Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Wyłączenie kuchenki elektrycznej


ewika7

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

jako że jestem pierwszy raz na forum chciałam się ładnie przywitać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

 

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie system Fibaro, trochę poczytałam ale mam zasadnicze pytanie.

 

Czy wykorzystując np. switch (lub cokolwiek innego na z-wave) można wyłączyć kuchenkę elektryczną 3 fazową ?

 

Załóżmy, że zostawiłam na płycie elektrycznej garnek z zupą

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> czy z wykorzystaniem Fibaro będę mogłą płytę wyłączyć ?

 

Pozdrawiam

Ewa

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • Dzięki za info, kamień spadł mi z serca, że jednak można i mi zupa się nie przypali

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

     

    A czy jakieś bliższe szczegóły mogę prosić ? Da się to zrobić switchem (przecież ma max 3kV) czy potrzebne są jakieś dodatkowe elementy ?

    Link to comment
    Share on other sites

    Np. za pomocą przekaźnika lub specjalnego modułu 3 fazowego z-wave.

     

    Viperlodz - rozumiem, że mówiąc o przekaźniku masz na myśli relay switch lub double relay switch od Fibaro. Jak zatem chcesz nim odciąć napięcie w 3-fazowym piekarniku? Musiałbyś odciąć przecież 3 fazy osobno a wg mnie double relay switch'em odetniesz max. 2 fazy.

     

    Odnośnie specjalnego modułu 3-fazowego - czy mógłbyś polecić jakiś konkretny?

     

    Chętnie zastosowałbym u siebie takie rozwiązanie, które oprócz możliwości sterowania (załączanie/wyłączanie napięcia na 3 fazach) mierzyłoby również pobór energii na 3-fazowej płycie indukcyjnej.

    Link to comment
    Share on other sites

    Viperlodz - rozumiem, że mówiąc o przekaźniku masz na myśli relay switch lub double relay switch od Fibaro. Jak zatem chcesz nim odciąć napięcie w 3-fazowym piekarniku? Musiałbyś odciąć przecież 3 fazy osobno a wg mnie double relay switch'em odetniesz max. 2 fazy.

     

    Odnośnie specjalnego modułu 3-fazowego - czy mógłbyś polecić jakiś konkretny?

     

    Chętnie zastosowałbym u siebie takie rozwiązanie, które oprócz możliwości sterowania (załączanie/wyłączanie napięcia na 3 fazach) mierzyłoby również pobór energii na 3-fazowej płycie indukcyjnej.

    Dokładnie tak, chodziło mi o zewnętrzny przekaźnik/ stycznik nie Fibaro. Fibaro switch steruje takim przekaźnikiem:)

    Jest to rozwiązanie na klejenie się styków także przy zasilaczach itp.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...
  • Topic Author
  • Dziękuję wszystkim za pomoc.

     

    Taka instalacja się u mnie pojawiła i pięknie działa. Dodatkowo płyta elektryczna sterowana jest okapem. Niestety switche Fibaro nie mają pomiaru energii więc musiałam skorzystać z urządzeń innej firmy. Teraz jak rośnie mi pobór prądu okapu (np. włączenie światła lub wentylatora) to włącza się płyta.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 years later...
    W dniu 3.09.2015 o 14:36, ewika7 napisał:

    Dziękuję wszystkim za pomoc.

     

    Taka instalacja się u mnie pojawiła i pięknie działa. Dodatkowo płyta elektryczna sterowana jest okapem. Niestety switche Fibaro nie mają pomiaru energii więc musiałam skorzystać z urządzeń innej firmy. Teraz jak rośnie mi pobór prądu okapu (np. włączenie światła lub wentylatora) to włącza się płyta.

    Witam,

     

    Z jakiego urządzenia skorzystałas? Będę miał plyte indukcyjną i pochlaniacz z blatu. Zalezy mi aby po włączeniu plyty okap załączył się automatycznie, a w miarę zwiekszania mocy na płycie,  zwiekszał sie napęd w okapie. Do tego będzie podłączona tez rekuperacja, ale to już inna historia. 

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 year later...
    W dniu 3.09.2015 o 14:36, ewika7 napisał:

    Dziękuję wszystkim za pomoc.

     

    Taka instalacja się u mnie pojawiła i pięknie działa. Dodatkowo płyta elektryczna sterowana jest okapem. Niestety switche Fibaro nie mają pomiaru energii więc musiałam skorzystać z urządzeń innej firmy. Teraz jak rośnie mi pobór prądu okapu (np. włączenie światła lub wentylatora) to włącza się płyta.

    Witam,

     

    Z góry przepraszam za ale jako laik, nie dokońca wiem jak podłaczyć przez stycznik 3 fazowy dodatkowy switch Fibaro.

     

    Czy może mógłby ktoś rozrysowac to, bardzo był bym wdzięczny. 

     

    Oczywiście chodzi o płyte indykcyjną.

     

    Pozdrawiam i bardzo dziękuje,

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...