Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Danfos - potrzebna pomoc w konfiguracji


tom3sko_ok

Question

Witam, szanowne grono.

Nie mogę zajarzyć tego urządzenia, a właściwie sposobu jego działania.

 

W swoim pokoju posiadam termometr i czujką wilgotności ST814 firmy everspring oraz na kaloryfer zainstalowałem głowice danfoss

Potrzebuje aby mi ktoś wytłumaczył w jaki sposób termostat ma mi utrzymać temepraturę 21 stopni  wieczorem a 19 stopni w ciagu dnia, w pokoju z wykorzystaniem glowicy danfoss.

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Głowica danfoss posiada w sobie regulator oraz dwa termometry, jedyne co można zrobić to zadać dla niej żądaną temperaturę. Wartość tego parametru na noc i na dzień ustawiasz w panelu ogrzewania uprzednio definiujac strefe .

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • a wiec zdefiniowalem strefe o nazwie pokój, ustawilem odpowiednie temperatury i co dalej ? w jaki sposob glowica ma czytac z tego zdefiniowanego panelu ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • a wiec zdefiniowalem strefe o nazwie pokój, ustawilem odpowiednie temperatury i co dalej ? w jaki sposob glowica ma czytac z tego zdefiniowanego panelu ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jeżeli masz do danego pomieszczenia przypisaną głowice Danfossa to system automatycznie powinien ustawiać zakresy temperatur na głowicy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • ok, tylko nie rozumie kilku rzeczy, w panelu ogrzewania ustawilem temp 28 stopni przez caly dzien, w pokoju aktualnie mam 20 stopni, wiec danfos powinien sie otworzyc.

    Zmienilem rowniez interwal budzenia na 100 aby szybciej trybil. Niestety nic sie nie dzieje.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czujnik temperatury nie jest istotny dla danfosa. Zmien tryb pokoju na danfosie ze niedogrzewa.

    A ogólnie na przyszłość nie stosuj danfosów;)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • danfos jest w zamontowany w salonie i w tym pomieszczeniu jest glownym termostatem. W panelu sterowania ogrzewaniem ustawilem harmonogram na 28 stopni i  wybralem pokój "salon" (po nacisnieciu olowka)  Nic sie nie dzieje, tzn danfoss sie nir otwiera, jest caly czas zamkniety. Nie potrafie tego zrozumiec gdyz w pokoju mam temp 20 stopni, nawet jesli przeniose tego danfosa z dala od kaloryfera to rowniez sie nie otwiera. Czy po manulanym wyborze temperatury w centralce (mowa o danfosie) glowica powinna zareagowac i sie otworzyc badz zamknac ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • cos mi swiruje przegladarka i wkleja dwa razy post, przepraszam

     

    no i poszlo. Dziekuje bardzo za pomoc.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czujnik temperatury nie jest istotny dla danfosa. Zmien tryb pokoju na danfosie ze niedogrzewa.

    A ogólnie na przyszłość nie stosuj danfosów;)

     

    A co stosować zamiast danfos`ów ???

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Mam 8 danfosów, działają prawidłowo i regulują temperaturę według stref zdefiniowanych w panelu hc2.

    Pamiętaj o ustawieniu temperatur dla każdego dnia tygodnia, przypisz głowice do stref/pokojów, poczekaj na zmiany trochę dłużej, nie ustawiaj zbyt częstego odpytywania bo nie nadążysz z wymianą baterii.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czujnik temperatury nie jest istotny dla danfosa. Zmien tryb pokoju na danfosie ze niedogrzewa.

    A ogólnie na przyszłość nie stosuj danfosów;)

    Co miałeś na myśli - "Zmień tryb pokoju na danfosie ze niedogrzewa" ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A co stosować zamiast danfos`ów ???

    Ja stosuję

    Please login or register to see this link.

    W takim momencie nie ma możliwości, aby coś nie zadziałało. Dodatkowo nie trzeba wymieniać baterii. Najlepiej to zamontować na rozdzielaczu jeśli jest, jak nie to normalnie na grzejnikach:)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja stosuję

    Please login or register to see this link.

    W takim momencie nie ma możliwości, aby coś nie zadziałało. Dodatkowo nie trzeba wymieniać baterii. Najlepiej to zamontować na rozdzielaczu jeśli jest, jak nie to normalnie na grzejnikach:)

     

    A coś bliżej na temat tego rozwiązania. Poglądowy schemat podłączenia, opis sposobu sterowania ? Jak wysterować zamkniecie a jak otwarcie zaworu ? Silniczek krokowy ? Skok kroku itp.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Też mam podobny problem . Danfoss jest przypisany do strefy Salon . W panelu ogrzewania ustawiłem cały tydzień równo 23 stopnie . I co dalej , kiedy on ma to zmieniać . Gdy zadaję ręcznie temperaturę na 19 stopni na 1 godzinę , to już tak zostaje , panel ogrzewania nie zmieni tej temperatury , będzie na stałe 19 stopni i tylko zmiana ręczna z aplikacji mobilnej , bądź w panelu sterowania zmieni na inną , ale nigdy panel ogrzewania nie zada ustawionych temperatur . 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Upewnij się, że przypisałeś urządzenia do stref. U mnie przypisywanie urządzeń działa tylko na przeglądarce Chrome (ikonka edycji przy nazwie strefy).

    Jeżeli nie pomoże, to zamieść screen z panelu ogrzewania.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam jeden Danfos na próbę i jest w strefie salon . Nie wiem jak tu wkleić screena

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    ?     

    Please login or register to see this attachment.

    Edited by MilanoAs
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam.

     

    Tak jak pisał kolega wyżej, termostaty Danfos są kłopotliwe ponieważ mają wbudowany czujnik temperatury i to one decydują czy mają się otworzyć czy nie. Ja obecnie z 5 zostawiłem 2 Danfosy, Zamieniłem danfosy na głowice termostatyczną 230 V sterowaną za pomocą Double Relay Switch FGS221 a temperaturę w pomieszczeniu mierzy Motion Sensor FGMS-001. I teraz jak w pomieszczeniu jest 21,5 C a ja ustawie  22C to mam pewność że grzejnik się włączy i będzie grzał aż temperatura w pomieszczeniu nie osiągnie 22C.

     

    Wracając do tematu żeby danfos w miarę prawidłowo działa należy wykonać następujące kroki:

     

    1. Dodać danfosa do pomieszczenia w którym się znajduje

    2. Ustawić termostat danfosa jako główny termostat pomieszczenia

    3. Ustawić w danfosie interwał budzenia, ja mam chyba 7 minut bateria wytrzymuje 6 miesięcy

    4. W panelu ogrzewania dodać strefę ogrzewania

    5. Ustawić odpowiednią temp w porach dniach

    6. Strefę ogrzewania podpiąć pod odpowiednie pomieszczenie.

     

    I trzeba cierpliwie czekać

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />. Robiłem kiedyś test danfosa próbowałem zrozuniemieć jak on działa, w pokoju była temperatura 20 C, ustawiłem danfosa na 23C,  dopiero książę

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> (danfos) otworzył zawór i zaczął grzać po 40 minutach. 

     

     

     

     

     

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dziękuję , teraz działa . Brakowało ostatniego etapu , by po zapisaniu harmonogramu , odznaczyć w strefie . Pozdrawiam .

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja stosuję

    Please login or register to see this link.

    W takim momencie nie ma możliwości, aby coś nie zadziałało. Dodatkowo nie trzeba wymieniać baterii. Najlepiej to zamontować na rozdzielaczu jeśli jest, jak nie to normalnie na grzejnikach:)

     

    Kojarzysz może, czy taką głowicę można wykorzystać do ogrzewania podłogowego? Jeżeli nie, czy ktoś ma godną polecenia głowicę termostatyczną na 230V do podłogówki, którą mógłbym sterować switchem?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...