Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

dimmer 2


tom3sko_ok

Question

Witam. W sprzedaży pojawił się dimmer 2, a gdzie znajdziemy jakiś opis ?

Czy wasz support jeszcze odpowiada na pytania ?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Witam, podczas kalibracji dimmera 2, światło kilka razy rozjaśniło się na max i zgasło. Teraz po włączeniu światła dostaje taki komunikat

     

    [09:17:26] ID 889: Zbyt niski poziom zasilania. Zmniejsz maksymalny poziom jasności.

     

     

     

     

     

     

    Czego on właściwie dotyczy, bo nie do końca go rozumie.

     

    Halogeny to 2 zwykłe po 50 W

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Znaczy to, że używasz Dimmera 2 w instalacji 2 przewodowej i należy skorygować ustawienia autokalibracji.

    Komunikat ten oznacza, że parametr 2 ma zbyt wysoką wartość i Dimmer nie może się poprawnie zasilać - obniż wartość parametru 2 o 2-5% i komunikat zniknie.

    PS Wszystko jest wyjaśnione w instrukcji urządzenia przy sekcji z opisanymi błędami zgłaszanymi przez urządzenie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za wyjaśnienie. Musiałem obniżyć wartość aż do 70 %, ale najważniejsze że działa. Mam w sumie 7 dimmerow i każdy jest podłączony tak samo, tylko w tym jednym przypadku wyskoczyła taka informacja.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Wszystko zależy od tego jak przeszła autokalibracja, rzadko zdarza się, że jest potrzeba dostosowywania parametrów ręcznie - wymuszenie ponownej kalibracji zapewne też by rozwiązało Twój problem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • no właśnie nie udało się, robiłem kalibracje ponownie - nic nie pomogła, potem przywracałem ustawienia fabryczne - też nic nie pomogło, następnie miękką rekonfigurację - również nie pomogło, a na koniec pełną. 

    Pomogło obniżenie wartości parametru 2. Dzieki.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Napotkałem taki problem:

     

    W dimerze 2 ustawiłem asocjacje klawisza s2 (end point 0, grupa 5, zaznaczone kanały S oraz M) z dimmerem 1.

     

    Po włączeniu klawisza s2 dimmer 1 się oczywiście włącza i wszystko działa.

     

    Dimmerem 1 steruje również czujnik drzwi FGK za pomocą sceny

     

    Gdy czujnik drzwi zaświeci światło to dlaczego klawiszem s2 nie można go wyłączyć ?

     

    Trzeba 2 razy nacisnąć klawisz s2 - czyli w moim rozumieniu - pierwsze naciśnięcie powoduje włączenie światła (dimmer 1), a drugie naciśnięcie powoduje wyłączenie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dimmer 2 pamięta stan urządzenia, które ma dodane do grupy asocjacjyjnej jeśli jako jedyny nim steruje.

    Jeśli zmienisz stan tego urządzenia z innego miejsca Dimmer po prostu o tym nie wie - dlatego pierwsza komenda sterująca może nie przynieść efektu (Dimmer może włączać już włączone urządzenie lub w drugą stronę).

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • jest jakiś sposób aby dimmer 2 się o tym fakcie dowiedział ? Bo ja to potrafie zrozumieć, ale od żony i dzieci znowu usłyszę Tato znowu  nie działa

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...