Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Qubino Roller Shutter


pawhen

Question

Witam,

 

posiadam centralke HCL i mam problem z dodaniem modułów Qubino Roller Shutter. Centralka znajduje moduł i zaczyna sie konfiguracja po czym centralka sie zawiesza i nie ma do niej dostępu. Pomaga tylko recovery. Fibaro support mówi, że mam kupić moduły Fibaro bo centralka Fibaro nie jest w pełni kompatybilna z Qubino i tyle z ich strony. Mam inne moduły Qubino i bez problemu współpracują z centralką.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Problem z Fibaro jest taki, że strzelili focha na Qubino, ale sami nie oferują zamiennika. Ja mam rolety sterowane polaryzacją prądu stałego i żaden moduł Fibaro nie jest w stanie tym sterować... a Qubino owszem, bez najmniejszego problemu. I teraz Fibaro (HC2) "bawi się" w wyświetlanie mi urządzeń niekompatybilnych, które świetnie działają (z naciskiem na działają w przeciwieństwie do rollershutterów fibaro, które nie działały w ogóle).

 

Ale to z HC2. Niestety nie mam HCL i nie potrafię powiedzieć jak to skonfigurować. Wiem, że musiałem je dodawć kilka razy i z dużą dozą cierpliwości. Może spróbuj je na dobre usunąć, upewnić się, że są usunięte - zrestartować HCL, sprawdzić jeszcze raz - potem dodać, poczekać/iść na browar, wrócić, zrestartować i zobaczyć, czy się udało....

 

________________________________________________________________________________________________________________________

fibaro:stopBeingSoSelfish(addSupport, QubinoRollerShutter, "deviceName", "FlushShutter") or fibaro:makeYourOwn(rollerShutter, DC);

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

 

Mam kilka zainstalowanych sterowników roletowych marki QUBINO model ZMNHCA2 z czujnikami temperatury ZMNHEA1 (inaczej DALLAS DS 18B20) i pytanie czy centralka Fibaro Lite będzie z nimi działać oraz wyświetlać temperaturę poprawnie ?

 

Pytam bo na centralce Vera Lite temperatury na tych sterownikach ZMNHCA2 mi nie pokazuje, a na wersji sterownika Z-Wave Plus model ZMNHCD1 jest ok (mam taki 1 sztukę).

 

I nie wiem czy to wina sterowników QUBINO czy oprogramowania w VERA Lite ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kupiłem do testów HCL i czujniki temperatury zostały wykryte i działają poprawnie w Sterownikach Roletowych marki QUBINO model  ZMNHCA2  i  ZMNHCD1 ,ale....

 

No właśnie jest problem ze skalibrowaniem czujników krańcowych rolety ,centrala pluje :

[19:59:07] ID 21: Zaraportowane nieznane położenie rolety, proszę przeprowadzić kalibrację.

 

Więc próbuje wykonać kalibrację (tak jak na dołączonym obrazku) parametrem 78 ,ale nic się nie dzieje.

 

Pytanie czy jest szansa skalibrować sterowniki Roletowe marki QUBINO na HCL Fibaro ?

Czy wysłanie wygenerowanego szablonu do supportu ma sens ?

 

pozdrawiam i mam nadzieję na odpowiedź

kosmacz

 

 

 

 

Konfiguracja

 

Urządzenie nie posiada szablonu przez co może mieć ograniczone funkcjonalności, prosimy o kontakt ze wsparciem technicznym w celu dodania szablonu dla tego urządzenia.

Please login or register to see this attachment.

Edited by kosmacz
Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 hours ago, kosmacz said:

Pytanie czy jest szansa skalibrować sterowniki Roletowe marki QUBINO na HCL Fibaro ?

Czy wysłanie wygenerowanego szablonu do supportu ma sens ?

 

 

Pytanie pierwsze:

Hmmm. Nie wiem czy się da. Pamiętam, że żmudnie wpisywałem wszystki parametry, bo naiwnie miałem nadzieję, że skoro Fibaro nie oferuje szablonu to można go sobie stworzyć dla HC2. Niestety potem miałem wrażenie, że silnik nie wie kiedy się wyłączyć... Teraz HC2 wyrzuca czerwony alarm o nieskonfigurowanych urządzeniach Qubino, które działają dobrze. Nie wymagam od nich nic więcej i nawet nie wiem czy mają czujnik temperatury a nie chce mi się rozbierać ściany żeby sprawdzić typ i model.

Pamiętam jedynie że:

- dodawałem każdy parametr ręcznie;

- usuwałem urządzenia (wszystkie Qubino);

- dodawałem po restarcie centrali;

- kalibrowałem --edit (oprócz kalibracji z poziomu centrali także wykonywałem trzykrotnie pełny ruch rolety po podłączeniu)--;

- ustawiałem, po jakim czasie mają zatrzymać silnik (te moje dwie rolety otwierają się i zamykają w ciągu ok. 10-12 sekund) - gdzieś był jakiś parametr do ustawienia tego;

- usuwałem;

- dodawałem po restarcie;

 

Wszystko powyższe nie wiem już w jakiej kolejności. Ale w końcu oba zaczęły działać i to pomimo faktu, że to ustawianie czasowe przeprowadziłem tylko dla jednego z nich.

 

Pytanie drugie:

praktycznie czy teoretycznie? ;)

teoretycznie absolutnie ma sens, bo wtedy mogliby go opracować i udostępnić. Im więcej ludzi się skarży tym bardziej mogliby chcieć to zrobić.

praktycznie nie ma najmniejszego sensu, bo (zakładając, że czasami czytają to forum) od dawna wiedzą dokładnie, że jest luka w ich systemie i część ludzi nie ma innego wyjścia jak używanie Qubino a mimo to nic nie zrobili. Jak dotychczas.

 

 

Edited by hoomee
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam :-D

 

Dzięki za szybką odpowiedź ,ale kalibracja z poziomu parametru 78 jednak działa i roleta wykonuje pełną kalibrację czyli pełny ruch góra - dół - góra :mrgreen: nie wiem co było wczoraj że nie chciało się wykonać.

Problemem zostaje tylko to ,że centrala pluje notyfikację o braku szablonu:

 

Niektóre urządzenia w Twojej sieci Z-Wave nie posiadają szablonu Z-Wave.
Jeśli nie działają prawidłowo lub brakuje im jakichś funkcjonalności, pobierz szablon urządzenia i wyślij go na [email protected].
Przygotujemy odpowiedni szablon Z-Wave aby rozwiązać problemy i zapewnić pełne wsparcie urządzenia.
Brak szablonu parametrów nie oznacza, że urządzenie jest niewspierane. W dalszym ciągu możesz dodać parametry konfiguracyjne zgodnie z instrukcją obsługi, korzystając z zakładki Konfiguracji Zaawansowanej urządzenia.
Ta notyfikacja zniknie gdy wszystkie urządzenia będą miały szablony Z-Wave.

Więc nie pozostaje nic innego jak zastosować się do informacji i przesłać szablony do wsparcia technicznego ;-)

 

No i kolejny problem to dziwnie działanie klawisza góra (roleta nie chce jechać do samej góry) w aplikacji ImperiHome Pro w Fibaro`wej jest ok, ale głównie używam tej pierwszej apki.

 

pozdrawiam

kosmacz

Edited by kosmacz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, jak wszystko działa to nie musi Pan przesyłać nam szablonu, system notyfikacji jest ciagle ulepszany i będzie się zmianiał (choćby w najbliższej wersji, Proszę o więcej cierpliwości, planujemy w przyszłości zajać się tematem że urządzenie działą prawidłowo a notyfikacja ciągle wisi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...