Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Ogrzewanie- wspacie


Rafal123

Question

Cześć wszystkim na tym forum.

Zdecydowałem sie na zakup systemu fibaro. Temat oświetnienia i sterowania roletami powiedzmy ogarniam. Zastanawiam sie nad ogrzewaniem w tym systemie.  W domu będzie piec gazowy i kilka stref ogrzewania: zasobnik na gorącą wode, ogrzewanie grzejnnikami- salon na dole, ogrzewanie podłogowe wodne w pokojach na górze ( trzy strefy), ogrzewanie podłogowe elektryczne w łazience.

W jaki sposób sie do tego zabrać, aby stworzyć sensowny system sterowania ogrzewaniem.

Troche już poczytałem informacji na ten temat i przyznam sie, że chyba jeszcze bardziej zgłupiałem.

Chciałbym sterować ogrzewaniem z panelu ogrzewania w fibaro, mieć możliwość aranżacji scen itp.

W jaki sposób muszę ogarnąć cały hardware wokół pieca, rozdzielacza do podłogówki, zaworów na zasobnik wody i grzejniki?

Bardzo byłbym wdzieczny za pomoc...

Dziekuję...

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Panel ogrzewania zrealizuje tylko proste sterowanie "rozproszonymi" elementami - np ogrzewania w łazience, każdego pomieszczenia z grzejnikiem itd. Jeśli chodzi o podłogówkę, to tam jest taka inercja, że trzeba by wprowadzić jakiś sprytniejszy algorytm, za pomocą Lua. Podobnie kontrola samego pieca (jeśli to umożliwia) - raczej przez scenę, by wyłączyć, gdy żadna ze stref nie jest ogrzewana.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Temat poruszany kilkanaście razy...

Najlepiej wybrać dobrego instalatora;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest damian

Poszukał postów, w których brał udział Traktor69 na tym forum i wdrożył rozwiązania przez niego zaproponowane.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Co w takim razie dobry instalator by zrobil?

Dobry instalator najpierw jedzie i ogląda instalację. Na tej podstawie decyduje jakie są możliwości. Przedstawia klientowi możliwości i mówi jakie jest wg. niego najlepsze rozwiązanie (zazwyczaj jest kilka opcji)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć wszystkim na tym forum.

Zdecydowałem sie na zakup systemu fibaro. Temat oświetnienia i sterowania roletami powiedzmy ogarniam. Zastanawiam sie nad ogrzewaniem w tym systemie.  W domu będzie piec gazowy i kilka stref ogrzewania: zasobnik na gorącą wode, ogrzewanie grzejnnikami- salon na dole, ogrzewanie podłogowe wodne w pokojach na górze ( trzy strefy), ogrzewanie podłogowe elektryczne w łazience.

W jaki sposób sie do tego zabrać, aby stworzyć sensowny system sterowania ogrzewaniem.

Troche już poczytałem informacji na ten temat i przyznam sie, że chyba jeszcze bardziej zgłupiałem.

Chciałbym sterować ogrzewaniem z panelu ogrzewania w fibaro, mieć możliwość aranżacji scen itp.

W jaki sposób muszę ogarnąć cały hardware wokół pieca, rozdzielacza do podłogówki, zaworów na zasobnik wody i grzejniki?

Bardzo byłbym wdzieczny za pomoc...

Dziekuję...

A dlaczego piec gazowy ? Z wygody lenistwa ? Rozmawiałeś odnośnie kosztów ogrzewania gazem . Przecież to zabójstwo .Z jakich powodów nie np. eko groszek .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...