Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

ZXT-120 EU Remotec Technology Ltd


Jacek Stark

Question

W końcu udało mi się uruchomić sterowanie klimatyzatorem przy użyciu ZXT-120EU Remotec. Klimatyzator z poza listy dostępnych kodów  ZXT-120EU. Pracuje na parametrach: 27 2d 00 czyli na kodach nauczonych.

 

Mój klimatyzator to AKAI. Nauczyłem urządzenie 6-ciu kodów oryginalnego pilota od klimatyzatora. Jakie było moje zdziwienie jak się uruchomił i pracował a następnie mogłem go wyłączyć.

 

Jacek

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Witam. Wczoraj dodałem zxt120 do HC2 i po nauczeniu kodów działa ok na zasilaniu z usb na bateriach gubi łączność z centralą i co ciekawe mam zxt120 z wersją oprogramowania V1.80 a Fibaro pokazuje że ma oprogramowanie 1.20.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • @Patrykos 

     

    Spróbuj wybrać inny kod dla danej firmy lub spróbuj nauczyć urządzenie kodów Twojego pilota. Wtedy zobaczysz czy reakcja się zmieniła.

    A zobacz co się stanie jak dwa razy wciśniesz klawisz wirtualny urządzenia.

     

    Edited by Jacek Stark
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Inne kody dla Daikin nie działają z tym klimatyzatorem tylko ten 470. Zauważyłem, ze dzieje się to po wyłączeniu prądu i włączeniu, wtedy urządzenie sobie przestawia, jednakże po miękkiej konfiguracji znowu dobrze działa. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • @Patrykos poczytaj instrukcje klimatyzatora. Tam jest ustawienie klimy po zaniku prądu. Prawie wszystkie klimy to mają.Tam powinny być dwie opcje: 1 klima wraca do poprzedniego stanu z przed zaniku zasilania i 2 Klima pozostaje wyłączona.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @Jacek Stark źle mnie zrozumiałeś ale przy okazji to sprawdzę. Chodzi o to, że klima ma prąd włączony, urządzenie też, a wyłączam centralkę Fibaro, na drugi dzień wracam i włączam i pojawiają się takie błędy :( 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć,

     

    Skusiłem ;) Pozbyłem się Troteca, zakupiłem klimę stacjonarną GREE 12 QB, jak krok po kroku zaprogramować ZXT do współpracy z urządzeniem.

     

    Dziękuję.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • @elmer3003 Czytaj ten wątek od początku. Tam jest napisane jak krok po kroku zaprogramować swoje kody.

     

     

    Edited by Jacek Stark
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Hej, mam pytanie. Udało mi się ruszyć ZXT120 z Chigo. Wygląda, że jest OK, ale na apce mobilnej Home Centerwidzę tylko 1 z 4 elementów... temperaturę. Pozostałych 3 od ustawiania temperatury, trybu i nawiewu niestety nie widzę. Czy to normalny bubel w tej apce i mam sobie odpuścić, czy może zrobiłem coś źle i mam szukać rozwiązania / liczyć na jakąś małą podpowiedź :) ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @Jacek Stark na zdjęciu 1 poza ZXT-120 widać klimatyzator AKAI. Rozumiem, że jest to urządzenie wirtualne? Jak go dodałeś? Mógłbyś opisać? Z góry dzięki.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...