Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Philips Blu ray - Plugin


wojtas810

Question

Witam 

 

Panowie mam takie pytanie zainstalowałem sobie plugin jak w temacie - jak włączę blu ray-a to wszystko działa znakomicie wyłączenie sprzętu też ale niestety z przycisku power mogę go wyłączyć ale niestety nie włączyć - czemu tak jest gdzie może być błąd że coś złe robię ?

 

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest damian

Wyłączone urządzenie może nie przyjmować requestów z Fibaro (bo jest wyłączone).

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sprawdź, czy możesz je wybudzić przy użyciu ramki WakeOnLan. Jeśli nie to pozostaje Ci Global Cache IP2IR jeśli zależy Ci na bezprzewodowym włączaniu i chcesz mieć to działające również gdy producent blu-ray podniesie soft itp. (jak to bywa np. w Samsungach).

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Nie ramka wakeOnLan - też nic nie powoduje niestety - da sie jakoś to zmienić w ustawieniach blu ray - lub routera - czy raczej nic z tego ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Choć nie mam doświadczenia z LG to moim zdaniem nic z tego. Producenci aby być bardziej Eco wyłączają zasilanie modułu ethernet/wifi po wyłączeniu telewizora. Działa wtedy zwykle tylko podczerwień - czasami telewizory np. budzą się po podaniu określonego sygnału na HDMI lub SCART - musiałbyś pogrzebać w googlu - może uda Ci się to wykonać np. poprzez wyjście UBS Tu masz opis dla SCART jak działa odpalanie w zależności od podanego napięcia

    Please login or register to see this link.

    Może jest coś takiego dla HDMI.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Poszukam zobaczymy co wyjdzie dzięki 

     

    Tylko jest to Philipis a nie LG

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Potwierdzam to co pisze kolega midi. Jeżeli twój blu-ray posiada funkcję Anynet (HDMI-CEC) to można go włączyć poprzez inne urządzenie współpracujące z nim. Ja tak włączam swój TV samsung. Mój TV współpracuje z amplitunerem YAMAHA ( połączone funkcją Anynet HDMI-CEC - kablem HDMI). Włączam programowo amp. YAMAHA i programowo ( aplitunerowi ) każę włączyć telewizor. Chodzi to bez problemów.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Macie racje próbowałem nawet przez dedykowaną aplikację w sklepie google - można tez sterować wyłączyć ale niestety nic po za tym - czyli włączyć też się nie da szkoda. 

     

    Próbowałem to ogarnąć dlatego że plugin i inne skrypty które są ( wirtualki ) tez nic nie reagują z moim telewizorem - a blu ray skonfigurowałem tak że jak by mi się go udało włączyć przez siec włącza telewizor i kino domowe i leci moja ulubiona muzyczka na dzień dobry

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> 

     

    No ale niestety nie działa 

     

    Próbowałem różne opcje zmienić w blu rayu ale niestety nic mi nie działa 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Eh - mam ten sam problem co Ty - tylko ze sprzętem Samsunga. O ile jeszcze sterowanie urządzeniami gdy są włączone jako tako działa, ale już po wyłączeniu w trybie Standby wskrzesić można tylko podczerwienią.

    Ponieważ zjawisko to wygląda na masowe, bo dotyczy wielu różnych producentów i zwłaszcza nowego sprzętu po 2014 roku zakładam, że pewnie wyszedł jakiś przykaz z EU o zmniejszeniu emisji CO2 - głęboko zastanawiam się nad zakupem nadajnika podczerwieni i sterowanie nim z poziomu urządzenia wirtualnego z Fibaro. Na razie zniechęca mnie cena, ale jak jeszcze dojdzie u mnie chęć na automatyzację klimatyzacji (też tylko podczerwień) i audio to się chyba skuszę. Powodzenia

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...