Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Switch FGS221 2x1,5kW - konfiguracja schodowa


smk23us

Question

Zainstalowałem wczoraj switch 2x1,5kW na łączniku schodowym i działa to połowicznie dobrze.

 

Na dole mam jednoklawiszowy włącznik bistabilny zapalający światło na schodach, u góry mam dwuklawiszowy bistabilny kontrolujący jedym z klawiszy to samo światło, natomiast drugi klawisz zapala światło sufitowe w sypialni.

 

Po zainstalowaniu zgodnie ze schematem znalezionym na forum i zmianie parametru nr 13 na drugą opcję, działa łącznik schodowy od światła na schodach, natomiast nie działa sterowanie klawiszem od światła sufitowego sypialni.

 

Z centralki HC2 działa sterowanie każdym ze świateł.

 

Pytanie czy można jakoś ustawić parametr 13 z osobna dla każdej sekcji? Teraz jest to ogólne ustawienie dla obu kanałów.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest damian

Potrzebujesz dwa włączniki schodowe, czyli takie które w zależności od położenia przełącznika puszczają prąd jednym bądź drugim przewodem wyjściowym. Jeśli chcesz osiągnąć dodatkowo funkcjonalność światła sufitowego, to potrzebujesz włącznik, który na jednym przycisku będzie normalnym bistabilnym (sufit), a na drugim przełącznikiem schodowym (schody) - nie widziałem takich.

To, co możesz zrealizować na tych przyciskach, to wsadzenie sprężynek (o ile konstrukcja przełącznika na to pozwala), zmiana połączeń i wykorzystanie całości jako monostabilne.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dwa obwody świateł z przełącznikami schodowymi.

 

Nie trzeba przerabiać instalacji. Montujemy moduł 2x1,5 kW w jednej z puszek obecnych przełączników schodowych.

 

Ja mam tak podłączone z podwójnymi przełącznikami schodowymi.

 

 

 

 

Schemat nie odpowiada całkowicie Twoim oczekiwaniom, ale mam nadzieję, że pomoże.

 

Ja używam podwójnych przełączników schodowych ( dwa klawisze w jednym module, każdy jako niezależny przełącznik schodowy). Mam to z serji OSPEL IMPRESJA.  Możesz wykorzystać jedną połówkę takiego przełącznika jako schodowy, drugąj jako zwykły włącznik światła.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy może ktoś posiada schemat podłączenia jakiegokolwiek urządzenia Fibaro, zamontowanego w puszce jednego z włączników, do sterowania oświetleniem schodowym?

Będę bardzo wdzięczny bo tracę już nadzieję.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

dołączam się do pytania, ja już jednego switcha spaliłem bo nie zagrało to zgodnie ze schematem jaki znalazłem w sieci...

 

chyba potrzebujemy autoryzowanego instalatora

 

@marekneo skąd jesteś, ja z Poznania

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja montuję u siebie już w kilku miejscach, nawet w układzie krzyżowym. Cała instalacja będzie ok jeśli Fibaro dasz na ostatnim przycisku, czyli tym z którego wychodzi kabel do lampy. Działa pięknie, choć w puszkach ciasno :P

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@Santyago, @michalecki Schemat tak jak tu mniej więcej. N (tylko do działania switcha) i L do switcha. S do przycisku, Q do lampy. W ostatniej puszcze zatem musisz mieć L i N. Reszta jak na schemacie - L dostarczasz ze switcha do lampy. N lampa już ma. 

 

Please login or register to see this attachment.

Edited by jkrawat
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuje za ten schemat. Jeszcze nie sprawdzałem ale mam nadzieję ze będzie działać. Rozumiem że przełączniki są klasyczne kołyskowe (bistabilne) dwuklawiszowe?

Co oznacza na schemacie STD 6?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...