Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Przestroga przed DOLNOŚLASKIM Oddziale FIBARO - WROCŁAW


Tomkin

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Chciałem ostrzec Was przed nieuczciwym oficjalnym autoryzowanym, dystrybutorem/partnerem FIbaro.    Nie wiem czy w jakiś sposob przedstawiciele centrali FIBARO sprawdzają poziom swoich lokalnych dystrybutorów,   ale ten Wrocławski daleko odbiega od dzisiejszych standardów.  Przykre jest, że calość systemu Fibaro, która mnie bardzo pozytywnie oczarowała, została zniszczona przez nieuczciwe praktyki wrocławskich pracowników. Coś co miało być przyjemnoscia i ułatwic funkcjonowanie inteligentnego domu jest w tej chwili koszmarem.

Po krótce pozwolę sobie przedstawić calą sytuację.

 

Pierwszy raz z Fibaro styknąłem sie podczas budowania swojego wymarzonego domu w połowie zeszłego roku.  Dosyc szybko stwierdziłem ze to  jest to co chcialbym mieć.   Rozmowa z kilkoma przedstawicielami i oficjalnymi i nieoficjalnymi i wybór padł na najbardziej oficjalnego we Wrocławiu. Oczywiscie uznalem ze to bedzie najlepsze rozwiazanie ze wzgledu na doswiadczenie i żródło prawie jak u producenta.  Na początku ( styczen 2015r.)  było wszystko bardzo profesjonalnie,  podejście, wytlumaczenie mechanizmów,  wizyta w celu oszacowania potrzeb itd..  Calośc inwestycji to ponad 100 elementów Fibaro,  wartosc z montażem, ułozeniem odpowiednich scen,  przekraczała 30 tys zł. 

Osobą wyznaczoną do instalacji został pracownik Dolnoslaskeigo oddzialu Fibaro  - Pan Piotr D.   Po sporzadzeniu wstępnej umowy,  zapłaciłem ok 30 % calosci instalacji ( luty 2015 )  Pan Piotr zabral sie do roboty,  Niestety z czasem inwestycji , było coraz gorzej. Zacząłem być zwodzony kolejnymi terminami, które byly ciagle odwlekane.  W kwietniu 2015r zostałem poproszony o przesłąnie kolejnej zaliczki,  na którą sie nie zgodziłem. Wczesniej umowilismy się ze reszte płatnosci ureguluje po skonczeniu inwestycji.   Pan Piotr przystał na to i powiedział ze w  takim razie inwestycje dokończy do końca kwietnia. W tym okresie praktycznie 80 % elementow mialem zainstalowane i zapłacone.  NIestety, od tego czasu byłem ciagle zwodzony telefonami, mailami i SMSami.  Do dzis wiecej nie zobaczyłem Pana Piotra.   Od 2 miesiecy nie odbiera ode mnie telefonów.

 

Instalacja, ktora została wykonana na tą chwile, daleko odbiega od domu inteligentnego.  Część światła działa, część miga,  wiele elementów jest "martwa" i nie może sie wybudzić,  Integracja z SAtelem nie działa.  Brak jakichkolwiek scenek namiastki inteligentnego domu. Brak podłączeniu wielu urządzen zewnetrznych.

Na tą chwile pozostało mi albo wymontować wszystkie elementy i sprzedać za połowe ceny, albo znaleść innego wykonawcę i zapłacic drugi raz za cos za co juz zapłaciłem, a z firmą z ulicy Krakowskiej szukać rozwiazania na drodze sądowej. Ale czy kolejny wykonawca okaże się uczciwy ?

 

Przykro mi że moja opinia byc może rzutuje na innych autoryzowanych partnerach Fibaro,  przykro mi również że ciązy to  na  producencie rozwiązań dla inteligentnego domu, który jak widać musi pracować nad jakością obsługi swoich parnerów, ale ja jako konsument  jestem bardzo niezadowolony z calego systemu obsługi.

Może moja lekcja jednych ostrzeże przed nieuczciwymi praktykami, a innych zmotywuje do lepszej jakości oferowanych usług.

 

Pozdrawiam.

Tomasz

 

 

PS.

Gdyby FIbaro chciało wgląd w maile czy SMSy, to jestem do dyspozycji.

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za informację, zbadamy sprawę bardzo dokładnie, jakość obsługi jest dla nas priorytetem. Pozostaniemy w kontakcie w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Czy mogę tylko prosić o odpowiedź na PM w sprawie kontaktu do Ciebie?

Link to comment
Share on other sites

Ja już dawno byłem za sprawdzaniem wiedzy wszystkich punktów Fibaro. Byłby to plus dla klientów i dobrych punktów, ale minus dla złych sprzedawców. Jednak żyjemy w czasach gdzie klient i jakoś jest najważniejsza.

Link to comment
Share on other sites

viperlodz zgadzam się z Tobą, przynajmniej w "salonach" Fibaro powinno mieć pewność, że pracują tam fachowcy. Nie chcę wywlekać swoich doświadczeń, ale "przegląd" dobrze by zrobił. Ciekaw jestem jak doradza Pan w EMPIKu, albo Euro RTVAGD

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Topic Author
  • Niestety po wielu wymianach maili z właścicielem firmy,   nikt nie poczuwa się do zakończenia inwestycji i naprawienia usterek.   Na dodatek wlasciciel zaczal straszyć mnie pozwem sądowym za oczernianie jego firmy w internecie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> Wiec pozostaje mi dochodzenie spraw droga sądową i wystąpienie o zwrot zaliczki  za nieukonczoną intalacje.

     

    Przykre jest ze również po kontaktach Fibaro , nie było z ich strony żadnych prób wzięcia odpowiedzialności za nieudolny Oficjalny \Dolnoślaski Oddział Fibaro,  przeciez autoryzacje ktoś wydał...

    Zaproponowałem rozwiązanie w ktorym ktoś wyznaczony z Fibaro, lub z przestawicieli we Wrocławiu przyjdzie na 1 dzien roboczy i zrobi rozeznanie w instalacji i naprawi glowne usterki( mysle ze glownie scenowe )  koszty pokryłoby Fibaro ( tylko oczywiście pracy, nie urządzeń ). Ale niestety nawet na to ich nie stać...

     

    Dziś zaluje ze dałem sie namówić na Fibaro... ale cóż mądry Polak po szkodzie...

     

    PS.

    Ciekawe, że firma juz nie ma autoryzacji, a  osoba która wykonywała cala instalacje i generalnie do niej mam największe pretensje teraz pracuje w innym autoryzowanym punkcie FIBARO we Wroclawiu na ul, Przyjażni.  GRATULUJE FIBARO

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...