Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


3 lata z Fibaro czyli jak "stracić" znajomych.


Guest andre

Recommended Posts

Nie dokładnie Pan przeczytał co wyżej napisałem. Jeszcze raz więc :) "Naturalnie bez zmiennych scena zachowuje się analogicznie.".

A przez powyższe należy rozumieć, że i wersja sceny z tylko jednym blokiem następującym po "TO" została przetestowana. Wariant ze zmiennymi miał być antidotum na niedziałającą zgodnie z oczekiwaniami scenę.

Klatka schodowa, 3 poziomy, na każdym poziomie moduł Double Switch.

- 1 klik klawiszem 1 włącza/wyłącza światło na danym poziomie i to naturalnie działa :),
- 2 klik klawiszem 1 włącza światło na wszystkich 3 poziomach (na całej klatce) i to działa tyle razy ile jest instancji,
- przytrzymanie klawisza 1 wyłącza światło na wszystkich 3 poziomach (na całej klatce) i to działa tyle razy ile jest instancji.

I testowana była opcja sceny:

- jeśli pilot modułu DS1 zostanie 2 razy kliknięty klawiszem 1
- lub
- jeśli pilot modułu DS2 zostanie 2 razy kliknięty klawiszem 1
lub
- jeśli pilot modułu DS3 zostanie 2 razy kliknięty klawiszem 1
TO
- grupa świateł (DS1 światło 1, DS2 światło 1, DS3 światło 1) włącz.

Jak to się więc ma do Pana teorii z zmiennymi? Scena wykonuje się blok po bloku, nie wszystkie bloki na raz, dwa, trzy, cztery, start. Może to Pan sobie przetestować na scenie włączającej światła. Zawsze uruchamiają się one jedno po drugim, wolniej lub szybciej, nigdy jednak na 3, 4, start :) Zmienna gdy pula instancji nie została wyczerpana zachowuje się prawidłowo i widać jak zmienia się po uruchomieniu sceny z parametru "CzekamNaKlik" na "P1Klik2" i wraca do "CzekamNaKlik". I światła świecą. Wyczerpanie puli "Ilość instancji" kończy się jedynie powiadomieniem o przekroczonej liczbie instancji. Reset centralki lub wyłączenie z poziomu interface web uruchomionych instancji pozwala na ponowne korzystanie ze scen. W FIBARO dzisiaj usłyszałem, że intensywnie pracują nad poprawką tego problemu. Jeśli ma Pan po obejrzeniu 5 setek instalacji systemu FIBARO większą znajomość rzeczy od supportu FIBARO to będę wdzięczny za pomoc.

Testowałem i takie dwie sceny z analogicznym jak wyżej rezultatem:

Scena 1:

- jeśli pilot modułu DS1 zostanie 2 razy kliknięty klawiszem 1
- lub
- jeśli pilot modułu DS2 zostanie 2 razy kliknięty klawiszem 1
lub
- jeśli pilot modułu DS3 zostanie 2 razy kliknięty klawiszem 1
TO
- zmienna MultiKlikKlatka = P1Klik2

Scena 2:

- zmienna MultiKlikKlatka = P1Klik2
TO
- grupa świateł (DS1 światło 1, DS2 światło 1, DS3 światło 1) włącz.
I
- zmienna MultiKlikKlatka = CzekamNaKlik

Maks ilość instancji uruchomiona i z dalszego uruchamiania sceny z poziomu fizycznych przycisków klops. I jaka rada Pana?

Link to comment
Share on other sites

Instalator montował moduły w puszkach, sceny to moja robota. W HCL nie ma niestety możliwości pisania scen w LUA i pozostaje to co jest. A to co jest, daje wiele do życzenia. A skoro centralka za 1000 PLN jest tak nie dopracowana to jak to rokuje na lepszą jakość HC2?

Link to comment
Share on other sites

Najlepsze jest to, że tę scenę można zrobić bezproblemowo blokowo jak się wie jak.. Niestety większość osób ma z tym problem.

Zaprszam na stronę gdzie można sie zapisac na kurs gdzie wszystko wytłumaczę:

Please login or register to see this link.

bo po raz kolejny spotykam się z niekompetentnymi instalatorami, którzy wiedzą tylko jak podłączyć kabelki,  a nawet z tym mają problem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Panie @viperlodz, najpierw zarzuca mi Pan pisanie nieprawdy: "Proszę mi wytłumaczyć logikę to już Panu to poprawię, żeby nie pisał Pan nieprawdy.".

Jak tłumaczę Panu logikę i objaśniam sposób wykonywania się sceny blokowej, oraz działanie zmiennych dezerteruje Pan i odsyła mnie do jedynego na świecie kursu :), a na stronie tej przeczytać można: "Aktualnie dostęp do kursu jest zamknięty", ba niżej: "Planowana data wznowienia kursu: wiosna 2019 r.". Nie wiem w jakiej strefie czasowej Pan przebywa, ale w mojej :) UTC+01 (Central European Time) jesień się rozpoczyna, jesień 2019 w dodatku.

Jak można zobaczyć na darmowej lekcji demo żadnej tajemnej wiedzy Pan nie przekazuje. Dla mnie jest to podstawa. Z dużym prawdopodobieństwem twierdzę, że żadnej tajemnej wiedzy w poruszanym temacie Pan nie posiada. W przeciwnym razie unik z odesłaniem mnie do wstrzymanego kursu ruszającego już wiosną 2019 :) (logika jak w systemie FIBARO) nie byłby potrzebny.

I bez urazy :). Nie moja wina, że nie potrafił Pan zademonstrować tu swojej wiedzy tajemnej: "Najlepsze jest to, że tę scenę można zrobić bezproblemowo blokowo jak się wie jak.. Niestety większość osób ma z tym problem.". Nie większość - wszyscy w zespole FIBARO. Od tygodnia nad tym siedzą i klops. A fachowca, który chwali robotę innego specjalisty rzadziej od yeti można spotkać.

Za darmo sprzedam Panu pomysł by swoje szkolenie z wiedzy tajemnej z zakresu obsługi systemu FIBARO, sprzedał Pan inżynierom, ekspertom, fachowcom, specjalistom, wizjonerom z FIBARO. Może im to faktycznie coś pomoże...

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

W poniedziałek wstawię scenę. W weekend odpoczywam. Tamten wpis zrobiłem zanim zauważyłem, że na drugiej stronie rozpisał Pan o co chodzi w tej scenie także nie zapoznałem się wtedy jeszcze z logiką.

 

Teraz też widzę, że nie korzysta Pan jak w scenie z Pilota, bo tak myślałem, a z modułu Double Switch gdzie wykorzystuje Pan podójne kliknięcie.

 

Podsumowując rozumiem, że dobrze działa włączenie/wyłączenie na 1 klik, ale 2 kliki działają tylko tyle razy ile jest instancji?

Pod S1 jest jedno i drugie kliknięcie?

Edited by viperlodz
Link to comment
Share on other sites

"W poniedziałek wstawię scenę. W weekend odpoczywam." W ten sam weekend, o drugiej w nocy pracował Pan naganiając na swój kurs :) Gdzie tu logika? Ale OK, potrzebne dodatkowe 48h na przemyślenie sprawy, rozumiem.

Nie wiem co Pan widzi, W weekend różne rzeczy można widzieć ;)

Wyżej na screenie widoczne jako aktywatory sceny są piloty, również w opisie scen o pilotach chyba jasno piszę:

"- jeśli pilot modułu DS1 zostanie 2 razy kliknięty klawiszem 1
- lub
- jeśli pilot modułu DS2 zostanie 2 razy kliknięty klawiszem 1
lub
- jeśli pilot modułu DS3 zostanie 2 razy kliknięty klawiszem 1
TO
- grupa świateł (DS1 światło 1, DS2 światło 1, DS3 światło 1) włącz."

Reasumując:

Jak widać na powyższym przykładzie scenę aktywować ma akcja na pilocie. Innych rzeczy, o których Pan pisze, że je widzi tu nie ma :) Scena testowana była na rozmaite sposoby od osobnych scen dla każdego pilota, przez sceny jak powyżej do scen ze zmiennymi.

- Dla S1:

a) 1 klik - standard włącz/wyłącz lokalne światło,
b) 2 klik - uruchom wszystkie światła na klatce,
c) przytrzymanie klawisza - wyłącz wszystkie światła na klatce.

I bingo: "rozumiem, że dobrze działa włączenie/wyłączenie na 1 klik, ale 2 kliki działają tylko tyle razy ile jest instancji?", prosto w punkt :) 

Link to comment
Share on other sites

Pilot to dla mnie KeyFob... a nie Double Switch dlatego mylnie jest to nazwane, więc widząc jako triger nazwę "Pilot" brałem pod uwagę to urządzenie. Także patrząc na screen sceny nie miałem pojęcia co Pan sobie tam wymyślił.

A na KeyFob pełno takich scen robiłem i działają także jedynie do zmiennej można było się przyczepić.

 

Pierwsza rzecz to lepiej wykorzystać wejście S2 do tego celu i do niej przypisać sceny. Zawsze odradzam klientom pod tym samym klawiszem pod którym jest reakcja tworzenie dwukliku, bo z tym są problemy.

 

Piałem o poniedziałku, bo wtedy będę miał czas w firmie przetestować tą scenę i być pewnym, że wszystko działa. U siebie w domu nie grzebię w systemie, a weekend wolę porobić inne rzeczy niż pomagać osobą, które mają o wszystko pretensje. A jak nie chce Pan poczekać do poniedziałku proszę dać znać to nie będę sobie głowy zawracał.

 

Dobra na szybko można sprawdzić tak.

Tworzymy zmienną "Klik" o wartosci TAK/NIE.

Tworzymy sceny "Klik na TAK" oraz "Klik na NIE" ktore ustawiaja zmienna na odpowiedni stan. Warunek poczatkowy musi byc nieprawdziwy bo recznie bedziemy to odpalac (za pomocą innej sceny).

 

W scenie głównej dodatkowo sprawdzamy warunek czy Klik == NIE.

Razem z włączeniem ustawiamy klik na TAK.

A po 1s ustwiamy Klik na NIE.

 

Powinno działać. Ogólnie wszystkie takie sceny piszę w LUA, ale jak jest jakiś bug to ta zmienna powinna pomóc.

 

 

Edited by viperlodz
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, dorinek napisał:

Ale Pan kluczy :) Całkiem jak w FIBARO.

Cały czas jest mowa o module Double Switch i o urządzeniu, które po dodaniu modułu DS do centrali przedstawia się jako "Pilot". Cały czas mówimy o fizycznych włącznikach na klatce schodowej w liczbie trzech, włącznikach na zapleczu których siedzą moduły Double Switch, a Panu się teraz wykluł moduł KeyFob. Zupełnie inny moduł FIBARO, który będąc faktycznie fizycznym pilotem, ni jak się ma do meritum sprawy i pilota będącego składową modułu Double Switch.

Wybaczy Pan, ale nie ja mylnie składową modułu Double Switch nazwałem pilotem. Też mi tu lepiej pasuje np. aktywator czy wyzwalacz. Ale z tym problemem musi Pan zgłosić się do FIBARO. Może będą w stanie przetworzyć feedback, że nazywanie pilotem de facto wirtualnego urządzenia modułu Double Switch i modułu KeyFob będącego fizycznym pilotem jest mylącą nomenklaturą. Nie tylko dla zwykłych użytkowników, ale również dla instalatorów, szkoleniowców i sprzedawców systemu ?

Cieszę się, że w końcu potwierdził Pan istnienie problemu: "pierwsza rzecz to lepiej wykorzystać wejście S2 do tego celu i do niej przypisać sceny. Zawsze odradzam klientom pod tym samym klawiszem pod którym jest reakcja tworzenie dwukliku, bo z tym są problemy.", bingo "są problemy"! Ja od siebie tylko dodam, że dla 2 kliku oraz dla przytrzymania S2 (drugiego przycisku) sceny zachowują się analogicznie. Po wyczerpaniu puli instancji, otrzymujemy komunikat o przekroczonej puli i sceny się nie uruchamiają. Więc może Pan również informować klientów, że z S2 rzecz podobnie jak z S1 się ma. Szkoda by na Panu psy wieszali za błędy FIBARO ?

Pisze Pan dalej:

"Piałem o poniedziałku, bo wtedy będę miał czas w firmie przetestować tą scenę i być pewnym, że wszystko działa. U siebie w domu nie grzebię w systemie, a weekend wolę porobić inne rzeczy niż pomagać osobą, które mają o wszystko pretensje. A jak nie chce Pan poczekać do poniedziałku proszę dać znać to nie będę sobie głowy zawracał."

Nie dziwię się, że u siebie w domu nie chce Pan przetestować prostej sceny. Faktycznie tu poligon doświadczalny jest bardziej odpowiedni :) Proszę nie narażać się członkom rodziny, poczekam do poniedziałku.

Pretensje mam do FIBARO za sprzedawanie produktów niezgodnych z deklaracjami. Do firm, instalatorów, sprzedawców FIBARO mam pretensję, że nie są w stanie przyznać, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Czy do Pana mam jakieś pretensje? Jaki koń jest, każdy widzi. Jak wyczaruje Pan przez weekend scenę, która będzie działała to serdecznie podziękuję, a i może zakupy w Pana sklepie zrobię :) Czekam do poniedziałku, za chęć pomocy dziękuję i życzę udanego weekendu.

 

Edited by dorinek
Poprawka tekstu
Link to comment
Share on other sites

Moim klientom wszystko działa, bo mają HC2 z napisanymi skryptami w LUA. W każdej instalacji wykorzystuję dwuklik i przytrzymanie na Double Switchu. Nigdy w życiu nie zamontowałem klientowi HCL (chyba, że jako rozszerzenie sygnału).

 

Jak Pan wie Double Switche są krócej na rynku niż Fibaro. U siebie mam system od 8 lat;) także proszę nie zmyślać po raz kolejny o jakimś poligonie doświadczalnym u mnie w domu, bo u mnie system działa nawet po 300 dni bez restartu. Moduły realay switch nie mają takich opcji jak pilot. Druga rzecz to piloty tworzą się dopiero od wersji 4.x także nie mam u siebie jak tego sprawdzić.

Ja u siebie dodawałem wszystkie moduły na dużo starszych wersjach. 3.x centralki i dopiero jakbym wykonał pełną rekonfigurację modulu pojawiłby się pilot, ale zmieniłoby to także ID modułu, który jest wykorzystywany w dużej ilości scen.

 

Już podałem Panu rozwiązanie, które powinno działać. Nawet dzisiaj, zeby mi Pan przez weekend nie truł...

Edited by viperlodz
Link to comment
Share on other sites

Nie czyta Pan ze zrozumieniem. Nie pisałem o poligonie doświadczalnym u Pana w domu :) Napisałem: "Nie dziwię się, że u siebie w domu nie chce Pan przetestować prostej sceny. Faktycznie tu poligon doświadczalny jest bardziej odpowiedni :) Proszę nie narażać się członkom rodziny, poczekam do poniedziałku.". Proszę o nie zmienianie sensu moich wypowiedzi.

Twierdzi Pan, że mój problem to przypadłość HCL, HC2 nie generuje tego typu problemów?
Tu moje pytanie - czy na HC2 dla scen w LUA również definiujemy liczbę instancji?

Pisze Pan: "u mnie system działa nawet po 300 dni bez restartu." - też tak chcę :)

Przetestowałem Pana propozycję i efekt jak z moimi scenami. Po przekroczeniu liczby instancji nici z kolejnego uruchomienia sceny przez 2 klik. Ale może nie do końca zrozumiałem Pana koncepcję. Może Pan bardziej szczegółowo opisać scenę "Klik TAK" i "Klik NIE"? Najlepiej blok po bloku. Tak jak wyżej opisuję swoje sceny. Obecnie w powiadomieniach otrzymuję info o przekroczonej ilości instancji dla każdej z 3 scen grających swoje rolę w uruchomieniu światła na klatce.

Link to comment
Share on other sites

Tak w HC2 tak samo definiujemy ilość instancji, ale w scenie LUA można na początku zdefiniować paramter

%% killOtherInstances - który powoduje zabicie innych instacji.

 

Dodatkowo można zdefiniować sprawdzenie w trakcie uruchomienia sceny czy są jakies inne instancje i zabić inne instancje przez co jest tylko jedna instancja sceny uruchomiona.

Przykładowo tak:

Please login or register to see this code.

 

Tak jak mówilem każdy mój klient ma takie sceny i na 100% chociaż jeden by do mnie zadzwonił, że po kilku dniach mu przestaje działać taka scena.

 

Może się okazać, że jest taki bug w HCL, ale jak mówiłem wcześniej ja stosuję HC2 i wszystkich na to namawiam, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przez to nie spotkałem się z takim problemem, a bez zobaczenia kodu w LUA co nie jest możliwe w HCL ciężko mi powiedzieć jak to sceny blokowe robią w HCL. Z ciekawości jeszcze przeczytałem Pana pierwszy wpis i nie ma w nim informacji o Dobule Switchu tylko o kliknięciu na przycisk 2 razy także widząc nazwę "Pilot" naturalnie wybrałem KeyFoba.

 

Klik TAk poniżej + ustawienie manualnego uruchomienia oraz odznaczenia trigera Temperatura. Chodzi o to, że ma to się wykonać jak my klikniemy. Trzeba pamiętać, żeby w tej głównej scenie zrobić opóźnienie uruchamiania tej sceny klik TAK. Jak to nie zadziała mam jeszcze jeden pomysł z ubiciem sceny w HCL, żeby scena działała.

Please login or register to see this image.

/monthly_2019_09/image.png.3a284d0e6a1a115ccd4f4deb58737d48.png" />

 

Żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr zdjęcie obecnego działania systemu u mnie:

image.png.46f23b6c7d0f3905cf4156a6567db3c1.png

Oczywiście musi być podpięty UPS pod Fibaro itd. aby to było możliwe.

 

Dobra rozwiązanie, które działa na 99,9999%;)

1. Trzeba stworzyć urządzenie wirtualne  z jedym przyciskiem np. o nazwie STOP SCENE

Pod przyciskiem wkleić trzeba kod:

Dodatkowo zaznaczamy czekaj na odpowiedź urządzenia.
 

Please login or register to see this code.

Trzeba zakodować nazwę użytkownika i hasło w base64 i podmienić pod user:password wykorzustując np. stronę

Please login or register to see this link.

Przykładowo wklejamy tam: maciek:haslo i to po konwersji powstanie wklejamy.

Natomiast w pierwszej linijce zamiast 169 podajemy ID sceny, którą zabijamy czyli w tym przypadku ta główna scena z "Pilotami od Double Switch".

W scenie głównej po włączeniu światła wstawiamy naciśnięcie przycisku tego urządzenia wirtualnego po 1s.

 

Korzystamy i cieszymy się z tego że działa i nie piszemy, że nie działa:)

 

Edited by viperlodz
Dopisanie rozwiązania:)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A tym razem widzę, że chyba faktycznie odkrył pan szczepionkę na chorobę męczącą sceny blokowe w systemie FIBARO.

Dobieramy się do tematu od strony ogona, by ominąć w ten sposób błędy systemu zaserwowane przez inżynierów z FIBARO, ale szanse na pomyślne wykonywanie się scen rosną i to znacznie :).

Już testuję rozwiązanie. Tu jeszcze moje pytanie - wirtualne urządzenie w jednej liczbie na każdą scenę, której łeb trzeba ukręcić, czy można w jednym urządzeniu wirtualnym wybić większą liczbę scen? Jeśli można w ten sposób dokonywać zbiorowych mordów to proszę o podanie przykładu składni. Z góry dziękuję.

Podsumujmy może błędy / niedociągnięcia systemu, które zgłaszam ja, i które również w trakcie naszej rozmowy potwierdza Pan:

1. Sceny blokowe się nie kończą, ilość instancji jest smyczą blokującą dowolną liczbę wywołań sceny (w omawianym przykładzie sceny uruchamiającej światło na 3 poziomach klatki schodowej po 2 kliku klawiszem S1 lub S2 modułu Double Switch). Prawdopodobnym obejściem tego błędu systemu jest zabijanie sceny przez osobne, specjalnie do tego stworzone urządzenie wirtualne i uruchamianie tego urządzenia z 1 sekundowym opóźnieniem w ostatnim bloku sceny.


2. Nazywanie urządzenia podrzędnego (wirtualnego) modułu Double Switch pilotem i pilotem nazywając moduł fizyczny KeyFob (moduł będący faktycznym pilotem) w systemie wprowadzona została nomenklatura myląca również instalatorów, sprzedawców i szkoleniowców FIBARO. Konieczne jest wprowadzenie wyraźnego rozróżnienia dla wymienionych pilotów lub zmiana nazwy dla pilota modułu Double Switch na np. aktywator.

3. Cytując przedmówcę: "Pierwsza rzecz to lepiej wykorzystać wejście S2 do tego celu i do niej przypisać sceny. Zawsze odradzam klientom pod tym samym klawiszem pod którym jest reakcja tworzenie dwukliku, bo z tym są problemy." - kolejne potwierdzenie problemów z modułem Double Switch FIBARO. Problem ten powoduje sporą niezgodność produktu z deklaracjami FIBARO i czas go rozwiązać.

Screen w załączeniu, widać na nim powiadomienia o przekroczonych liczbach instancji dla scen.

Tyle na obecną chwilę. Zabieram się za przetestowanie Pana rozwiązania z wirtualnym urządzeniem ubijającym scenę. 

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

O problemach mówilem mając na myśli wykorzystanie tego samego przycisku S1 do dwukliku. Wtedy zdarzyć się może że to co jest pod wyjsciem O1 włączy/wyłączy się i nie jest to błąd a tak skonstruowany moduł, aby nie było opóźnień. W innym wypadku trzebaby wstawić opóźnienie i czekać czy ktoś nie kliknine 2 razy przez co przy 1 kliku opóźnione byłoby włączenie. Z tego powodu ja to robie na oddzielnym S2 wyjściu, które nie ma nic podłączone pod O2.

 

Proszę nie łapać mnie teraz za słówka, bo podałem rozwiązanie, a już Pan kombinuje dalej i szuka w moich wypowiedziach problemów z systemem Fibaro.

 

Ilość instacji poza tym przypadkiem nie będzie przeszkadzać nawet w HCL.

Edited by viperlodz
Link to comment
Share on other sites

I udało się Panu znaleźć obejście błędu scen blokowych systemu FIBARO :). Dla mniejszego bałaganu rozumiem, że można stworzyć jedno urządzenie wirtualne z np. 4 przyciskami, każdy z przycisków wywołany zabija inną scenę. Czy tak?

Brawo ?

Szkolenie faktycznie może Pan zaoferować supportowi FIBARO. Mając dostęp do centrali przez tydzień nie byli w stanie rozwikłać logiki działania swojego systemu. Panu wystarczyły nie całe 2 dni i to bez dostępu do centrali :) Kapitalnie. Ogromnie dziękuję. Poprawiam inne sceny, które przez niekończące się instancję działały do momentu wyczerpania ich puli. Jak widzi Pan wyżej np. scena "Światło na Ruch" etc.

Na dzisiaj to wszystko, ale jeszcze się odezwę ? Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, dorinek napisał:

I udało się Panu znaleźć obejście błędu scen blokowych systemu FIBARO :). Dla mniejszego bałaganu rozumiem, że można stworzyć jedno urządzenie wirtualne z np. 4 przyciskami, każdy z przycisków wywołany zabija inną scenę. Czy tak?

Brawo ?

Szkolenie faktycznie może Pan zaoferować supportowi FIBARO. Mając dostęp do centrali przez tydzień nie byli w stanie rozwikłać logiki działania swojego systemu. Panu wystarczyły nie całe 2 dni i to bez dostępu do centrali :) Kapitalnie. Ogromnie dziękuję. Poprawiam inne sceny, które przez niekończące się instancję działały do momentu wyczerpania ich puli. Jak widzi Pan wyżej np. scena "Światło na Ruch" etc.

Na dzisiaj to wszystko, ale jeszcze się odezwę ? Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. 

 

Proszę. Tak można pod jednym urządzeniem dodać kilka zamknięć.

Światło na ruch jak jest dobrze zrobione może pokazywać błąd przekroczenia instancji, ale nie będzie powodować to zapętlenia i zaprzestania działania.

Sam u siebie mam kilka scen, które pokazują takie komunikaty, ale nie przeszkadza to w jego działaniu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
W dniu 22.09.2019 o 15:02, dorinek napisał:

 Dla mniejszego bałaganu rozumiem, że można stworzyć jedno urządzenie wirtualne z np. 4 przyciskami, każdy z przycisków wywołany zabija inną scenę. Czy tak?

 

Kolego @dorinek prośba o podzielenie się wiedzą (screenami) nt. tego urządzenia wirtualnego ubijającego wielokrotnie wywołane sceny. Rozumiem, że to na HCL?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
On 9/20/2019 at 9:21 PM, viperlodz said:

 

 

Jakby tak było jak Pan pisze to takich osób jak Pan byłoby dużo więcej. A sam znam z 500 super działających instalacji na Fibaro bez problemów.

 

Jestem Posiadaczem fibaro od praktycznie istnienia firmy, instalator który  mi to instalował budował wtedy MARKĘ firmy...

 

Ja jako użytkownik mogę powiedzieć że fibaro nie działa i nigdy nie działało... wieczne problemy, błędy inicjalizacji urządzeń, nieustanne losowe „umarlaki” W sieci, Nieustannie usuwane grupy asocjacyjne urządzeń, sceny „widmo” z randomowo włączanymi urządzeniami, lagi w działaniu/ odpytywaniu urządzeń, ciągle rozkalibrowywujące się rolety, błędy w wyświetlaniu urządzeń, usuwanie urządzeń/ukrywanie w interfejsie webowym/mobilnym....i wiele WIELE innych bugów!!!! Niekończące rekonfiguracje, urządzenia bez szablonów, ciągle błędne/naprawiane RGBW... Prawie 8 lat czekania i dalej nic nie działa jak powinno!!!
 

System fajny, w reklamach marketingowych i na tym się to kończy...

 

i po co komu HC3?? Czy nowa beznadziejnie działająca aplikacja?? Naprawcie to czego przez 8 lat nie zrobiliście!!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...