Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Roller Shutter 2 - problem z działaniem


Guest krrrystek

Question

Guest krrrystek

Witam, 

mam problem ze sterowaniem roletami Mobilus Motor Senso za pomocą modułów Fibaro Roller Shutter 2. Mam zamontowane 10 modułów sterujących 10 roletami. Na wszystkie 10, poprawnie działają tylko dwie.Pozostałe 8 działa tylko w jedną strone - opuszczają się, ale nie można ich podnieść przy pomocy komputera/telefonu z systemem Fibaro. W przeglądarce na stronie centralki, w oknie gdzie pojawiają się komunikaty wyskakuje wiadomość " Shutter is not configured" przy próbie podniesienia rolety, opuszcza się bez problemów. Próbowałem to naprawić na chyba wszystkie sposoby, usuwanie i ponowne dodawanie, resetowanie rolet, rekonfiguracja modułów, kalibracja itd. Zaawansowane ustawienia rolet działających i nie działających są takie same.  Reagują tylko na pilota od rolet. Wszystkie rolety są takie same, sterownik od rolet - Bemko.
 
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zasada jest prosta - budując automatykę domową stosuj Fibaro tylko tam, gdzie możesz je obejść, czyli:

 

Nie działa podnoszenie rolet - podnoś ręcznie korbką lub łącznikiem na ścianie,

Nie działa światło w pokoju - zostaw sobie jedno z tradycyjnym łącznikiem, w przeciwnym razie będziesz siedział w ciemności lub budził się w nocy, gdy samo się włączy,

Nie działa ogrzewanie Fibaro - nie wpinaj w system kominka, zawsze będziesz mógł się nim dogrzać

 

itd.

 

System jest fajny, ale do zabawy. Ja pomimo wielu uwag się go nie pozbędę, bo dużo frajdy daje, ale do bezproblemowego działania jeszcze mu daleko. Ja podobnie walczę z RGBW, co chwilę wyskakuje, że nie jest skonfigurowany, no szlak trafia, ale zgodnie z przyjętą wyżej zasadą, steruje tylko jednym oświetleniem w kuchni, pozostałe mam na ostro podpięte;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@krrrystek jak rozumiem rolety mają własny sterownik (sterownie pilotem). Roller Shutter 2 zazwyczaj nie będzie w stanie np pozycjonować w takim układzie (moc, na podstawie której się to odbywa zmienia się bardzo nieznacznie lub wcale). Natomiast samo załączenie powinno działać zawsze. Czy przy wysterowaniu z interfejsu słychać kliknięcie przekaźnika? Co dzieje się, gdy przełożysz moduł z działającej rolety do niedziałającej? Jeśli roleta ma swój sterownik, to jak łączysz do niego Roller Shuttera?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, 

mam problem z sterowaniem przyciskami dwóch rolet podłączonych przez roller shutter 2, jeden przycisk od opuszczania w ogóle nie reaguje, a na drugim roleta się dziwnie zachowuje tj. po naciśnięciu przycisku i przytrzymaniu opuszcza się, po ponownym naciśnięciu podnosi. Jeśli podniesie się ją do końca po chwili zaczyna się sama opuszczać. W czym może być problem? mam tak podpięte dwie rolety i w obu zachowanie jest takie samo. Mam wyłączniki do rolet podwójne monostabilne. Sterowane z poziomu fibaro działają prawidłowo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...