Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

to chyba już koniec..... HC2 wykasowała połowę urządzeń


globart

Question

DRAMAT.

Serwer (HC2 na 4.056) działał kilka dni bez przerwy i jakiejkolwiek mojej ingerencji. Dziś zauważyłem, że nie działają push'e, więc restart. Po restarcie widzę w górnym oknie: czas/ID urządzenia/ usunięcie urządzenia prawidłowe w tempie jednego na 3 sekundy. Wtedy panika i szybki kolejny restart. Po uruchomieniu ciąg dalszy. Wszedłem w urządzenia i kliknąłem usuń urządzenie, wyskoczyło okienko, gdzie było to co właśnie robiło HC2 - usuwało urządzenia. Kliknąłem stop i się zatrzymało.

Straty: usunięte 30 switchy sterujących światłem, 14 modułów rolet - tyle na szybko.

DRAMAT.

Pytanie do kolegów: myślicie, że przywrócenie z backupu coś da, skoro teoretycznie HC2 usunęło moduły z pamięci? Czarno to widzę. Przywracanie wszystkich na raz i namierzanie który jest który to kilka godzin ciągłej pracy.

 

help mi

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Udało się przywrócić (nawet zdziwiłem się, że ikony nie "poginęły", bo zawsze tak było po przywróceniu). Niestety część modułów miała dziwny niebieski napis "start konfigruracji" czy jakoś tak, a dwa zupełnie zniknęły (choć ilości zniknięć nie jestem pewien, bo przy takiej trudno od razu zauważyć). Generalnie musiałem na spokojnie rekonfigrurawać (część od nowa, co z kolei wiązało się ze zmianą scen i skryptów, bo ID się pozmieniało). To jakiś obłęd - kilka godzin weekendu stracone. W międzyszasie trafiłem na wątek na części międzynarodowej na ten temat. Idealnie wpisuje się to w problem z samoczynnym wyłączaniem się oswietlenia (jak widać oświetlenie może samoczynnie się wyłączać, a system może samoczynnie kasowac urządzenia). Zgłosiłem do supportu (gasnące światła) i po 4 dniach otrzymałem odpowiedź, której nie da się nawet zacytować - uważam się za zaawansowanego użytkownika (problem opisałem szczegółowo) i opowiedzi typu "sprawdź czy jest prąd", "sprawdź czy masz switcha, który sprawia problemy" to zwyczajne obrażanie - było wogóle nie odpisywać. Proszę wziąć się do roboty, nie marnować zasobów na nikomu niepotrzebne fjuczery!!!! 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    spotkalo mnie to samo - zapalily sie wszystkie diody i pomogl tylko restore od zera... w tej chwili latam jak dziki resetujac wszystko i od nowa dodajac, sceny poszly sie ryoac, ustawienia poszly sie rypac... wszystko poszlo sie rypac...

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />.. cenzurujac brzydkie slowa to milcze od dluzszego czasu

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • dlatego też takie posty staram się pisać jak już się uspokoję.......

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...