... I domyślam się z czego wynika: Fibaro lachę położyło na polskich klientów i Satela (polska firma). Szkoda, że nie wzięło pod uwagę tego, że trochę ludzi już zainwestowało w sprzęt bo przecież obiecywali, że będzie tak zajebiście. Może w takim razie niech wypieprzają w ogóle do Niemiec, Stanów czy innej Francji.

Link to comment
Share on other sites

Tak już próbowałem z 10 razy. I nic

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Też tak miałem (3.60) i zmieniłem port integracji na 7093 (Satel + HC2)  i o dziwo poszło

Link to comment
Share on other sites

Luk - dodawanie Satela to istna loteria. Mi po 40 próbie udało się dodać, później kombinowałem ponownie z usuwaniem i dodawaniem i gdyby nie opcja przywrócenia backupu, to pewnie nic by z tego nie było pomimo, że próbę ponawiałem na identycznych ustawieniach. U mnie poszło jednak na najnowszym sofcie 4.035. 

Link to comment
Share on other sites

Luk - dodawanie Satela to istna loteria. Mi po 40 próbie udało się dodać, później kombinowałem ponownie z usuwaniem i dodawaniem i gdyby nie opcja przywrócenia backupu, to pewnie nic by z tego nie było pomimo, że próbę ponawiałem na identycznych ustawieniach. U mnie poszło jednak na najnowszym sofcie 4.035. 

 

U mnie prób było już może 100 i dalej nic. Niestety portu w Satelu nie mogę zmienić - w manipulatorze wprowadzam nowy adres portu (np. 7093, próbowałem też z innymi), ale nie chce go przyjąć, centralka wychodzi wtedy automatycznie z trybu serwisowego. A Fibaro milczy, nie widzi wejść, wyjść, stref etc. Jednym słowem: chujnia z grzybnią. I tak przy każdej aktualizacji softu. Dodaje i usuwam na zmianę, zostawiam po dodaniu na 20-30 min, cierpliwie piję w tym czasie rudą szkocką na lodzie, odświeżam stronę i nic. Już mnie krew zalewa... A zdecydowałem się na ten szajs, bo mówili: "Panie, tylko my z Staelem współpracujemy".

Link to comment
Share on other sites

Please login or register to see this link.

 Całkiem poważnie tylko 3.60 jest w miarę stabilne i tam naprawdę satel dobrze chodzi. spróbuj powalczyć z recovery będziesz zadowolony. 

Link to comment
Share on other sites

Guest damian

I nie pij rudej z lodem! Samą pij!

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...