Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Pomysły na proste rozwiązania


8ar73k

Recommended Posts

Witam, sam osobiście posiadam HC2 od 3 lat, w większości są to rolety, kamery, i zwykłe on/offy. Znam możliwości systemu, ale moja prośba jest dość banalna. Znajomy będzie pisał artykuł sposnorowany o nowych mieszkaniach z systemem Fibaro, opartego na 3 modułach: 

MOTION SENSOR – FIBARO

DOOR/WINDOW SENSOR

WALL PLUG

 

Czy możecie zapodać pomysły, na jakieś życiowe, praktyczne rozwiązania, które możemy osiągnąć za pomocą tych 3 modułów. Ja swoje koncepcje mam(teorie, których nie sprawdzałem w praktyce), więc liczę na wasze doświadczenie.

 

Cel jest taki aby przybliżyć przyszłym lokatorom, jak w mieszkaniach mogą zastosować ten system, (tu podajemy fantastyczne zastosowanie, kiedy to np. otwieramy drzwi i załącza się nam ekspres z kawą

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> ). Oczywiście, że wolałbym to powiazać z innymi modułami wyknowaczymi, wtedy można poszaleć.

 

Także czekam na wasze propozycje, jak również powiązanie tego z dostępem zdalnym.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • za ile co ?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

     

    ile zapłacę za poradę ?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

     

    czy ile ma być modułów?

     

    kilkanaście modułów wymienionych wyżej, chodzi mi o rozwiązania o nie oparte bez względu ile ich by było.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest damian

    Za ile pieniędzy jest ten artykuł sponsorowany. Jak wygląda ów sponsoring i co ja z niego będę miał?

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • powiem tak, ja za swoją pomoc nie wołam kasy, ale widzę że przydałoby się pod avatarami przycisk "PRZELEJ KASĘ". i nie mam bladego pojęcia za ile jest ten artykuł, fajnie że promuje Fibaro i tyle

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> 

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest damian

    Fibaro nie potrzebuje promocji, promuje się samo. Aż za dobrze...

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Dziękuję za wszelką pomoc, bardzo mi pomogłeś, cieszę się że społeczność Fibaro ma takich wspaniałych członków.

    Link to comment
    Share on other sites

    damian kolega chciał zrobić ciekawą ofertę osiedla, bo dodali po 3 kostki Fibaro do mieszkania a Ty taki niewspółpracujący

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Akurat kolego marecki nikt tu nie chce robić ofertę osiedla, bo ta jest zrobiona

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> 

    Please login or register to see this link.

     

    Ja jedynie jako użytkownik systemu FIBARO (od 3 lat), miałbym wypowiedzieć się z perspektywy użytkownika i powiedzieć o możliwościach systemu na podstawie tych trzech modułów, ja jak pisałem używam FIBARO jedynie do rolet i kilku ON/OFFów, więc nie mogę z całą pewnością powiedzieć o pewnych rozwiązaniach, których nie sprawdziłem w praktyce, teoretyzować to ja sobie mogę do woli, moje pytanie odnosiło się jedynie do sprawdzonych rozwiązań... 

    jest mi niezmiernie miło, że zostałem tak profesjonalnie obsłużony, zapytałem o wiedzę tajemną ograniczoną dla wąskiego grona starszyzny, za którą muszę być fakturowany, o tempra o mores... dzięki

    Link to comment
    Share on other sites

    Zależy ile będzie elementów.

     

    Możliwe wykorzystanie:

    - włącz ekspress jak wykryjesz ruch w "normalne" dni po ustalonej godzinie.

    - wyłacz swiatło (lampka) jak nie ma ruchu 

    - wyłącz światło (lampka) jak zrobi sie jasno

    - włącz ogrzewanie (wall plug) gdy temperatura (z czujnika ruchu), bedzie poniżej ustalonej

    - wyłacz wszystko jak nie ma ruchu a drzw zostały otwarte

    - włącz wybrane urządzenia jak otwarte beda drzwi i ruch zostanie wykryty

     

    Wiecej dałoby sie wymyśleć gdybyś dał informacje o ilości urządzeń i pomieszczeń.

    Link to comment
    Share on other sites

    Ja jedynie jako użytkownik systemu FIBARO (od 3 lat), miałbym wypowiedzieć się z perspektywy użytkownika i powiedzieć o możliwościach systemu na podstawie tych trzech modułów, ja jak pisałem używam FIBARO jedynie do rolet i kilku ON/OFFów, więc nie mogę z całą pewnością powiedzieć o pewnych rozwiązaniach, których nie sprawdziłem w praktyce, teoretyzować to ja sobie mogę do woli, moje pytanie odnosiło się jedynie do sprawdzonych rozwiązań... 

     

    Niestety w fibaro nie ma sprawdzonych rozwiązań.

    Dobry jest tylko marketing, który delikatnie mówiąc nagina prawdę w wyżej wymienionych artykułach sponsorowanych. Wszędzie widzę reklamy Fibaro starter kit, za to nie widzę odpowiedzi na proste pytania zadawane na tym forum

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Ha ha ha - marketing jest podstawą,

     

    Może zbyt dużo obiecuje a ludzie (Użytkownicy) chcieliby aby ten system robił wszystko nie zdając sobie sprawy, że "inteligencja domu" jest niestety ograniczona

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> tak sprzętowo jak i programowo (oraz co nas najbardziej boli jest też obarczona błedami programów - tak naszych - skrypty, jak i programu bazowego).

    Link to comment
    Share on other sites

    Kolego 8ar73k, my po prostu nie chcemy przykładać ręki do tak ohydnego okłamywania i wprowadzania w błąd potencjalnych nowych użytkowników. Świat jest mały - później taki jeden z drugim mnie namierzy i będę musiał chować się po kątach, bo prąd niby w domu jest, a światło nie świeci, bo scena nie działa.

     

    Gdybyś pisał artykuł "Ku przestrodze użytkowników Fibaro", odzew na tym forum byłby zupełnie inny. Uzbierałby się materiał na książkę, nie artykuł i żaden sponsoring nie byłby potrzebny.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Dziękuję PiotrBr o coś takiego mi właśnie chodziło, ale uwaga do kolegi Boogie, ja nie chciałem teoretycznych możliwości, ani żadnego ściemniania marketingowego, bo to sam by sobie wymyślił, ja wyraziłem zapotrzebowania na rozwiązania, które się SPRAWDZIŁY w praktyce i nie były kosmiczne do zrealizowania, a podobnie praktyczne jak to co np. wymienił PiotrBr. 

     

    U mnie jak już wspominałem FIBARO obsługuje 12 rolet, niestety mój błąd że wybierając rolety wziąłem standardowa sterowanie, a powinienm mieć radiowe te miały czujniki przeszkód przynajmniej (i tak otworzyłem kilka rolet w korpusach przy mrozach), co do zwykłych ON/OFF wokół domu nie mam zastrzeżeń jak i kamer. Oczywiście chodzi mi po głowie o rozbudowę, jak termostaty Danfossa, i sterujące ON/OFF na elektrozaworze przy wymienniku ciepła CO, oraz zintegrowanie z SATELEM. Póki co nie mam czasu na to.

     

    Z ciekawostek mogę powiedzieć że w 2002 roku pracował pół roku w 

    Please login or register to see this link.

    , i tam montowałem systemy sterowania oświetleniem na LUTHRONIE, i systemy automatyki CRESTON, pracowałem od podstaw u klienta który wpakował 1mln$ w nasz sprzęt, centrum sterowania to 3 szafy rackowe na strychu, w każdym pokoju min. 6-8 głośników, oczywiście w saunach i kibelkach też, obowiązkowo SAFEROOM, dom ok 1400mkw. Nie wspomnę o takich bajerach jak w salonie 4m szerokości ekran projekcyjny do tego projekt trój lampowy uktyty w ścianie, W łazienkach za lustrami, pomontowne telewizory. Także tematu trochę liznąłem. Co najciekawsze strona praktycznie z 2003 roku, ale zawiera zdjęcia portfolio z tamtego właśnie roku.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest damian

    Czyli znasz się i masz pojęcie oraz doświadczenie. To czego chcesz?

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Tak znam się, ale nie mam tych modułów więc nie testowałem ich osobiście, tak samo jak scen na FIBARO, dlatego uderzam do konkretnych ludzi, którzy z tym są na bieżąco. Jak już powiedziałem ja wyobraźnie mam, więc mogę coś tam wymyślać, ale powtórzę po raz kolejny nie chcę marketingowego ściemniania, tylko praktyczne zastosowania, przez was sprawdzone

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...