Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Informacja o zasilaniu awaryjnym - wykorzystanie UBS


Matcin

Question

Witam

 

Posiadam w domu zasilanie awaryjne (zasilacz buforowy) do którego podłączone jest między innymi fibaro.

Chciałbym, dostawać informacje o zaniku zasilania. W zasilaczu buforowym jest dioda 12v, która się świeci, gdy zasilacz pobiera energię z sieci a gaśnie gdy pobiera z akumulatora.

Miałem nadzieję, że jak podłączę UBS pod tą diodę w taki sam sposób jak do kontaktronów to w UBS zmieni mi się stan.

Niestety po podłączeniu wejścia IN do minusa stan się nie zmienia (prąd z sieci, akumulator - zawsze jest naruszenie), ale gdy wejście in podłączę do IN na krótko (zwieram a następnie rozwieram kabel IN i minus) następuję zmiana stanu zarówno gdy zasilacz pobiera 230v sieci czy 12V z akumulatora.

Myślę więc, że moja podłączenie jest prawidłowe tylko czegoś mi jeszcze w tym schemacie braku. Ktoś zna rozwiązanie?  

Jak nie to może inny pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest damian

Dioda dostaje zasilanie, jakieś - jakiekolwiek. UBS reaguje na zwarcie/rozwarcie a nie na podanie zasilania... Ja bym UBS nie podłączał w ten sposób, no ale mogę się mylić.

Pytanie dość dziwne, stąd brak odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie przekaźnika z cewką 230V. Podłączasz go przed zasilaczem. Gdy prąd jest styki są zwarte gdy nie rozwiera. Styki przekaźnika podłączasz pod UBS-a. Mam tak zrobione i działa od wielu lat bez problemu. Jeśli chcesz kontrolować trzy fazy to zamiast przekaźnika stosujesz czujnik zaniku fazy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Witam, wykorzystałem z zwykły przekaźnik NO na allegro za 5 złotych na 12V do którego podłączyłem USB. Działa bardzo dobrze 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Prosty sposób na otrzymywanie informacji o braku zasilania sieciowego jest wykorzystanie Wall Plug.

     

    Centrala oraz ruter z dostępem do internetu muszą być podłączone do UPS aby w przypadku braku zasilania sieciowego dalej komunikowały się ze światem.

     

    Wall Plug podłączamy do kontaktu sieciowego ( którego nie będziemy używać np. w garażu lub szafie ) ustawiamy klika parametrów i tworzymy dwie sceny – scena z powiadomieniem push i sms o braku zasilania sieciowego oraz scena z powiadomieniem o przywróceniu zasilania sieciowego.

    Sceny powoduję że wall plug informuje centralę o wyłączeniu / włączeniu napięcia sieciowego

    Rozwiązanie proste szybkie i działające.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam

     

    @pysk ,ale jak odetniemy zasilanie na wallplug`u to jak on wyśle info do centrali że nie ma zasilania ? :roll:

     

    pozdrawiam

    kosmacz

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...