Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

dimmer 2


tom3sko_ok

Question

Witam. W sprzedaży pojawił się dimmer 2, a gdzie znajdziemy jakiś opis ?

Czy wasz support jeszcze odpowiada na pytania ?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

tom3sko_ok, zajrzyj na stronę international fibaro albo na fibaro uk, tam są jakieś pierwsze materiały o nowym produkcie. Jestem przekonany, że w niedługim czasie pojawi się wszystko na oficjalnej stronie Fibaro.

 

Please login or register to see this link.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za linki zawsze to coś więcej chodź prawdę mówiąc liczyłem na jakąś specyfikacje techniczna.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Instrukcja na stronie Fibaro była już kilka dni temu, ale super byłoby, gdyby ktoś opisał nowe funkcjonalności Dimmer2 w stosunku do poprzedniego (różnice).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @Boogie, wszystkie szczegóły można znaleźć w instrukcji, w skrócie Dimmer 2:

    - współpracuje bezproblemowo z większością obciążeń (w tym LED, świetlówki kompaktowe itd)

    - zawiera mechanizmy autokalibracji (samoczynne dobieranie progów)

    - może działać zarówno w sterowaniu zboczem opadającym, jak i narastającym

    - zawiera wszelakie zabezpieczenia (przed przeciążeniem, nadprądowe etc)

    - certyfikowany w najbardziej wymagających jednostkach (DEKRA)

    - dioda pokazująca stan urządzenia, zasięg itd.

    - Z-wave Plus

    Szczegóły w linku podesłanym przez @rafser

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam,

     

    Czy jest sens wymiany Dimera v1 na Dimer v2?

    Przyznam się że obecny zmusił mnie do zakupu zwykłych żarówek ponieważ LEDy przy zmianie napięcia dostawały szału mimo że wg. instrukcji były przeznaczone do ściemniacza.

     

    Czy mam rozumieć że jego cudowna moc w pewnej części powinna poprawić współpracę z LEDami? 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Damianie,

    każda żarówka LED z naszych doświadczeń zachowuje się inaczej - brakuje jakiegoś ujednoliconego standardu przy produkcji takiego oświetlenia. Z naszej strony dołożyliśmy wszelkich starań, żeby Dimmer 2 działał poprawnie z jak największą ilością typów żarówek, a możliwości konfiguracyjne są bardzo rozbudowane - w razie konieczności zmiany np ustawień automatycznych. Zwróciłbym uwagę jedynie na mniejszą moc, którą można wysterować nowym produktem w stosunku do pierwszej wersji. Wiemy, że dla niektórych źródeł światła (najczęściej nie dotyczy tych przystosowanych do ściemniania) potrzebny jest Bypass 2 do pełnej współpracy.

     

    Zawiodłeś się na Dimmerze 1 przy współpracy z LED, prawdopodobnie wiele innych ściemniaczy tradycyjnych miałoby problem z tymi żarówkami. Dimmer 2 był tworzony z myślą o sterowaniu nowoczesnymi typami oświetleń.

    Damianie, jeśli możesz pozwolić sobie na rozbudowę Twojego inteligentnego domu, to polecam wypróbować nasz nowy produkt

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Damianie,

    każda żarówka LED z naszych doświadczeń zachowuje się inaczej - brakuje jakiegoś ujednoliconego standardu przy produkcji takiego oświetlenia. Z naszej strony dołożyliśmy wszelkich starań, żeby Dimmer 2 działał poprawnie z jak największą ilością typów żarówek, a możliwości konfiguracyjne są bardzo rozbudowane - w razie konieczności zmiany np ustawień automatycznych. Zwróciłbym uwagę jedynie na mniejszą moc, którą można wysterować nowym produktem w stosunku do pierwszej wersji. Wiemy, że dla niektórych źródeł światła (najczęściej nie dotyczy tych przystosowanych do ściemniania) potrzebny jest Bypass 2 do pełnej współpracy.

     

    Zawiodłeś się na Dimmerze 1 przy współpracy z LED, prawdopodobnie wiele innych ściemniaczy tradycyjnych miałoby problem z tymi żarówkami. Dimmer 2 był tworzony z myślą o sterowaniu nowoczesnymi typami oświetleń.

    Damianie, jeśli możesz pozwolić sobie na rozbudowę Twojego inteligentnego domu, to polecam wypróbować nasz nowy produkt

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

     

    ok, ok a gdzie zakupię Bypass 2 z tego co wiem jeszcze nie jest uchwytny?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Niestety nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo nie posiadam takich informacji.

     

    Zakup Bypassa może nie być konieczny w Twoim przypadku, szczególnie jeśli podłączysz większą ilość tych żarówek ściemnialnych w konfiguracji 3 przewodowej.

    Natomiast jeśli planujesz podłączyć wszystko w 2 przewodach (co niestety wiąże się z mniej dokładnym pomiarem mocy) to może być konieczna instalacja tego dodatkowego Bypassa 2.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Niestety nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo nie posiadam takich informacji.

     

    Zakup Bypassa może nie być konieczny w Twoim przypadku, szczególnie jeśli podłączysz większą ilość tych żarówek ściemnialnych w konfiguracji 3 przewodowej.

    Natomiast jeśli planujesz podłączyć wszystko w 2 przewodach (co niestety wiąże się z mniej dokładnym pomiarem mocy) to może być konieczna instalacja tego dodatkowego Bypassa 2.

     

     

    wstrzymam się jeszcze z zakupem, planuje remont pokoju to wymienię kable do oświetlenia przy okazji i zaopatrzę się w Dimmer 2 wraz z Bypassem 2, a obecny Dimmer v1 najchętniej wykorzystałbym do wentylatora w ścianie pytanie czy to jest dozwolone?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Nie jest to typ obciążenia, dla którego został stworzony Dimmer 1. Może on być w stanie je kontrolować (z uwagi na zasadę działania), jednak może to skrócić żywotnosć urządzenia. Wiele zależy też od samego wentylatora, jego mocy itd.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Nie jest to typ obciążenia, dla którego został stworzony Dimmer 1. Może on być w stanie je kontrolować (z uwagi na zasadę działania), jednak może to skrócić żywotnosć urządzenia. Wiele zależy też od samego wentylatora, jego mocy itd.

     

     

    Dokładnie coś takiego: 

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja używam wentylatora "łazienkowego" 17W z Dimmerem1 i działa OK (od 50% wzwyż). Próbowałem podpiąć go pod Dimmer2 i nie działa, nie chce sam się skonfigurować. Tak więc jest tak, jak pisze j.nowacki - Dimmer może, ale nie musi działać z wentylatorem a nawet jeśli zadziała, to trzeba używać go na wyższych zakresach (powyżej 50% obciążenia).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja używam wentylatora "łazienkowego" 17W z Dimmerem1 i działa OK (od 50% wzwyż). Próbowałem podpiąć go pod Dimmer2 i nie działa, nie chce sam się skonfigurować. Tak więc jest tak, jak pisze j.nowacki - Dimmer może, ale nie musi działać z wentylatorem a nawet jeśli zadziała, to trzeba używać go na wyższych zakresach (powyżej 50% obciążenia).

     

     

    Ja tylko chcę by działało włącz/wyłącz i nic więcej.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja tylko chcę by działało włącz/wyłącz i nic więcej.

    Niestety nie jest powiedziane, że On/Off w Dimmerze zawsze będzie działał z wentylatorem. Mi np. nie udało się w ogóle rozkręcić wentylatora Dimmerem2 a 1 owszem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja tylko chcę by działało włącz/wyłącz i nic więcej.

     

    Generalnie przy użyciu Dimmera 2 jako łącznika włącz/wyłącz (nawet jest to konfigurowalne parametrem) nie powinno być problemów, chyba, że w połączeniu 2 przewodowym.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czy dla funkcji on/off (parametr 32) i instalacji 3-przewodowej jest jakieś dolne ograniczenie w poborze przez źródło? Czy bez problemu źródłem może być nieściemnialny LED o mocy 10W, czy trzeba będzie instalować Bypass2?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...