Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

BRAK ZDOLNEGO DOSTEPU


virgojavier

Question

Recommended Posts

  • 0

Działamy w tej kwestii, przywrócimy dostęp najszybciej, jak będzie to możliwe.

 

EDIT:

Wszystko powinno już wrócić do normy, proszę o informację w tym wątku, gdyby tak się nie stało.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Próbowałem dzisiaj zainstalować Fibaro na telefonie Huawei P8 LITE. Po zainstalowaniu nie mogę uruchomić aplikacji, cały czas u góry przesuwa się pasek "pierwsze uruchomienie" (i tak od prawie 2 godzin,chyba za długo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />).

Macie podobne problemy?

Napisałem w tym temacie, bo myślałem, że ma to związek z kłopotami ze zdalnym dostępem. Wygląda na to, że to dwie różne sprawy.Od miesiąca mam na Huawei P8, jest OK.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Fakt - przez cały weekend nie było zdalnego dostępu, ale wygląda na to, że już działa.

 

Właśnie takie akcje sprawiają, że temu systemowi po prostu nie można ufać i gdy słyszę, że ktoś opiera o Fibaro system alarmowy, to nie wiem czy śmiać się, czy płakać.

 

Tak, wiem, można obejść ten dostęp zdalny od Fibaro, ale to chyba nie o to chodzi, aby ciągle wszystko obchodzić. Albo jest jakaś funkcjonalność, albo jej nie ma. Wg mnie rozwiązanie jest proste - na reklamach i stronie logowania nie pisać "Dostęp zdalny", tylko "Losowo działający dostęp zdalny". Wówczas nikt pretensji miał nie będzie.

 

Ja po zakupie Fibaro odłączyłem od Satela moduł powiadamiania SMS, bo wydawało mi się, że już teraz utrzymywanie karty Sim nie będzie potrzebne. Przed weekendem odkurzyłem sprzęt, skonfigurowałem i w końcu mam pewny system alarmowy, którym w dodatku za pomocą SMSów restartuję HC2, bo to czasem pomaga... Jedno jest pewne, zawsze mogę smsem uzbroić i rozbroić alarm a gdy pralka nie da znać, że skończyła pranie, trudno.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam - czy działa komuś w tym momencie dostęp zdalny, czy znów coś padło? Ja od 13:15 nie mogę się zalogować i zastanawia mnie, czy takie problemy ma każdy, czy może to kwestia mojego łącza, choć nie sądzę, bo każdorazowo gdy inni zgłaszali problem, u mnie też występował.

 

Pytanie do Fibaro - czy ten stan rzeczy kiedyś się zmieni, czy marne szanse i trzeba działać coś na własną rękę?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A u mnie po dwóch próbach połączenia na stronie pojawił się komunikat, iż nie mam dodanej żadnej centralki. Zatem najpierw padł dostęp a później zniknęła centrala - masakra. Do suportu oczywiście napisałem, ale oni potrzebują zwykle 2 tygodni na odpowiedź. Rzeczywiście przez ostatnie 2 tygodnie działało OK.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja jak jeszcze byłem w domu to dostęp działał ale jak tylko wyjechałem na wakacje to nie mogę się podłączyć ani przez telefon ani przez przeglądarkę. Od dwóch tygodni nie mam dostępu do HC2 tak że jest zaje.iście.. Na szczęście alarm i kamery to osobne systemy. .. i dzialają.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie dostęp wrócił, ale oczywiście musiałem podziałać lokalnie - reset HC2, dodanie centralki itp. Może to zbieg okoliczności, ale zauważyłem, że czasami restart HC2 pomaga. Uruchomiłem restartowanie SMSem przez Satela i może to będzie metoda - szkoda tylko, że ta cała kombinatoryka jest potrzebna i jak napisałeś - zawsze pada wtedy, gdy jest się poza domem. Człowiek wyjeżdża pełen nadziei, że wyłączy różne urządzenia (ja np. odłączam pompę ciepła do CWU) i gdy pół dnia przed przyjazdem chcę ją odpalić, dostępu nie ma. Wracam wieczorem i muszę tłumaczyć domownikom, dlaczego nie ma ciepłej wody. Masakra - i tak wracam do traktowania Fibaro jako zabawki ściemniającej światła, bo polegać na tym ciężko.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wczoraj zainstalowałem Bete 4.055 i nie wiem czy to jego zasługa czy zbieg okoliczności, natomiast dostęp zdalny zasuwa jak dostęp on-line bez większych opóźnień co mnie bardzo cieszy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

czy działa wam aktualnie dostęp zdalny/lokalny do HC2? Ja we wtorek o 23:35 straciłem dostęp zdalny i lokalny i do teraz nie mogę go przywrócić pomimo restartu HC2. Masakra - nic w domu nie działa.

 

Przy próbie dostępu zdalnego otrzymuję komunikat: Server unavailable 503. W dostępie lokalnym FibaroFinder w ogóle nie znajduje centralki. Wcześniej ją znajdywał, ale nie mógł się połączyć. Temat zgłosiłem oczywiście do suportu, ale znając ich, 2-3 tyg. poczekam na odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Od niedzieli u jednego z moich klientów również przestał działać dostęp zdalny. Co więcej jedna z czujek zalania wysyła co ok godzinę po 20 maili o naruszeniu czujki a na pewno czujka zalana nie jest. Po rozmowie z osobą z supportu nie udało się nic ustalić poza tym, że potrzebna jest sesja zdalna u klienta... Jest to problem ponieważ system zainstalowany jest w domu letniskowym klienta w którym przebywa sporadycznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za info, zatem to coś nie tak z serwerem Fibaro. Znów stabilność tego systemu daje o sobie znać - porażka.

 

Połączenie przez TeamViewer z Suportem pomogło - dostęp powrócił. Okazuje się, że przy błędzie "503" to jedyna droga. Przyczyna jednak nie została ustalona. Dobrze, że byłem w domu.

Edited by Boogie
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podepnę się pod ten temat. Jak wygląda sytuacja teraz, bo u mnie dostęp zdalny nie działa od dłuższego czasu. Jest centralka ale trybik niepodświetlony.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No już działa u mnie, kombinowałem i jakoś się włączył na dom.fibaro.com.

To co zrobiłem to uruchomiłem apkę fibaro na telefonie z WIFI i znalazłem wyszukałem centralkę i dodałem na nowo, po czym wyłączyłem Wifi i jak to zrobiłem to dalej mogłem obsługiwać centralkę bez Wifi tylko na danych mobilnych. Także tak jak by zaskoczyło przerwanie WiFki i kontroler się nie połapał i momentalnie na stronie się trybik podświetlił. 

Co nie zmienia faktu, że to nie powinno tak działać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie wiem jak było w styczniu ale sprawdzałem 6 stycznia i dzisiaj rano - brak dostępu zdalnego, mogę zalogować się do serwera F, do mojego HC2 już nie

dostęp mobilny Android działa

  • Please login or register to see this link.

  •  
  • Please login or register to see this link.

  •  
  • 0
  • Please login or register to see this link.

  • Please login or register to see this link.

  •  
  •  
Link to comment
Share on other sites

  • 0

dzięki za podpowiedź

sprawdziłem na zupełnie świeżym komputerze, który nie ma nic wspólnego z F

niestety nie udało się

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Brak komunikacji z kontrolerem, dostęp zdalny jest obecnie niemożliwy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...