Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Problem z danymi historycznymi


bimber

Question

Witam, 

zauwazylem iz stracilem dane/lub doswiadczam problemu z interpretacja danych prze HC2. 

Przy pomocy UBS mierzylem temoperature w budynki i jego reakcje na zmane temperatury. Niestety zaliczylem "zwis". 

Czy ktos jest swiadomy w jaki sposob HC2 przechowuje dane i czy jestem wstanie dostac sie do poziomu db aby potencjalnie wykluczyc "korupcje" danych. 

Zalaczam zrzut ekranu.

 

 

 

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

 

Nie jesteś sam ... po każdym restarcie centralki tracę ostatnie dni z wykresów temperatur ... nie wiem czy piec grzał z jaką temp itd.

Nie mówiąc już o jakiś miesięcznych zestawieniach.

 

Przed restartem dane te są dostępne na wykresach.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja mam to samo, właśnie chciałem założyć nowy temat ale znalazłem ten.

Kiedyś zrestartowałem centrealkę (nie zawiessiła się) i znikneły mi dane pomiaru energi i temperatury. Nie wiem od jakiego czasu wstecz, nie zauważyłem od razu.

Dzisiaj chciałem potwierdzić że to problem:

Miałem wykaz poboru mocy i temperatury od 23 marzec, restart centrealki dzisiaj tzn 15.kwietnia i znikly dane do 12.kwietnia od prądu i do 8 kwietnia od temperatury. Czyli mam ostatnie trzy dni zuzycia prądu i tydzień temperatury......

 

To się chyba zaczeło dziać po przejsciu na 4.xx 

 

Ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje i jak można odzyskać te dane?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Zatem, 

    jest jakas szansa na wsparcie problemu , dostep zdalny do centrali przez Poznan i probe przywrocenia danych ?

    Naciskam iz celowo zainstalowalem calosc aby zebrac dane do analizy termicznej budynku (dane ze stycznia, lutego -  bezcenne). 

    Czy raczej zamknac watek ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Watek majacy na celu znalezienie rozwiazania - na allegro wystawie aukcje/przetarg na usluge odzyskania danych. Zweryfikuje to moje podejscie do slowa "bezcenny".

    Czepiajac sie slowa "niestabilny" - u mnie Fibaro jak dotad bez wiekszych problemow. W wolnej chwili poogladam sobie id-club.   

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Jeżeli dane te nie są zapisane, to nie sądzę aby jakiekolwiek odzyskiwanie coś pomogło. Poza tym, sam @j.nowacki napisał że w nowej wersji poprawiono znany błąd doprowadzający do takich incydentów.

    Ja sam mam HC2 na 3.6, chodzi względnie stabilnie, ale zdarzają jej się dziwne odpały i na pewno bym jej nie powierzył bezpieczeństwa domu, opieki nad zupą, czy ostatnio nawet podlewaniem ogrodu. A 4.x? To już w ogóle pomyłka, wersja nazywana stabilną tylko i wyłącznie w celu uzyskania nagrody na CES, wersja która nie powinna być nawet nazywana betą, nieprzetestowana, a właściwie testowana ale na klientach, zawierająca wiele znanych supportowi błędów z którymi nic się nie dzieje - za to ciągle dodawane są nowe fiuczery, bo przecież łatwiej zasłonić oczy czymś kolorowym, niż posprzątać szary brud pod spodem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dziekuje Ci serdecznie za informacje. 

    Nie mialem zbyt wiele oczekiwan odnosnie fibaro. Przynajmniej poczatkowo - mial on pomoc mi w obsludze rolet i okien dachowych Fakro. 

    Oczywiscie czym dalej w las tym apetyt na dalsze funkcjonalnosci rosl i rosnie: tak dokoptowalem Danfosy i zabawilem sie w pomiar temperatury na budynku i  jakies kolorki. 

    W zwiazku iz nie przeprowadzilismy sie przed zima zabawe z grzaniem potraktowalem jako laboratorium do wyznaczania stalych czasowych bydynku itp. Jak powyzej: nie zadbalem o back-up i stalo sie co sie stalo.

     

    Out of the thread: Mysle ze w Poznaniu sa duzi chlopcy, przynajmniej mam nadzieje, z aspiracjami i mam nadzieje ze rozumieja iz ich jedyna wartosc dodana to unikalnosc i przede wszystkim jakosc produktu. Z nie malym zaskoczeniem obserwuje rosnaca frustracje i umiarkowany dystans producenta. Przyroda nie lubi pustki wiec klienci przeniosa sie gdzes indziej - chociazby do wspomnianego gdzies Indigo. Mam nadzieje ze Fibaro Group bedzie sie rozwijac dalej w pelni  harmonijnie poszerzajac swoj SDLC do bolu, pozostawiajac za soba choroby okresu niemowlecego - kibicuje im osobiscie bezapelacyjnie. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Choroby wieku dziecięcego towarzyszą Fibaro już od kilku dobrych lat, nic jednak nie wskazuje na to aby ktokolwiek chciał z nich wyrastać - wręcz przeciwnie. A alternatyw jest wiele, wspomniane przez Ciebie Indigo, albo vera, openhab, czy domoticz - to tylko kilka wybranych, bardziej znanych.

    Ja czas bezgranicznego zachwytu zmieszanego z zaufaniem mam daleko za sobą. Tkwię w Fibaro, bo akurat mam tą centralę, ale nie ograniczam się już wyłącznie do ich produktów, a w planach (tych najbliższych) mam również sprzedaż centrali i przejście na inny system. Dość już mam wrażeń dostarczanych przez F (palące się kostki, odsyłanie centrali do serwisu, problemy z głupim backupem, niestabilne wersje stabilnego oprogramowania, brak zainteresowania supportu problemami użytkowników, brak polskiego wsparcia na forum na należytym poziomie, brak zaufania - zalany ogród kilkukrotnie, otwierające się rolety czy dyskoteki świetlne, konieczność restartowania co 24h ze sceny aby uzyskać względnie stabilne działanie na sofcie 3.600).

    Ileż można tak żyć, nawet najlepsza zabawka kiedyś się nudzi a chciałbym kiedyś dojść do momentu, gdzie stanę przed swoim domem i z czystym sumieniem powiem "mój inteligentny dom, działający niezawodnie"...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Coz, czas chyba obok konta  fibaro forum , zalozyc konto na id-club. (nie mowiac o zostaniu czlonkiem - bo chyba juz jednym zostalem, wulgarnie to ujmojac) 

    Nie ma jak dobrze rozpoczynajacy sie i zapowiadajacy sie nowy tydzien pracy

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />. 

     

    Z zamknieciem tematu jeszcze chwile poczekam, moze dostane odpowiedz wiekszego lotu niz "dostep do db ma jedynie serwis".

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Niestety odzyskanie danych nawet z dostępem po ssh jest praktycznie niemożliwe, jeśli nie zostały poprawnie zapisane do bazy danych.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Zakladam ze dane zostaly poprawnie zapisane ( nie zakladam iz HC2 podejmuje probe przepisania zawartosci tabel przechowywujacych dane przy pojedynczym zapisie danych ) . Podejrzewam ze jest to problem pojedynczych rekordow, problemu z warstwa prezentacji, lub grubszy problem logiki bazy danych. Czy zatem ktokolwiek podejmie probe, czy zamykamy problem/watek?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • "Czekam trzeci dzien, patrze na drzwi, czy przyjdzie ktos od Ciebie czy przyjdziesz Ty...."

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    W 4.042 został przepisany mechanizm aktualizacji bazy danych, co powinno wyeliminować takie incydenty.

    Powinno, ale nie wyeliminowało...

    Trzy tygodnie temu zainstalowane 4.042, ostatnio zrestartowałem centrealkę i historię prądu i temperatury "wsysło" tak jak poprzednio, zostały ostatnie trzy dni. Może support chciałby zajżeć do mojej centrealki ?? Bo albo tam jakis diabeł siedzi albo przebudowa bazy aktualizajci bazy danych u mnie nie zadziałała..

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    jires, możesz wysłać do nas kontakt, ale raczej ciężko będzie znaleźć przyczynę teraz. Przekażę informację do QA o tym problemie z prośbą o przyjrzenie się.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...