Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


YAMAHA RX-V773


Jacek Stark

Recommended Posts

Jeżeli ktoś posiada amplituner YAMAHA RX-V773 to posiadam napisany przeze mnie VD - udostępnie.

 

Jacek

 

Ps 

Obsługa:

Serwer sieciowy - MediaShare, USB, NET Radio.

 

 

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • Hej

    teraz dopiero zobaczyłem post, dołączam vfib

    Należy stworzyć 2 zmienne globalne nie predefiniowane.

    YAMAHA i YAMAHA_SET

    W polu IP VD wpisz IP swojego aplitunera. Amplituner ustaw: "zawsze w nasłuchu net"

     

    Jacek

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    dzięki

    skopiowałem, ale niestety nie działa na 671

    w jakim celu tworzy się zmienne?

    zauważyłem, że ich wartość zmienia się zgodnie ze zmianami na "pilocie" VD, ale nie ma to wpływu na amplituner

    szkoda

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • No szkoda. Zmienne globalne tworzę dla odczytywania i obrazowania stanu amplitunera podczas jego pracy

    Skoro odczytuje poprawnie stany to może i je wysyła. Sprawdź w ustawieniach ( setup ) amplitunera czy dopuszczone jest sterowanie z NET`u. Czy działa Ci obsługa z przeglądarki internetowej po wywołaniu adresu IP ?

     

    kończę temat i

    wyłączam się z dyskusji na znak poparcia dla "POLSKIEGO" forum.....

    Link to comment
    Share on other sites

    poszukałem na forum i znalazłem u Kolegów smk23us, Dannyboy i gucio1234 wskazówkę: w VD należy wpisać port TCP 80

    działa on/off, mute, source, klawisz +/-5dB, innych nie sprawdzałem

    nie działa natomiast suwak volume

    na razie to mi wystarcza, jak znajdę czas spróbuję pobawić się suwakiem

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • poszukałem na forum i znalazłem u Kolegów smk23us, Dannyboy i gucio1234 wskazówkę: w VD należy wpisać port TCP 80

    działa on/off, mute, source, klawisz +/-5dB, innych nie sprawdzałem

    nie działa natomiast suwak volume

    na razie to mi wystarcza, jak znajdę czas spróbuję pobawić się suwakiem

     

    Wszędzie gdzie jest 180 zamiast selfId należy to zmienić. "180" to moje ID VD, nie zmieniłem przed wyeksportowaniem.

     

    W polu LUA suwaka powinno być:

    Please login or register to see this code.

    Jacek

    Link to comment
    Share on other sites

    Nie wiem czy mam rację, ale jak bawiłem się komendami i przerabianiem VD Dannyboy'a, to wygląda na to że różne modele amplitunerów Yamaha nawet z tej samej linii mają inne komendy sterujące. Także te funkcje co działają w RX-V773 mogą nie działać w 673 czy 573. Na szczęście on/off i volume działa, a to akurat (przynajmniej dla mnie) najbardziej przydatne. 

     

    Pobawię się VD Jacka, bo jest zdecydowanie fajniejszy niż ten co mam obecnie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Nie wiem czy mam rację, ale jak bawiłem się komendami i przerabianiem VD Dannyboy'a, to wygląda na to że różne modele amplitunerów Yamaha nawet z tej samej linii mają inne komendy sterujące. Także te funkcje co działają w RX-V773 mogą nie działać w 673 czy 573. Na szczęście on/off i volume działa, a to akurat (przynajmniej dla mnie) najbardziej przydatne. 

     

    Pobawię się VD Jacka, bo jest zdecydowanie fajniejszy niż ten co mam obecnie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Klawisze MS i JS to ulubiona muzyka na NET_RADIO mojej żony i moja. Można to dowolnie zmienić pod swoje potrzeby.

    Swoją Ikonę należy podstawić tak naprawdę tylko pod "info". Ten klawisz wywoływany jest co 20 sek. więc i tak on jest wyświetlany.

     

    TAK naprawdę teraz sprawdziłem trochę "kodu". Przepatrzcie wszystkie linie kodu i tam gdzie jest 180 to wstawcie selfId.

    W "info" jest ich całe multum. Jest tego chyba ze 100 pozycji. Dołączam nowy vfib.

     

    VD powinien co 20 sek wyświetlać aktualny tytuł utworu i nazwę stacji jeżeli tak nie jest to coś nie tak - sprawdzić ID VD.

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • w 671 suwak działa odwrotnie

    jutro spróbuję to zmienić

    On tak działa jak poziom "volume" yamahy tj. ( ilości -dB do poziomu max ) im mniej dB pokazuje tym poziom vol jest większy.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...