Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Światło na czujnik ruchu


wojtas810

Question

Witam 

 

Panowie mam teraz taki problem ustawiłem sobie scenę ze 

1. jak będzie 1h po zachodzie słońca lub czujnik ruchu będzie naruszony to ma wtedy włączyć się Światło. 

Please login or register to see this attachment.

2. ze ma wyłączyć ale tu się pojawia problem bo mi się nie chce wyłączyć po ilośći sekund np 5 jak ustawiam próbowałem na różne warianty ale nie działa mi tylko jak ustawię wartość 0 sekund ale tyle to ja nie chce

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> 

Please login or register to see this attachment.

 

Zerknijcie i pomóżcie proszę 

 

Główne założenie to żeby jak było na zewnątrz ciemno a czujnik nie motion nie jest uzbrojony to ma się właczyć świtało ale jak nie będzie ruchu np przez 5 minut a czujnik nie będzie uzbrojony to ma zgasić swiatło. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest damian

A zrób "nienaruszony i rozbrojony 0s" i "wyłącz 5s". Daj znać jaki efekt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dam wieczorem, ale problem się pojawił także rano ponieważ niestety światło zapaliło się także niestety z rana a nie po zmierzchu zmieniałem nawet funkcję że godzina po zachodzie słońca i ruch - i nic to nie dało. Musiałem w końcu scenę wyłączyć. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Jesteś wielki zadziałało

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> 

     

    - mam jednak jeszcze problem z pierwszą sceną co w niej może być nie tak bo światło mi się zapalało dziś rano o 9.00 jak było widno ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • No niestety zrobiłem tak jak pisałeś fajnie to działało przez 2 testy ale coś nie jest tak bo wyłącza mi światło nawet jak nie minie 300s jak jest na zdjęciu tylko dużo szybciej 

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Bo tego typu sceny powinny być pisane w lua z zabezpieczeniem przed wielokrotnym uruchomieniem.

     

    Opisz konkretnie jaką funkcjonalność ma spełniać scena.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Sceny miały i mają pełnić funkcję:

    1. włącz światło jak będzie po zmroku około 45 minut /godziny i dopiero wtedy gdy będzie ruch czyli tamper wykryje ruch 

    2. wyłącz światło jeśli nie będzie ruchu przez 5 minut - tą scenę zrobiłem tak 

    Please login or register to see this attachment.

     

    Zauważyłem że problem w tych bloczkach jest głównie przez to że on chyba nie rozróżnia czy jest dzień czy noc czy zachód słońca i o której bo tak jak by tą funkcję pomijał. Tak samo zauważyłem jest  w gps - ustawiam co 15 minut sprawdzanie a i tak to robi tak jak mu sie podoba. - ale na ten Temat może wypowie się nasz opiekun #j.nowacki  

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Przede wszystkim stosujesz "lub" zamiast "i", przez co wystarcza spełnienie jednego warunku aby działało.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Ja mam tak: scena włączająca dwa rodzaje świateł w kuchni (led o każdej porze, halogeny po zachodzie):

    Please login or register to see this code.

    I druga scena (która przydaje się w wielu innych sytuacjach, jak zamykanie i otwieranie rolet, ogrzewanie, śwaitła etc...) ustawiająca zmienną globalną "isNight" na wartość 0 lub 1 w zależności od tego czy jest noc, czy nie:

    Please login or register to see this code.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Ok przetestuje dziś wieczorem i jutro rano postaram sie zmienić w LUA pod siebie - ze swoimi ustawieniami i mam nadzieje ze mi wyjdzie. 

     

    Pytanie tylko w pierwszej scenie masz włączenie halogenów po zachodzie - ale wtedy też gdy czujka będzie naruszona ? - pytam i się nie denerwuj bo jeszcze laikiem jestem w LUA dopiero się bawię i nie wszystko kumam. 

     

    Funkcja ( zmienna ) itnight 0 to dzień 1-noc - i wtedy najlepiej ustawić tą którą chcę zawsze po zachodzie słońca?

     

    w 2 scenie gdzie dokładnie ustalasz godzinę rozpoczęcia przed północą ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dobra udało mi się w ciągu dnia teraz się nie zapala światło, zobaczymy dziś wieczorem jak to będzie się sprawowało 

    wyrzuciłem led o każdej porze bo tego nie potrzebowałem i zostawiłem tylko światło po zachodzie mam nadzieje tylko że nie pomyliłem ze id rgb - to ledy a światlo to halogeny 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Zrobiłem jeszcze inaczej 

    Please login or register to see this attachment.

     

    Bo ta twoja scena mi coś nei zachula mimo iż ten 2 skrytp ( scena ) pokazuje ze zachód jest o 16.12 to do 16.15 nic się nie działo. 

    Zrobiłem tą scenę wyżej ale nie wiem wiem day od kiedy do kiedy i night tez nie wiem od kiedy do kiedy

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> ale zastanawiam się czy zmienna 

    itnight 0 lub 1 też będzie tu dobrze się spisywać ??

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  •  

    Ja mam tak: scena włączająca dwa rodzaje świateł w kuchni (led o każdej porze, halogeny po zachodzie):

    Please login or register to see this code.

    I druga scena (która przydaje się w wielu innych sytuacjach, jak zamykanie i otwieranie rolet, ogrzewanie, śwaitła etc...) ustawiająca zmienną globalną "isNight" na wartość 0 lub 1 w zależności od tego czy jest noc, czy nie:

    Please login or register to see this code.

     

    Ta scena wyżej  MOJA - średnio mi działała - zrobiłem ją jeszcze raz ale ze zmienną wyżej wywołującą isNight i uzykałem to co chciałem - DZIĘKI DAMIAN 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Damian a mógłbyś mi pomóc jak wykasować RGB z Twojej sceny, nie chciałbym coś sknocić ://

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...