Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

DOSTĘP ZDALNY BRAK


piecia771104

Question

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Po pół roku użytkowania systemu, mogę powiedzieć, że dostępu zdalnego więcej nie ma niż jest. Może kilka tygodni w tym czasie działało normalnie. Łącze internetowe od UPC, raczej działa dobrze, bo kamery można podglądać zawsze.

Dostęp lokalny zawsze działa idealnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problem zgłaszany wiele miesięcy temu do supportu. Jakiś czas sprawdzali, potwierdzili, że problem jest po ich stronie, ale potem kontakt ucichł. Szczęśliwie w ostatnich kilku tygodniach proporcje się odwróciły i częściej dostęp działał niż nie działał (nie wiem czy coś poprawili, czy to był przypadek). Support się do mnie znów odezwał kilka dni temu. Zobaczymy czy tym razem znów cały czas będą przeprowadzać działania pozorowane, czy faktycznie coś się trwale zmieni. Dodam, że zostałem poinformowany, iż ww. problem ma najwyższy priorytet... szkoda, że tak jest od 6. miesięcy, ale cały czas jestem dobrej myśli. Sam kontakt z supportem za to rewelacyjny i oby w końcu zaowocował przełomem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Panowie nie wiem w czym jest problem ale ja ze zdalnym nie mam żadnego problemu od dobrych 8 miesięcy.

Prawdopodobnie zależy to od konfiguracji .

Łącze się z androida z dwoma centralkami na jednym koncie : HC2 3.590 i HC2 4.023 bez najmniejszego problemu.

Połączenie LTE t-Mobile.

Zastanawiam sie gdzie tu jest problem

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest damian

U mnie jak wyżej, LTE (T-Mobile/Play) i żadnych problemów z dostępem do domu od niepamiętnych czasów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Od kilku dni dostęp zdalny (HCL) działa dobrze. Raz tylko miałem komunikat - brak połączenia z serwerem. Centralka nie restartowana.

Przy okazji mam pytanie:

Czy możecie się połączyć ze zdalnym dostępem z komputera / laptopa z systemem Windows w innej sieci? Mnie nigdy to się nie udało. Łączność poprzez telefon z tej sieci wtedy działała. W mojej sieci lokalnej nie ma problemów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest damian

W innej sieci? Ale przez dom.fibaro.com? Działa zawsze, nie zauważyłem problemów. (ja to mam chyba szczęśliwy egzemplarz HC2

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> )

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Z sieci innego operatora ale z komputerów (stacjonarny i laptop). Urządzenia mobilne (Android) łączą się poprawnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Z tego co wiem problem dotyczy tylko (lub prawie tylko) HCL. W przypadku gdy brak jest dostępu do HCL dostęp do HC2 działa poprawnie. Ja przed chwilą musiałem swoją HCL zrestartować, bo działał już tylko dostęp lokalny.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie pojawił się problem na telefonach z WindowsPhone 8.1,na WP7.8 działa bez zarzutu i lokalnie, i zdalnie.

Jest na to jakiś sposób poza zmianą na Androida (coraz częściej o tym myślę)?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest damian

U mnie pojawił się problem na telefonach z WindowsPhone 8.1,na WP7.8 działa bez zarzutu i lokalnie, i zdalnie.

Jest na to jakiś sposób poza zmianą na Androida (coraz częściej o tym myślę)?

Zmiana na iOS.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam Kolegów,

 

od kilku dni praktycznie nie mam żadnego dostępu zdalnego zarówno z platform Windows-owych jak i OS

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

 

Z lokalnym dostepem nie  ma problemu.

 

pozdrawiam,

 

"tombrzus"

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podajcie prosze informacje czy urządzenia pracują na stałym adresie ip czy zmiennym od dostawcy usług (bez znaczenia czy dostawca nadaje publiczne czy prywatne IP). Mam dośw. z voip i przesyłaniem 'keep alive' i problem zaczyna się gdy operator zrywa połączenia w celu zmiany ip, ruter podnosi a NAT trzyma starą drogę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...