Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Łączenie centralek


globart

Question

Jestem na najnowszej wersji (HC2) od kilkunastu dni. Zmotywowało mnie to lekkiej modernizacji systemu. Zacząłem się zastanawiać nad opcją łączenia centralek. Czy mógłby ktoś łopaologicznie z konkretnymi przykładami wyjaśnić jakie plusy niesie ze sobą dodanie drugiej centrali w systemie.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam też zastanawiałem się nad dodaniem drugiej centralki żeby nie męczyć zbytnio HC2. 

Ale po dołożeniu drugiej ona nie widzi żadnych urządzeń z master tylko swoje. 

Próbowałem opcji 

Please login or register to see this code.

ale żadnych efektów. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, mam 107 urządzeń z-wave + jakieś 30 jeszcze do dołożenia pod kontrolą HC2.

Mój problem zaczął się po dodaniu alarmu Satel doszło kolejne ~100 czujek, centralka HC2 bardzo zwolniła w sensie pojawiły się kilku a nawet kilkunasto sekundowe lagi w komunikacji "z-wave" pomyślałem że mimo iż 230 urządzeń  w sieci z-wave jeszcze nie mam to po z sumowaniu z Satelem jest ich już w okolicach granicznej ilości, postanowiłem dodać centralkę HCL jako kontroler secondary i tu się pojawił problem!

Samo łączenie centralek w menu Konfiguracja -> Łączenie Centralek -> /dodaj centralkę/ poszło sprawnie i zostało potwierdzone zielonym ptaszkiem "Połączenie"

zaś w menu: Konfiguracja -> Sieć Z-wave -> /Dodaj Kontroler "Secondary" (LearnMode) ustawione na HCL a na HC2 kliknięte /Transfer Kontrolera/ (Przenieś) kopiuje listę urządzeń z HC2 do HCL ale przenosi też funkcję "Primary na HCL a moim zamiarem jest jednak aby HC2 pełnił funkcję primary, zatem odwróciłem procedurę na HC2 ustawiłem LearnMode a na HCL przenieś a to się kończy u mnie katastrofą urządzenia z-wave podczas przenoszenia dają komunikat przy każdej pozycji "błąd inicjalizacji" a następnie są kasowane w efekcie mam połączone dwie "wyczyszczone z urządzeń centralki" 

Zakładam że coś robię źle tylko co? i czy dostawianie HCL przy ~100 urządzeniach ma sens?

pozdrawiam

MW

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Żle wykonana procedura. Trzeba tylko połączyć centralki i wybrać w tym samym miejscu za pomocą opcji zaawansowane jakie urządzenia maja być widoczne.

Opcja z zakładki z-wave dodaj kontroler secondary jest do czegoś innego.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

OK ale centrala "secondary" ta druga np HCL widzi tylko SWOJE URZĄDZENIA,, natomiast "MASTER" widzi wszystko :-), urządzenia slave są z ramkami.

 

Miałem nadzieję że jak drugą centralkę położę przy odległych urządzeniach to przejmie kontrolę nad nimi np w budynku gospodarczym sterowanie zraszaczami.

Edited by raffsa
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja to robię inaczej.

Do HC2 dodaję urządzenia te co ma obsługiwać.

Te co są daleko np. w domku obok domu montuję HCL i do niej dodaję urządzenia.

W HC2 widzę wszystkie urządzenia z HCL (jednak HCL jest dla tych urządzeń masterem).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no tak ale wpięcie centralki w istniejącą sieć wiąże się z przeprogramowaniem niektórych modułów. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...