Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Wideodomofon w skrzynce na listy i Kamera


wojtas810

Question

Witam 

 

Jestem nowym użytkownikiem który właśnie zakupuje Fibaro dlatego proszę o pomoc w doborze 2 rzeczy:

 

1. Chciałem zamówić Wideodomofon ze skrzynką na listy czy wiecei moze gdzie taki zakupić może macie jakiś dobry sprawdzony?

2. Kamera obrotowa z Wifi czy analogowa ( kamerka kopułowa obrotowa ) jakiej najlepie j firmy wam się sprawdza ? jakie ceny?

 

Będę bardzo wdzięczny wam za pomoc  

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1. Wideodomofon współpracujący z Fibaro to tylko Helios i będzie Mobotix (duże ceny)

2. Obrotową bez opcji podłączenia później rejestratora można kupić za 250zł. Jak coś chcesz więcej wiedzieć odnośnie kamer to pisz do mnie. Chętnie pomogę, bo mam w ofercie działające kamery z Fibaro.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Wideodomofon współpracujący z Fibaro to tylko Helios i będzie Mobotix (duże ceny)

2. Obrotową bez opcji podłączenia później rejestratora można kupić za 250zł. Jak coś chcesz więcej wiedzieć odnośnie kamer to pisz do mnie. Chętnie pomogę, bo mam w ofercie działające kamery z Fibaro.

 

z HC2 w wersji 4 będzie pracować więcej wideodomofonów opartych o klienta SIP, testowaliśmy np urządzenia Grandstreama.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • No to dobrze bo nie ukrywam ze chęć zakupu waszego systemu a problem z wideodomofonem plus jak czytam na forum ze lili nie działa troszkę mnie na razie zniechęca do zakupu 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest _AreK_

    z HC2 w wersji 4 będzie pracować więcej wideodomofonów opartych o klienta SIP, testowaliśmy np urządzenia Grandstreama.

    Czy mozesz konkretnie wskazac jakie videodomofony oprocz Heliosa i Mobotixa w wersji 4 HC2 juz wspolp[racuja. Probowalem znalezc Grandstreama w pluginach ale sa tam tylko kamery.

     

    Dzieki poadrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Hej,

     

    mam podobny temat. Szukam wideodomofonu (zestawu) - kamery na bramkę wejściową i jakiegoś a la tableta, który mogę sobie natynkowo umieścić w domu. Proszę o rekomendacje sprzętu, który współpracuje z HC2.

     

    Pozdrawiam,

    alexsos

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam,

    Wyczytałem tu świetną informację, rozumiem że gdy mam wideodomofon:

    Please login or register to see this link.

    to jest szansa że w przyszłości zintegruję go z HC2? Wyczytałem że niebawem będzie dostępny firmware z protokołem SIP.

    Pozdrawiam Marcin

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam

    Zamierzam kupić domofon Akuvox R20A, z systemem NFC kompatybilności z kartami: Mifare 13,56MHz, Unique 125KHz NFC,  Session Initiation Protocol SIP  w zestawie z monitorem dotykowym i wszystkimi urządzeniami do natychmiastowego użytku, cena około 1,8 tys. zł.

    Może ktoś ma doświadczenie z tym domofonem, czy będzie współpracował z Fibaro? Proszę Was o pomoc w kwestii zakupu wideodomofonu jaki polecacie w cenie zbliżonej.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja mam r26c. Co mi działa:

    - integracja z serwerem sio/VoIP wbudowanym w hc2

    - powiadomienie o callu przez http get do sceny z hc2

    - powiadomienie o otwarciu kontaktronu podpiętego do domofonu jak wyżej

    - powiadomienie o przyłożeniu karty NFC, jak wyżej

    - status calla, kontaktronu I chyba nawet elektrozamka

    - zwalnianie elektrozamka z hc2 przez http request do domofonu

     

    Tu uwaga drobna, kilka rzeczy to niezła orka. Nie wiem jak jest z r20a ale strzelam że firmware będzie bardzo podobny. Ja miałem kłopoty z firmware z rok zanim po kilku wersjach stał się stabilny i śmiga.

     

    Ostatecznie jestem zadowolony bardziej niż z hc2 które wymieniłem na openhaba.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dziękuję, bardzo mi pomogłeś, może jeszcze poszukam innych wideodomofonów. Czekam na inne informację w sprawie ewentualnego wyboru innego urządzenia.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...