Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


3 lata z Fibaro czyli jak "stracić" znajomych.


Guest andre

Recommended Posts

Guest andre
Ponad 3 lata temu po wcześniejszym, półrocznym czytaniu forum postanowiłem zaadoptować dziecko o imienu Hacedwa .Pech chciał, że jak 150-ciu pierwszych chętnych,tak i ja trafiłem na egzemplarz z wadą genetyczną.

Jednak Fibaro jako nowoczesna, innowacyjna, młoda firma, szybko wymieniła wadliwy egzemplarz na własny koszt, dodając do tego gratisy, co długo wpływało na moje bardzo pozytywnie postrzeganie jej wiarygodności i troskę o klienta. Hacedwa od początku było dzieckiem trochę autystycznym nie reagowało w sposób oczekiwany na polecenia, czasami samo budziło się w nocy zapalając co się dało lub przeciwnie, nie reagowało na komendy ale jak sobie tlumaczylem  takie osobniki czasem wykazują  oznaki geniuszu przy całym genetycznym ograniczeniu.Ten wspólny język z osobnikiem to było LUA o którym ja też nie miałem żadnego pojęcia.

Ponieważ traktowałem to trochę hobbystycznie moglem przymknąć oko na niedociągnięcia zwłaszcza, ze instalacja nie była rozległa ok. 20 urządzeń z czasem rozrosla się o kilkanaście tzw.embeded things, setkę wirtualek i scen,i tam gdzie nie potrzebowałem funkcji z-wave a dzialalo podobnie, zastąpowałem tańszymi rozwiązaniami.

Moi sąsiedzi,których mam w zasięgu wzroku, dwa lata temu poprosili mnie czy mógłbym im pomóc skompletować podobną instalację na co powiedziałem, że jak najbardziej ale dopiero jak powstanie stabilny soft bo znając ich zdolności techniczne więcej bym przebywał u nich jako serwisant niż u siebie w domu.I tak  co pół roku bylem przez nich indagowany w temacie więc odpowiadałem zgodnie z powszechnie  znaną prawdą, że jeszcze nie czas.Ok. pół roku temu sąsiedzi początkowo jakby zaczęli mnie unikać , nie machali ręką na powitanie nie mówiąc o braku zaproszeń  na degustację nalewki. Sprawa się niedawno wyjaśniła po spotkaniu  sąsiada w pubie, gdzie powiedział mi po paru głębszych, że zamówił instalację HC-2 i od kilku miesięcy nie ma dostępu do wielu urządzeń i do swojej żony a serwis go często olewa i każe wykonywać rzeczy o których on nie ma pojęcia, przepraszając i przyznając,że teraz rozumie dlaczego go wstrzymywalem. Skończylo się bólem glowy następnego dnia a jednak pozytywnie.

Sądząc po ostatnich zmianach na forum i ostentacyjne zepchnięcie polskiego forum do poziomu stopki, odnoszę wrażenie,że jesteśmy już zbędni jako króliki doświadczalne w aktualnym modelu biznesowym firmy, nie mniej wielką przyjemnością i zaszczytem bylo poznać  wielu pasjonatów w tym miejscu bo dzięki Waszym postom, bezinteresownemu poświęceniu czasu i wiedzy uzyskałem sporo nowych doświadczeń  za co serdecznie dziękuję. Pora teraz rozpocząć kolejny etap w związku z planowaną przeze mnie budową nowego domu.

Oczywiście HC-2 zostanie u mnie jako jeden z wielu elementów instalacji rozproszonej ale postanowiłem zaadoptować nowe dziecko, wychodząc z założenia, że dwójka dzieci wychowa się lepiej niż jedno.Czy drugie okaże się też autystyczne czas pokaże.

Choć nie cierpię zwrotu inteligentny dom ,wolę określenie automatyka domowa, reasumując doświadczenia  moich trzech lat zakończę  truizmem:

 "każdy system inteligentnego domu jest tak inteligentny jak jego właściciel(operator,twórca) ale nie bardziej" 

Link to comment
Share on other sites

 

 "każdy system inteligentnego domu jest tak inteligentny jak jego właściciel(operator,twórca) ale nie bardziej" 

 

I to jest chyba najlepsze podsumowanie Fibaro

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

 

Moje doswiadczenia z nim (co prawda na razie tylko kilkumiesieczne) sa dokladnie takie same i podobnie nie odwazylem sie jeszcze polecic tego rozwiazania komus, kto nie chce zostac hobbystycznym programista lua i debug'owaczem problemow z losowo niedzialajacymi urzadzeniami.

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak
  • Topic Author
  • andre : mam takie same odczucia i przyłączam się do bojkotu forum, na dodatek zabieram się za testy innych urządzeń. U mnie czara goryczy się przelała.

    Mimo moich naprawdę usilnych starań, tworzenia rozwiązań , które łatają to co od początku powinno działać, nadal nie mogę polecić Fibaro swoim znajomym.
    Nie będę wylewał tu swoich żali bo to i tak nic nie da. Z Fibaro nie jest już mi po drodze i szukam czegoś innego.
    Oficjalnie przyznaje że wywaliłem kupę kasy i czasu w błoto. Jak nie będę miał co robić to opiszę wszystko na swoim blogu.
    Jedynym pozytywem jest to, że poznałem tu wielu wspaniałych ludzi i nauczyłem się bardzo dużo.
    Życzę wszystkim powodzenia. "Nie martwcie się"  

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />
    Link to comment
    Share on other sites

    Guest damian
  • Topic Author
  • No cóż, biorąc pod uwagę wiele czynników (zależnych od Fibaro-team i niezależnych) ja również nie mam odwagi polecić komukolwiek ze znajomych tego rozwiązania, a co więcej, tak jak i Sztywniak powoli rozglądam się za alternatywą - nawet mam już na oku pewne rozwiązanie.

     

    Czynników decydujących o zmianie jest wiele:

    - support Fibaro, daleki od profesjonalnego

    - forum Fibaro, gdzie polska część pasjonatów/developerów/monterów została zepchnięta na margines

    - stabilność oprogramowania daleka od ideału

    - opieszałość programistów Fibaro

    - solidność produktów Fibaro

    - niedotrzymywane obietnice zespołu Fibaro

    - teoretyczne problemy z 868MHz w najbliższej przyszłości

     

    Przyznaję, zachłysnąłem się tym produktem swego czasu (grubo ponad dwa lata już w tym siedzę!), jednak na chwilę obecną nie jestem w stanie powierzyć bezpieczeństwa domu, swojego ani rodziny urządzeniu, które na filmach reklamowych wygląda świetnie a w rzeczywistości potrafi być bezużyteczną kupą drogiego złomu.

     

    Przykro mi, Fibaro, jeśli czegoś nie zmienicie i nie zrobicie tego naprawdę cholernie szybko, to kliknę "wystaw aukcję" na jakimś popularnym portalu aukcyjnym a wszystkie sprytne rozwiązania które wymyśliłem, opracowałem i wdrożyłem przeniosę na inną platformę.

    Link to comment
    Share on other sites

    Sztywniak: piszesz "Z Fibaro nie jest już mi po drodze i szukam czegoś innego." 

    Ja też rozglądam się za alternatywą i zaciekawiłeś mnie systemem GRENTON. 

    Dla mnie najistotniejsza sprawa to przewodowo-bezprzewodowy system, a co za tym idzie stabilność. Tam gdzie mogę zawsze pcham kabel. Niestety w Fibaro jedyna możliwość przewodowa to zakup zewnętrznego sterownika z interfejsem ethernet i tworzenie wirtualnego urządzenia (bardzo kombinowane rozwiązanie) a co gorsza nie zanosi się jakąkolwiek rewolucję w tym temacie

    Czy coś już wiesz na temat GRENTON: ceny, możliwości zakupu, intergracji z HC2?

    W sieci niewiele tego jest.

     

    damian: piszesz "nawet mam już na oku pewne rozwiązanie."

    Wiem że niezbyt chętnie się wypowiadasz "na marginesach" ale czy możesz zdradzić co ci w oko wpadło?

    Link to comment
    Share on other sites

    @flapjack Ja zainteresowałem się Loxone, dość ciakawe podejście do tematu i łatwa konfiguracja. Obecnie to mój typ na kolejną instalację.

    Link to comment
    Share on other sites

    Ciekawe rozwiązanie i cenowo zbliżone do fibaro. Za to co włożyłem w fibaro miałbym całkiem sporą instalację Loxone. Gdyby tylko fibaro miało urządzenia przewodowo komunikujące się z HC2, bo pod tym względem HC2 działa u mnie bardzo stabilnie (sonos, TV, liczniki prądu itp.), nie zamieniałbym tego systemu. 

    Czekałem tyle to i jeszcze trochę poczekam może się coś zmieni. 

    Link to comment
    Share on other sites

    Ja 3 m-ce temu przesiadłem się na Indigo. Główną zaletą było to, że od wielu lat jestem użytkownikiem sprzętu Apple więc miałem pod ręką starego Macbooka, którego użyłem jako servera systemu z dodanym donglem z-wave. Silnik z-wave moim zdaniem jest o klasę lepszy niż ten z Fibaro.... Ponadto nie chciałem wywalać ok 100 urządzeń z-wave poinstalowanych w domu,  które kupiłem w Fibaro wraz z HC2.

    Na początku było trochę pracy z przeniesieniem urządzeń (głównie bateryjnych bo sieciowe poszły z marszu) oraz z przygotowaniem Interface na iPada. Po 3 miesiącach użytkowania muszę jednak powiedzieć, że z punktu widzenia funkcjonalności i stabilności jest to o niebo lepsze rozwiązanie.

     

    Zniknęły kluczowe dla mnie problemy:

    - żadnych martwych urządzeń i padania przez to scenariuszy (mam ich dziesiątki)

    - wieszanie się i pożeranie baterii Danfossów (przez 3 m-ce ubyło zero baterii a z Fibaro musiałem je wymieniać 2-3 razy w sezonie)

    - żadnego padania przy upadku zasilania (używam 6 letniego macbooka i baterie nadal wytrzymują ponad 2 godziny)

    - żadnych problemów ze zdalnym dostępem (używam zarówno VPN jak i oferowanego przez Indigo zdalnego połączenia po SSL)

     

    A najważniejsze to koniec wiecznego narzekania rodziny, że ciągle coś nie działa jak trzeba.

     

    Sopro pracy wymagało co prawda przygotowanie interfejsu na iPada i iPhone (Indigo dostarcza fajne narzędzie do tworzenia własnych stronek) ale jest to wreszcie aplikacja ergonomiczna, którą wszyscy używają. iPada z Fibaro tylko ja używałem

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

     

    Przy okazji doszły świetnie działające pluginy do kamer, Sonosa, Yamahy, pogody, świetnych wykresów itd

     

    Dołożyłem jeszcze parę narzędzi do testowania sieci z-wave typu: mapa sieci, analiza ilości połączeń i czasu odpowiedzi urządzeń i wszystko wreszcie hula jak powinno.

     

    Mam też wreszcie czas na rozwijanie innych hobby oraz dokładanie kolejnych urządzeń np buduję licznik energii, gazu itp na bazie modułów wi-fi, które można prosto podłączyć do systemu.

     

    Wiem, że Indigo nie jest dla każdego ale w moim przypadku sprawdza się znakomicie. 

    Życzę Wam zatem również znalezienia rozwiązania, które będzie radością a nie ciągłą walką 

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_biggrin.gif" alt=":-D" />

     

    Na pewno od czasu do czasu będę na to forum zaglądał, bo tak jak i Wy jestem pasjonatem tego typu rozwiązań i aż dziw bierze, że Fibaro nie potrafi wykorzystać we właściwy sposób zaangażowania tak znakomitej grupy szaleńców (w dobrym tego słowa znaczeniu)...

    Link to comment
    Share on other sites

    Richo -

    załóż firmę i rób interes. Z taką wiedzą uda Ci się. Masz we mnie pierwszego klienta.

    Opracowałeś system przez 3 miesiące, a Fibaro przez ten czas nie jest w stanie poprawić podstawowych błędów. Fibaro ma tylko jedną zaletę - dobrego markietingowca.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 months later...

    Ja z kolei przestałem inwestować w jakiekolwiek kolejne urządzenia - na szczęście mam ich niewiele, bo kilkanaście. Mało to wszystko nie kosztowało, ale jeszcze mogę się wycofać, gdy ktoś zaproponuje ciekawą alternatywę. Postanowiłem już, że gdy tylko będę robił jakikolwiek remont w domu, ciągnę osobne peszle, aby docelowo przejść na coś przewodowego. Podobnie jak wielu z was dałem się kupić pięknym reklamom - a tak btw to z prawnego punktu widzenia można spokojnie dochodzić swoich praw przed sądem jako niezgodność towaru/produktu z umową. Przedtem warto zgłosić do Suportu swoje uwagi i dać im np. 3 tygodnie na rozwiązanie. Rozwiązanie oczywiście nie przyjdzie i to będzie podstawą do wystąpienia o zwrot kosztów. Ja sprzęt mam na szczęście na gwarancji. Poczekam jeszcze do końca roku, ale jak usłyszę, że wypuszczają coś nowego, wrzucą do sieci nową reklamę a nie usuną znanych od lat błędów, to pewnie korki wybije mi wcześniej i nie będę miał skrupułów.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...

    Boogie administrator usunoł mój post z alternatywną firmą produkującą na z-wave mój adres to [email protected] bardziej dopracowany soft mniej zawieszający się od f.....   . osobiscie nie znam parametrów konkurencji .

     

    O to odpowiedź P. j.nowickiego

     

    Rozumiem, jednak obawiam się, że brak dostępności niektórych urządzeń w naszej ofercie (chociaż są dostępne inne urządzenia Z-wave spełniające tę rolę) czy problemy z obecnym oprogramowaniem lub sprzętem nie ma związku z faktem reklamowania na naszym forum rozwiązań konkurencyjnych jako alternatywy, a nie komplementarnego składnika systemu.

    Pozdrawiam.

     

    Nie napisał jakie dostępne inne urządzenia spełniające tę rolę

     

    Już na samym początku powinni mieć poniższe podobne urządzenia na z-wave

     

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 6 months later...

    Firma co roku na targach pokazuje to samo. Mają jak na razie duży falstart także ciężko coś o niej powiedzieć...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 8 months later...

    saoistne restarty oraz permamentny 503 - oddane do serwisu ( za co dziekuje ) - orzeczenie serwisu - wina zasilania a doklanie skokow napiecia. Nie ze mna dyskutowac takie rzeczy w koncu support zna sie lepiej ode mnie na konstrukcji sprzetu. Rozumiem - nie mam najnowszego APC ale daje rade... Nagrywam na wideo - co 5 minut samoistny restart do 10 diod swiecacych. fw. 4.100

     

    zapomnialem jaki to wku*&&^ system jest.... 

    Link to comment
    Share on other sites

    Witam!

    Też minęły ponad 3 lata od kiedy korzystamy z pierwszej centralki w firmie (notabene jako pokazowa).  Softy od 1.xx przeżyłem po kolei każdy (pomijając alphy). Nie mam dużo scen (poniżej 50)  i może to jest klucz do stabilnego działania. Podejrzewam, że soft mocno zżera zasoby stąd panel diagnostyka. Po ostatnich update'ach przełączanie zakładek powoduje irytujące kręcenie kółka. Coraz więcej grafiki w panelu, który używam tylko do ustawień.  Ale konkret czego mi brakuje:

    - zmiana ikony Wall Plug - czy to taki wielki problem? nie wymagam kilku ikon jak dla rolet , wystarczy dla on/off oraz pobór w cyfrach

    - wirtualki wyświetlane w działach - urządzenie przewodowe (tcp/ip) sterujące światłem i tak będzie w wirtualnych, powinna być opcja "czym steruje" itd.,

    - vpn z poziomu centralki - chyba że nadmiernie obciążyło by to zasoby.

    Co mnie wkurza:

    - narzucanie nowych rozwiązań zamiast dodanie nowych rozwiązań - np. chce się logować loginem po staremu

    - nowe wersje oprogramowania bardziej rozbudowane graficznie - lubię jak coś ładnie wygląda ale bez przesady, tam siedzi biedny atom, w metalowej puszce dajcie mu pracować,

    Czy cena za wysoka ? i tak i nie.

    Kupując płacimy raz - mamy update i dostęp z zewnątrz bez opłat (mam nadzieje że to się nie zmieni) więc ktoś musiał tak skalkulować koszty lub liczyć na ciągłą sprzedaż że to się opłaca.

    Cena modułów - kupiłem chipsety zwave z chin - 80 zł (free shiping) , do tego muszę zrobić zasilacz i obwód wykonawczy na tyle dobrze, aby nie bał się tego zostawić bez nadzoru. Robi się koło 130 zł. Do tego wymiary nie pozwalają na wepchanie w puszkę (przy seryjnej produkcji i pcb pewnie bym upchał) - możliwości takie jak kosty w wersjach z przed 3 lat v1.7 - on/off, dimmer na triaku, rolety z zadziałem krańcówek. Więc 299 w detalu za kostkę, a nie kupujemy pojedynczo zazwyczaj chyba nie jest przesadą.

    Się rozpisałem, ale ok co prawda to prawda. Pozdrawiam wszystkich

     

    PS.

    Zepchnięcie polskiego działu do poziomu stopki wynika zapewne z podziału sprzedaży urządzeń : 5-8% Polska, pozostałe świat - więc nie ma co się dziwić.

     

    Edited by yulas
    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 years later...

    Witam serdecznie.

     

    Pierwszy wpis w tym wątku jest z roku 2015. Mamy 4 lata później i w dalszym ciągu o FIBARO nie wiele można napisać dobrego. Po 10 latach system w dalszym ciągu ma wady okresu prenatalnego. Najprostsze sceny blokowe mają problem z prawidłowym funkcjonowaniem. Wsparcie FIBARO jest na żenująco niskim poziomie. Obecnie w wersji beta ograniczona została spamerska funkcjonalność systemu. Powiadomienia e-mail o rozładowanej baterii nie będą wysyłane co godzinę, a raz na 24h. Sukces! Wystarczyło 10 lat...


    Niestety w przypadku scen blokowych problem mający 10 lat w dalszym ciągu rozwiązany nie został. Prosta scena: jeśli przycisk 2 razy wciśnięty to włącz światło X, Y i Z lub druga scena jeśli przycisk przytrzymany to wyłącz światło X, Y i Z. Eksperci z FIBARO przez 10 lat nie dojrzeli do tego, że scena blokowa, skrypt po wykonaniu powinien przestać się wykonywać. Obecnie w systemie FIBARO tworząc opisaną wyżej scenę musimy określić ilość instancji dla sceny. Funkcjonalność ta ma ograniczyć zużycie zasobów centrali. Działa jednak wręcz odwrotnie.

     

    Ilość instancji określa ilość razy wywołania sceny. Jeśli liczbę zdefiniujemy na 1 to przy drugiej próbie wywołania sceny przez dwukrotne wciśnięcie przycisku otrzymamy jedynie powiadomienie o przekroczonej liczbie instancji. Ustawiając liczbę na 10, 11 wywołanie da analogiczny efekt. By móc korzystać z funkcjonalności konieczny jest restart centrali lub zalogowanie się do wersji webowej systemu i zabicie instancji. Pan Boch na infolinii poinformował mnie, że scenę mogę uruchomić z aplikacji mobilnej. Chcąc ją wyłączyć, zabić proces, zakończyć wywołanie instancji mogę wykonać z poziomu systemu webowego. Świetnie do tej logiki pasuje slogan reklamowy FIBARO "Czas na nowoczesne życie", tak świetnie jak pięść do nosa. 

     

    Moja cierpliwość do FIBARO i sposobu traktowania klientów przez firmę się skończyła. Zapraszam na stronę:

    Please login or register to see this link.

     . Może nasz PR będzie w stanie wymóc na FIBARO poważne podejście do sprawy. Najpierw produkt, później sprzedaż, nie najpierw sprzedaż, a później jakoś to będzie. Głęboko zastanawiam się nad pozwem zbiorowym przeciwko firmie. Produkty są niezgodne z deklaracjami producenta. Komuś działają sceny oparte na GPS? To co wyprawia FIBARO to ŻENADA! 

    Nie pozwólmy się oszukiwać. Nie bądźmy wiecznymi testerami. Zapraszam na FB :) Zmotywujmy FIBARO do działania.

    Edited by dorinek
    Błędne przekierowanie URL
    • Thanks 1
    Link to comment
    Share on other sites

    Godzinę temu, dorinek napisał:

    Witam serdecznie.

     

    Pierwszy wpis w tym wątku jest z roku 2015. Mamy 4 lata później i w dalszym ciągu o FIBARO nie wiele można napisać dobrego. Po 10 latach system w dalszym ciągu ma wady okresu prenatalnego. Najprostsze sceny blokowe mają problem z prawidłowym funkcjonowaniem. Wsparcie FIBARO jest na żenująco niskim poziomie. Obecnie w wersji beta ograniczona została spamerska funkcjonalność systemu. Powiadomienia e-mail o rozładowanej baterii nie będą wysyłane co godzinę, a raz na 24h. Sukces! Wystarczyło 10 lat...


    Niestety w przypadku scen blokowych problem mający 10 lat w dalszym ciągu rozwiązany nie został. Prosta scena: jeśli przycisk 2 razy wciśnięty to włącz światło X, Y i Z lub druga scena jeśli przycisk przytrzymany to wyłącz światło X, Y i Z. Eksperci z FIBARO przez 10 lat nie dojrzeli do tego, że scena blokowa, skrypt po wykonaniu powinien przestać się wykonywać. Obecnie w systemie FIBARO tworząc opisaną wyżej scenę musimy określić ilość instancji dla sceny. Funkcjonalność ta ma ograniczyć zużycie zasobów centrali. Działa jednak wręcz odwrotnie.

     

    Ilość instancji określa ilość razy wywołania sceny. Jeśli liczbę zdefiniujemy na 1 to przy drugiej próbie wywołania sceny przez dwukrotne wciśnięcie przycisku otrzymamy jedynie powiadomienie o przekroczonej liczbie instancji. Ustawiając liczbę na 10, 11 wywołanie da analogiczny efekt. By móc korzystać z funkcjonalności konieczny jest restart centrali lub zalogowanie się do wersji webowej systemu i zabicie instancji. Pan Boch na infolinii poinformował mnie, że scenę mogę uruchomić z aplikacji mobilnej. Chcąc ją wyłączyć, zabić proces, zakończyć wywołanie instancji mogę wykonać z poziomu systemu webowego. Świetnie do tej logiki pasuje slogan reklamowy FIBARO "Czas na nowoczesne życie", tak świetnie jak pięść do nosa. 

     

    Moja cierpliwość do FIBARO i sposobu traktowania klientów przez firmę się skończyła. Zapraszam na stronę:

    Please login or register to see this link.

     . Może nasz PR będzie w stanie wymóc na FIBARO poważne podejście do sprawy. Najpierw produkt, później sprzedaż, nie najpierw sprzedaż, a później jakoś to będzie. Głęboko zastanawiam się nad pozwem zbiorowym przeciwko firmie. Produkty są niezgodne z deklaracjami producenta. Komuś działają sceny oparte na GPS? To co wyprawia FIBARO to ŻENADA!

     

    Nie pozwólmy się oszukiwać. Nie bądźmy wiecznymi testerami. Zapraszam na FB :) Zmotywujmy FIBARO do działania.

     

    Zadam proste pytanie sam Pan montował system czy ktoś?

    Link to comment
    Share on other sites

    Ktoś. I ten ktoś również potwierdza istnienie problemu. W tym tygodniu Pan Boch i ponoć spora grupa inżynierów została zaciągnięta do roboty by problem wyeliminować. Po raz enty. Mam nadzieję, że tym razem się uda.

     

    W załączeniu scena blokowa, której maksymalna ilość uruchomień jest warunkowana przez wybraną liczbę instancji. Jedna instancja = jedno wywołanie sceny. Jedno wywołanie sceny bo skrypt siedzący na jej zapleczu po przetworzeniu ostatniego bloku się nie kończy, nie wraca do punktu wyjścia. Włączył światło, wykonał robotę, ale udaje, że dalej coś robi. W centrali "Ilość instancji 1" powinna być widoczna w chwili wykonywania się blok po bloku sceny. Po przetworzeniu ostatniego bloku ilość instancji powinna zmienić się na 0, a scena powinna oczekiwać na kolejne wywołanie. De facto w ustawieniach sceny blokowej powinna istnieć możliwość określenia czy po wywołaniu sceny przetwarza się ona od bloku A do Z i kończy swoje działanie czy przetwarzana jest ona od momentu włączenia do momentu wyłączenia. W tym drugim przypadku możliwość wyłączenia (nie tylko włączenia) sceny powinna być również dostępna w aplikacji mobilnej.

     

    Naturalnie bez zmiennych scena zachowuje się analogicznie. Podobnie rzecz się ma również gdy przed "TO" jest tylko jeden blok z pilotem.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    Rozumiem, że są to 3 różne piloty.

    W scenie jest błąd i dlatego to źle działa. Radzę poszukać innego fachowca, który się zajmował u Pana systemem.

     

    Jakby tak było jak Pan pisze to takich osób jak Pan byłoby dużo więcej. A sam znam z 500 super działających instalacji na Fibaro bez problemów.

     

    Proszę mi wytłumaczyć logikę to już Panu to poprawię, żeby nie pisał Pan nieprawdy.

     

    Ogólnie jest problem ze zmianną która Pan ustawia. Daje Pan jej dwa różne stany a ten kod jest w jednym momencie uruchamiany.

    Link to comment
    Share on other sites

    Jeszcze moje trzy grosze, jeśli to ktoś a nie Pan amatorsko instalował Panu system to jako fachowiec powinien napisać zooptymalizowaną scenę pod Pana potrzeby w LUA a nie blokowo. Wizard blokowy jest przewidziany dla doraźnego pisania scen lub przez osoby które nie zajmują się zawodowo lub hobbistycznie ale w sposób zaawansowany automatyką domową. Jak napisał wyżej @viperlodz proszę opisać co Pan chce uzyskać, a na forum jest wielu ludzi którzy postarają się pomóc. Jedyna kwestia to że większość tego typu spraw odbywa się w części angielskiej forum.

    Co do reszty popieram przedmówcę tj. zmiany serwisanta, jeśli sam Pan nie para się konfiguracją systemu, na lepszego.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...